مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7311 -تاریخ انتشار : جمعه 16 مهر 1395 -ساعت : 14:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
لزوم برگزاری مراسم دسته‌روی با رعایت شئون عزاداری

امام جمعه چالوس تأکید کرد

لزوم برگزاری مراسم دسته‌روی با رعایت شئون عزاداری

مازندشورا: امام جمعه هرستان چالوس با تأکید بر اینکه بیرون آوردن دسته‌جات عزاداری با حفظ شرایط و آداب خوب است، گفت: رعایت شئون عزاداری، عدم مزاحمت برای دیگران، توجه به نماز اول وقت باید در این ایام مورد توجه قرار گیرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزای فارس از چالوس، حجت‌الاسلام محمد‌مهدی راشدی‌نوری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه چالوس با اشاره به مناسبت‌های هفته، اظهار کرد: روز تاسوعا و عاشورا اوج مصیبت شیعه و شور عزاداری و سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع) است.

وی با ابراز خرسندی از اینکه فرهنگ عاشورایی نه تنها در جامعه ما بلکه در میان تمام ملت‌ها روز به‌روز در حال گسترش است، تصریح کرد: با این وجود دشمنان معاند به‌ دلیل نقش تأثیر‌گذار حماسه عاشورا با ایجاد شبهات و تردیدها می‌خواهند در ذهن افراد ناآگاه القا کنند که چه نیازی به این همه هزینه‌ها و خرج‌های سنگین است.

*دامن زدن به شبهات در فضاهای مجازی

امام جمعه چالوس با انتقاد از اینکه برخی‌ها از روی جهل و تحت تأثیر افکار شوم و نیات پلید دشمنان در فضاهای مجازی و یا در مواجهه با افراد به این شبهات دامن می‌زنند، افزود: هدف از بیداری اسلامی به‌ وجود آمدن نهضت مقاومت در میان جوانان مسلمان در کشورهای مختلف، تحقیر جامعه استکباری، خفت و ذلت قدرتمندان زورگو و جهان‌خوار با الهام از روح حماسی عاشورا است.

این مسؤول با اشاره به اینکه تکرار یادواره شهدای کربلا روح مقاوم و ایستادگی، آزادی‌خواهی و عزت‌طلبی را در میان ملت‌های مسلمان به‌وجود آورده است، خاطر‌نشان کرد: آنچه که مهم است مراقبت و مواظبت برای جلوگیری و حفظ برنامه‌های عزاداری ابا عبدالله‌الحسین (ع) از انحراف و تحریفات است.

*رعایت شئون عزاداری و عدم مزاحمت برای دیگران

راشدی‌نوری با تأکید بر اینکه بیرون آوردن دسته‌جات عزاداری با حفظ شرایط و آداب بسیار خوب است، بیان کرد: رعایت شئون عزاداری، عدم مزاحمت برای دیگران، مراعات حقوق دیگران، توجه به نماز اول وقت داشتن به‌ویژه نماز ظهر عاشورا که یک نماد است باید در این ایام مورد توجه قرار گیرد.

*توسعه تقویت و برگزاری یادواره شهدا

وی با اشاره به بیانات و توصیه‌های اخیر مقام معظم رهبری در دیدار اعضای ستاد کنگره شهدای  استان کهکیلویه و بویر احمد، تأکید کرد: توصیه‌های مهم رهبری در توسعه تقویت و برگزاری یادواره شهدا قابل توجه و تأمل است زیرا ایشان دور کردن مردم از آرمان شهدا و جدا کردن آنها از روحیه مقاومت را از برنامه‌های جنگ پنهان و نرم دشمن دانستند و دشمنی آنها را با ملت ایران در حقیقت دشمنی با شهدا و آرمان‌های شهدا به‌عنوان مظهر مقاومت و ایستادگی برشمردند.

امام جمعه چالوس با بیان اینکه رهبری یادآور شدند که وظیفه ما بزرگداشت یاد شهدا است، ادامه داد: در شهرستان چالوس نیز حدود سه سال است که طرح پیشنهاد برگزاری یادواره 504 شهید شهرستان را با ویژگی‌هایی که رهبر معظم در توصیه‌های خویش داشتند ارائه کرده و چندین جلسه هم برگزار شد و حتی چند بار زمان برگزاری را هم معین کردیم اما از آنجایی که اراده‌‌ای در میان مسؤولان وجود ندارد و یا اگر برخی دستگاه‌ها آمادگی داشتند دنبال اهداف و منافع خاص بودند و همه این مسائل سبب شد تاکنون امکان تحقق آن فراهم نشد.

راشدی‌نوری در پایان با بیان اینکه 15 مهرماه یادآور حضور تاریخی رهبر انقلاب با استقبال با شکوه در زیر باران رحمت در سال 88 در چالوس است، گفت: سفر معظم‌‌له سفری تاریخی، ماندگار و فراموش نشدنی بود.

انتهای پیام/86028/ح40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : چالوس - اینکه - عزاداری - برگزاری - یادواره - عاشورا - رهبری - رعایت - تأکید - مقاومت - شبهات - توصیه‌های - راشدی‌نوری - دیگران - اشاره - دشمنی - داشتند - تاریخی - تقویت - شهرستان - یادآور - مجازی - افراد - دشمنان - جامعه - فضاهای - مسلمان - مزاحمت - ایستادگی - توسعه -

نظر شما در مورد : لزوم برگزاری مراسم دسته‌روی با رعایت شئون عزاداری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها