مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7313 -تاریخ انتشار : جمعه 16 مهر 1395 -ساعت : 14:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
منطقه چمستان باید به شهرستان تبدیل شود

امام جمعه چمستان نور:

منطقه چمستان باید به شهرستان تبدیل شود

مازندشورا: امام جمعه چمستان نور با اشاره به حدود 50 هزار نفر جمعیت ثابت و 30 هزار نفر جمعیت شناور، خواستار شهرستان شدن منطقه چمستان شد و آن را مطالبه مردم منطقه عنوان کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام سید احمد جباری در خطبه‌های نماز جمعه با توصیه به تقوی الهی، اظهار کرد: همه ما مسؤولیم و بی‌توجهی به امر به معروف و نهی از منکر با بیان اصطلاحاتی که هر کسی را در قبر خود می‌گذارند، آسیب‌رسان است و این حرف بی‌اساس است.

وی افزود: آنان که در برابر نهی از منکر بی‌تفاوت هستند و از گناه گناهکاران می‌گذرند و تذکر نمی‌دهند، خداوند آنان را مجازات می‌کند اگر چه مومنان فراوان باشند

امام جمعه چم‌ستان، نور تصریح کرد: چون مؤمنان در برابر منکرات موضع نگرفتند و امر به معروف نداشتند و به وظیفه خود عمل نکردند با گناهکاران آن جامعه عذاب می‌شوند.

این مسؤول، با اشاره به مناسبت‌ها، بیان کرد: فلسفه قیام امام حسین(ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر بود و سوره والعصر تذکر امر به معروف و نهی از منکر دارد که از زیان‌کاران نباشید و از اخلاص فاصله نگیرید.

جباری بیان کرد: مردم، ارباب رجوع نگاه‌شان به مسؤولان است که خود جلسات امر به معروف برگزار می‌کنند، ابتدا باید مسؤولان و همکاران اداری حریم را رعایت کنند و الگو باشند.

وی به مشکلات منطقه چمستان اشاره کرد و افزود: مردم منطقه ساعی، سخت‌کوش و در امر کشاورزی، دامپروری و کارگری فعالیت دارند اما ولایی بودنشان زبان‌زد است و عاشق دین و ولایت هستند و جان می‌‍‌دهند ولی با مشکلات فراوان مواجه هستند از جمله تعریض و چهاربانده شدن محور نورـ چمستان ـ آمل است که بیش از 12 سال کلید خورد و جز حدود 6 کیلومتر در چمستان به سمت نور که کمی مطلوب است بقیه مسیر در منطقه زخمی شد و خطرساز است.

امام جمعه چمستان نور به تعطیلی شرکت بهدشت شاهد در سال‌های گذشته و بیکاری مردم منطقه اشاره کرد و گفت: اکنون در حال پیگیری و رفع مشکل و احیای حق مردم هستیم.

این مسؤول به مشکلات مردم لاویج و اعلام منابع طبیعی، به اراضی که قریب به 100 تا 200 سال در اختیار مردم است و سکونت دارند پرداخت و اظهار کرد: باید رصد کرد و با متجاوزان برخورد کرد که مردم منطقه خود تمایل به برخورد دارند که این نیازمند تدبیر است.

وی از نگرانی کارگران شرکت زربال خبر داد و افزود: واگذاری برخی از سالن‌ها سبب بیکاری کارگران می‌شود و تولیدات نیز کاهش می‌یابد، که با پیگیری انجام شده مشکل در حال رفع شدن است و اطمینان دادند که هم حقوق کارگران تأمین و هم تولید افزایش یابد.

امام جمعه چمستان نور در پایان با اشاره به حدود 50 هزار نفر جمعیت ثابت و 30 هزار نفر جمعیت شناور خواستار شهرستان شدن منطقه چمستان شد و آن را مطالبه مردم منطقه عنوان کرد.

انتهای پیام/86023/پ/ب


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : چمستان - منطقه - معروف - اشاره - مشکلات - دارند - افزود - کارگران - شهرستان - جمعیت - مسؤولان - پیگیری - بیکاری - برخورد - باشند - اظهار - جباری - برابر - گناهکاران - مسؤول - فراوان - احیای -

نظر شما در مورد : منطقه چمستان باید به شهرستان تبدیل شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها