مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7321 -تاریخ انتشار : جمعه 16 مهر 1395 -ساعت : 16:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مدیران استانی برای رفع مشکل شهرستان نور کمک کنند

فرماندار شهرستان نور:

مدیران استانی برای رفع مشکل شهرستان نور کمک کنند

مازندشورا: فرماندار شهرستان نور با بیان اینکه فضای حاکم در شهرستان، فضای همدلی است، گفت: مدیران استانی برای رفع مشکل این شهرستان مساعدت کنند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، هادی خنجری بعد از ظهر امروز در جلسه‌ای  که  با حضور استاندار مازندران، معاونان و مدیران کل استانی به منظور بررسی و رفع مشکلات منطقه چمستان در بخشداری  این بخش برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین مشکل شهرستان، محور در حال تعریض نور ـ چمستان ـ آمل است که با وجود همه اقدامات خوب به دلیل اینکه اقدامات تکمیلی نبود همواره شاهد تصادفات و خسارات هستیم و عمده آن هم نداشتن شانه خاکی و اختلاف ارتفاع سطح است.

وی افزود: پیمانکاران این محور یا طلب دارند یا توان ادامه کار ندارند، که نیازمند بررسی  صلاحیت پیمانکاران، توان مالی و عملیاتی و نظارت و تسریع در اجرای پروژه است.

فرماندار شهرستان نور به مشکلات طرح هادی اشاره کرد و ادامه داد: به دلیل تداخل حرایم و روستاها و با توجه به وسعت روستاها، پاسخگوی مطالبات مردم نیستیم و این امر نیازمند توجه ویژه است.

این مسؤول با توجه به آغاز پروژه گازرسانی به منطقه کوهستانی لاویج، بیان کرد: 9 روستا در لاویج منتظر برخورداری از نعمت گاز هستند ولی به دلیل تداخل بخشی از مسیر اجرای پروژه خط انتقال گاز با حوزه منابع طبیعی، مردم در پیچ و خم مواد و کمیسیون‌ها گیر کردند و تلاش‌ها نتوانست مشکلات را حل کند و این نیز نیازمند مساعدت است.

خنجری افزود: علاوه بر محور نور ـ چمستان دیگر محورهای روستایی شهرستان نیز با مشکلات عدیده مواجه است از جمله محور لاویج که سال‌ها روکش آسفالت نشده است.

وی پیچ‌بری را از دیگر مشکلات راه‌های شهرستان عنوان و اظهار کرد: برخی از پیمانکاران به ویژه پیمانکار محور روستایی توانمندی کار ندارد و همواره شاهد ریزش و رانش و بسته شدن محور هستیم که باید پیمانکار قوی به کار گرفته شود.

فرماندار شهرستان نور از دیگر موضوعات را نبود اجازه برداشت آورده‌ها و واریزه‌های کوهی از رودخانه‌ها که مشکلاتی را فراهم می‌کند و با تداوم بارندگی سبب سیل و خسارات می‌شود دانست و خاطرنشان کرد: باید با تدبیر و مساعدت در بحث ساماندهی رودخانه‌ها، اجازه برداشت واریزه‌ها داده و در پاسخ مکاتبات تسریع شود.

این مسؤول با اعلام اینکه بخش اعظم نیروهای کارگری شهرستان در شرکت زربال شاغل هستند، اظهار کرد: این افراد دغدغه دارند که در صورت توقف قسمتی از کار و یا واگذاری و فروش بیکار شوند، بنابراین لازم است این دغدغه رفع شود.

خنجری ادامه داد: روستاهایی که در سیل‌های گذشته آسیب دیدند، برای جبران خسارت و رفع مشکلاتشان تاکنون کاری انجام نشد، با توجه به شرایط اقلیمی همواره شاهد سیل هستیم و چنانچه روند ادامه پیدا کند نه تنها خسارات برطرف نشده بلکه افزایش هم پیدا می‌کند.

وی افزود: در حوزه آب روستایی با افتتاح مجتمع افراده مردم را از نگرانی در آورد ولی پس از افتتاح مجتمع فعال نیست چون بخشی از لوله‌گذاری انجام نشده است و انتظار می‌رفت تا قبل از افتتاح مجتمع کار خط انتقال انجام می‌شد.

فرماندار شهرستان نور به مشکلات بخش درمانی چمستان اشاره کرد و افزود: با توجه به جمعیت بخش از نظر فضای درمانی، تجهیزات و کادر درمانی  دچار چالش هستیم، درمانگاه بخش لاویج هم نیاز منطقه است که حاضر هستیم زمینی در نقطه دیگر واگذار تا درمانگاه احداث شود.

این مسؤول توسعه بخش فیزیکی اداری بخشداری و فرمانداری را نیز مطرح کرد و گفت: ساختمان بخشداری چمستان بسیار محدود و کوچک است، با توجه به زمینی که در اختیار است تقاضای  صدور مجوز و تأمین اعتبار ساخت ساختمان جدید را داریم و ساختمان فرمانداری شهرستان نور نیز که در اختیار دانشکده علم و صنعت است نیازمند عودت به فرمانداری است که در شورای معاونان استانداری مطرح بوده و نیازمند تسریع است.

انتهای پیام/86023/ح40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرستان - مشکلات - چمستان - نیازمند - هستیم - لاویج - افزود - ادامه - فرماندار - تسریع - روستایی - ساختمان - فرمانداری - مجتمع - افتتاح - مسؤول - پروژه - اظهار - خنجری - منطقه - همواره - خسارات - پیمانکاران - درمانی - می‌کند - دغدغه - معاونان - زمینی - مدیران - اختیار - استانی - بخشداری - رودخانه‌ها - درمانگاه - پیمانکار - تداخل - اشاره - اینکه - اجرای - روستاها - اقدامات - اجازه - دارند - مساعدت - انتقال - برداشت -

نظر شما در مورد : مدیران استانی برای رفع مشکل شهرستان نور کمک کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها