مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7320 -تاریخ انتشار : جمعه 16 مهر 1395 -ساعت : 15:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بحران سوریه، کارشکنی آمریکا در معاهده‌های صلح را آشکار کرد

امام جمعه فریدونکنار:

بحران سوریه، کارشکنی آمریکا در معاهده‌های صلح را آشکار کرد

مازندشورا: امام جمعه فریدونکنار گفت: امروز بحران سوریه کارشکنی آمریکا در معاهده‌های صلح را برای همگان آشکار کرده است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از فریدونکنار، حجت‌الاسلام سید محمود جلالی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه در مصلی قدس این شهرستان با دعوت همه اقشار جامعه به تقوا، اظهار کرد: تعالی انسان به تقوا است و تقوا پیشه کردن سبب دوری آدمی از گناه می‌شود.

وی افزود: این هفته با فرا رسیدن 16 مهر سالروز بمباران رژیم بعثی در جنگ تحمیلی به یاد مردم مظلوم چند شهر ایران هستیم که مورد حمله شیمیایی قرار گرفتند و بی‌رحمانه مورد ظلم واقع شدند تا تعدادی شهید و بسیاری نیز جانباز شدند.

امام جمعه فریدونکنار تصریح کرد: آلمان کشوری است که تسلیحات شیمیایی را در اختیار صدام و مزدوران رژیم بعث قرار داد تا علیه مردم بی‌دفاع ایران استفاده شود.

این مسؤول با انتقاد از مواضع نادرست اخیر دولت آلمان در برابر موقعیت و بحران سوریه، بیان کرد: تعداد زیادی از رزمندگان اسلام در دفاع مقدس بر اثر همیت حملات ناجوانمردانه شیمیایی و جانباز شدند و ما دولت آلمان را مقصر و پاسخگوی این واقعه می‌دانیم.

جلالی با تأکید بر لزوم پاسخگویی آلمانی‌ها نسبت به فاجعه‌ای که رقم زدند، گفت: این هفته سالروز شهادت سردار همدانی نیز هست که همگان این شهید گرانقدر را یاور رهبری و ولایت می‌دانند.

وی با بیان اینکه سردار شهید همدانی از بنیان‌گذاران بسیج مردمی در سوریه بوده است، خاطرنشان کرد: دنیای استکبار با سردمداری آمریکا برای دمیدن روح نفاق در منطقه برنامه‌ریزی دارند و امروز بحران سوریه کارشکنی آمریکا در معاهده‌های صلح را برای همگان آشکار کرده است.

امام  جمعه فریدونکنار اظهار کرد: بعضی افراد همچون کبک سر خود را زیر برف کرده و به گونه‌ای رفتار می‌کنند و سخن می‌گویند که آمریکا را به عنوان دوست نشان می‌دهند و در بعضی موارد تعدادی هستند که ایالات متحده را طرفدار و حامی دموکراسی می‌نامند.

این مسؤول ادامه داد: در روز‌ها و هفته‌های اخیر در بحث صلح سوریه دنیا دوست و دشمن سوریه را شناخت و به خوبی مشخص شد چه کسانی به دنبال صلح در این کشور هستند و چه کسانی با جنگ و نفاق به اهداف خود می‌رسند.

جلالی اظهار کرد: ایالات متحده آمریکا بار‌ها ارتش و مردم سوریه را در این زمان مدت حملات خود قرار داده و البته مدعی شده که اشتباهی در این حملات رخ داده که اگر فرض را بر صحت کلام آن‌ها بگذاریم باز هم باید به تشکیلات نظامی آمریکا شک کرد که با این امکانات چطور ممکن است یک اشتباه را چند نوبت تکرار کنند.

وی افزود: حمله سعودی‌ها به مردم بی‌دفاع یمن نیز با سلاح‌ها و نظر ایالات متحده انجام می‌شود و همین موضوع بیانگر روح تفرقه‌افکن و ظالم آمریکا در جهان است.

امام جمعه فریدونکنار با بیان اینکه جمهوری اسلامی با ولایت‌مداری به سر منزل مقصود می‌رسد، گفت: تحقق منویات رهبری راه اصلی سعادت ملت و کشور است.

انتهای پیام/86022/ح40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آمریکا - سوریه - فریدونکنار - حملات - شیمیایی - آلمان - جلالی - اظهار - بحران - ایالات - متحده - همدانی - سردار - کسانی - اینکه - رهبری - همگان - تعدادی - آشکار - معاهده‌های - کارشکنی - افزود - سالروز - بی‌دفاع - جانباز - مسؤول -

نظر شما در مورد : بحران سوریه، کارشکنی آمریکا در معاهده‌های صلح را آشکار کرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها