مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7315 -تاریخ انتشار : جمعه 16 مهر 1395 -ساعت : 14:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فهم قیام عاشورا عامل سعادت است

امام جمعه بهشهر:

فهم قیام عاشورا عامل سعادت است

مازندشورا: امام جمعه بهشهر گفت: باید انگیزه‎های قیام عاشورا را جست‌وجو کرد، زیرا فهم همین علت‌‎ها عامل سعادت است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از بهشهر، حجت‎الاسلام سید عربعلی جباری در خطبه‎های این هفته نماز جمعه بهشهر با تسلیت شهادت امام حسین(ع) و یاران آن حضرت، اظهار کرد: باید انگیزه‎های قیام عاشورا را جست‌وجو کرد، زیرا فهم همین علت‌‎ها عامل سعادت است.

وی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، افزود: همه مردم و مسؤولان موظف هستند تا راه امام حسین(ع)، راه ارج نهادن به ارزش‎های اسلامی، حاکمیت الهی در زمین و تن دادن به قانون الهی را مراعات و پیاده کنند.

امام جمعه بهشهر با بیان اینکه اگر راه امام حسین(ع) را ادامه ندهیم، تمام دنیا همین می‌شود که مستکبران آن را شکل دادند، اظهار کرد: دنیای استکبار دنیای انحراف، بندگی خدا را فراموش کردن و راه شیطان، راه شهوت و راه شکم را طی کردن است، لذا مردم بدانند که طغیان‌گران و اشرار اموی راه خدا را رها کرده و راه گمراهی، انحراف و شیطان را در پیش گرفتند و اکنون ملعون و گمراه هستند.

این مسؤول گفت: امروز به دنیای استکبار، به اسرائیل و به نظام وهابیت که حامیان داعش و ناامن کننده زندگی‌های مردم هستند می‌گوییم، رویتان سیاه باد که شما از باقی‌مانده‎های حزب اموی هستید که اینجا جمع شده‌اید و مقابل اسلام، دین و امام و قرآن قرار گرفته‎اید.

جباری ادامه داد: اگر امر به معروف  و نهی از منکر در جامعه عملی نشود، دیگر قرآن و اهل بیت(ع) حاکم نمی‎شود و حسین(ع) گفتن‌ها نیز کم‌رنگ می‌شود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره اینکه باید متوجه نفوذ دشمن بوده و با بصیرت و آگاه باشیم، تصریح کرد: نفوذ دشمن مانند موریانه در همه جا نفوذ و نظام را گرفتار می‌کند و آینده کشور را به خطر می‌اندازد، لذا باید در عرصه‌های گوناگون خطر دشمن را احساس کرده و از دشمن غافل نشویم.

امام جمعه بهشهر با تأکید بر ضرورت وحدت و شناخت کامل دشمن، گفت: اکنون دو کاندیدای ریاست جمهوری در آمریکا یکدیگر را به هر چیزی متهم می‌کنند، اما درباره ایران یک نظر دارند و می‌گویند اگر پیروز شویم، بر ایران فشار بیشتری وارد می‌کنیم.

این مسؤول وهابیت را خطر بزرگ منطقه عنوان و خاطرنشان کرد: وهابیت به‎طور علنی اعلام کرده است که با شیعیان به‎ویژه شیعه ایران در جنگ هستیم اما ما در ایران نیز با آنها در جنگیم، این جنگ عقیدتی و فکری است و مرگ بر آل سعود کافر می‌گوییم.

جباری با بیان اینکه در برابر نظام فاسدی که امروز حقیقت اسلام را نشانه گرفته‎اند افرادی هستند که از این حقیقت صیانت کرده و مدافع هستند، اظهار کرد: امروز سردارانی از این شهرستان مانند کابلی‌ها، پاسدارانی مانند قنبری‌ها و جوانانی چون سید سجاد خلیلی‎ها در راه دفاع از حرم اسلام در سوریه به شهادت می‌رسند.

وی ادامه داد: ساخت دو درب آقازاده سید محمد(ع) که مربوط به عتبات عالیات است در حال انجام بوده و افرادی که مایل هستند، می‎توانند طلا یا نقره و مس را برای ساخت این درب به ستاد مربوطه تقدیم کنند.

این مسؤول درباره ثبت‌نام اینترنتی در سامانه سرشماری نفوس و مسکن، تصریح کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون همراه انقلاب بودیم و برای آن جان دادیم، اکنون هم از قافله عقب نمانید و به دولت و نظام در سرشماری کمک کنید.

جباری در پایان با تأکید بر نظم و انضباط در دسته‎های عزاداری و تعطیل کردن همه مغازه‎های مسیر دسته‎روی در روزهای تاسوعا و عاشورا همانند سال‎های گذشته، گفت: مرم قلب‌های خود را به یکدیگر نزدیک کنند، نیروهای انقلابی و متدین نیز باید جلوی برخی از شایعات و حرف‌های نادرست را بگیرند.

انتهای پیام/86001/ن40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بهشهر - جباری - مانند - دنیای - اکنون - امروز - اسلام - وهابیت - درباره - مسؤول - ادامه - اظهار - عاشورا - اینکه - تصریح - سرشماری - انقلاب - افرادی - تأکید - یکدیگر - حقیقت - شیطان - اشاره - شهادت - سعادت - معروف - اسلامی - انحراف - استکبار - می‌گوییم -

نظر شما در مورد : فهم قیام عاشورا عامل سعادت است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها