مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7342 -تاریخ انتشار : شنبه 17 مهر 1395 -ساعت : 10:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تاکنون 2 میلیون و 357 هزار نفر در سرشماری به‌صورت اینترنتی مشارکت داشته‌اند/ سرشماری سیاسی نیست

رئیس مرکز آمار ایران:

تاکنون 2 میلیون و 357 هزار نفر در سرشماری به‌صورت اینترنتی مشارکت داشته‌اند/ سرشماری سیاسی نیست

مازندشورا: رئیس مرکز آمار ایران، گفت: تاکنون 2 میلیون و 357 هزار نفر در سرشماری عمومی نفوس و مسکن به‌صورت اینترنتی مشارکت داشته‌اند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس در ساری، امیدعلی پارسا صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تاکنون 2 میلیون و 357 هزار نفر در سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش اینترنتی شرکت کردند که این آمار ارائه شده معادل بیش از 8 میلیون و 6 هزار و 605 نفر در کشور بوده است.

رئیس مرکز آمار ایران به میزان مشارکت مازندرانی‌‌ها در سرشماری عمومی نفوس و مسکن در اجرای طرح اینترنتی اشاره کرد و گفت: مازندران از نرم کشوری به 10.35 دهم درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه لازم است در این هفته به صورت فزاینده در اجرای طرح اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن مشارکت صورت گیرد، ادامه داد: با توجه به ضریب نفوذ اینترنت در کشور اجرای طرح سرشماری به روش الکترونیکی در متوسط کشوری 35 درصد برآورد شده است.

پارسا با بیان اینکه ضریب نفوذ اینترنتی مازندران از کشور بیشتر است، تصریح کرد: سهم مازندران 4.65 صدم درصد است.

رئیس ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن کشور میزان ضریب نفوذ اینترنت در مازندران را 60 درصد دانست و افزود: ضریب نفوذ اینترنت در کشور 40 درصد است و مازندران در ثبت‌نام اینترنتی رتبه 13 کشوری قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: در اجرای ثبت‌نام اینترنتی در بین استان‌های کشور استان‌های سمنان و بوشهر 120 درصد هدف خود را محقق کردند در حالی که مازندران تاکنون 44 درصد هدف را محقق کرد.

پارسا با تأکید براینکه نباید ثبت‌نام به روزهای پایانی طرح کشیده شود، اضافه کرد: لازم است فرمانداران و بخشداران به این مقوله توجه داشته باشند و برخی از دستگاه‌های اجرایی سایت‌های اینترنتی را برای ثبت‌نام سرشماری به صورت اینترنتی در نظر گرفتند.

وی با اعلام اینکه در مازندران شهرستان‌های کلاردشت 75 درصد و سیمرغ 43 درصد بیشترین ثبت‌نام اینترنتی را داشتند، تصریح کرد: سوادکوه 18 درصد تنکابن 16 درصد نوشهر 15 درصد، جویبار، بابل، بابلسر، ساری، عباس آباد، میاندورود، فریدونکنار و چالوس کمتر از 10 درصد مشارکت داشتند در حالیکه بقیه شهرها در فاصله 10 تا 15 درصد مشارکت اینترنتی انجام شد.

رئیس مرکز آمار ایران با تأکید بر اینکه سرشماری سیاسی نیست هر چند جریانات سیاسی به این موضوع تأکید دارند، گفت: هفته نخست نیم تا هشت درصد افزایش ثبت‌نام داشتیم که این روند می‌تواند افزایش یابد.

انتهای پیام/86006/ت30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینترنتی - سرشماری - مازندران - ثبت‌نام - مشارکت - اجرای - اینکه - عمومی - میلیون - اینترنت - کشوری - سیاسی - پارسا - تاکنون - تأکید - افزایش - داشتند - اشاره - میزان - تصریح - استان‌های -

نظر شما در مورد : تاکنون 2 میلیون و 357 هزار نفر در سرشماری به‌صورت اینترنتی مشارکت داشته‌اند/ سرشماری سیاسی نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها