مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7343 -تاریخ انتشار : شنبه 17 مهر 1395 -ساعت : 10:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
احترام به سالمندان در جامعه نهادینه شود

رئیس بهزیستی میاندورود:

احترام به سالمندان در جامعه نهادینه شود

مازندشورا: رئیس بهزیستی میاندورود گفت: احترام به بازنشستگان و سالمندان در تمام اقشار جامعه باید نهادینه شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان میاندورود، سید مرتضی موسوی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سالمندان خیر و برکت جامعه هستند، اظهار کرد: احترام به حقوق اجتماعی سالمندان و حفظ کرامت آنها از موضوعات مهمی است که باید در جامعه بیشتر فرهنگ‌سازی شود.

وی با اشاره به اینکه به منظور ارج نهادن به مقام و منزلت سالمندان برنامه‌های مختلفی برای قدردانی از این قشر اجرا می‌شود، افزود: بازدید از منزل سالمندان و کنترل قند خون و فشار خون، جشن در مهد کودک با حضور کودکان و سالمندان، تقدیر از سالمندان موفق و نخبه، نصب بنر و پوستر، ارسال پیامک، نامه به دستگاه‌ها جهت تقدیر از بازنشستگان و سالمندان و همچنین ارسال نامه‌ای به ستاد نماز جمعه برای بزرگداشت و تکریم هفته سالمندان از اقداماتی است که در این روز انجام شده است.

رئیس بهزیستی میاندورود به تقدیر از سالمندان نمونه و فعال در عرصه‌های مختلف تأکید کرد و ادامه داد: حافظ و قاری قرآن، خیرین، فعالان عرصه فرهنگی، نقاشی و خوشنویسی، ورزشی، تولید صنایع دستی و... از سالمندان فعال و نمونه‌ای هستند که باید توجه ویژه‌ای به آنها شود.

وی اضافه کرد: درج شعار در سربرگ‌های مکاتبات اداری در هفته سالمند، زیارت جمعی از سالمندان به‌همراه کودکان مهدهای کودک از اماکن مذهبی و گلزار شهدا، نشست خبری با محوریت سالمندان، توزیع بروشور در میان مردم و نمازگزاران، مسابقه نقاشی با موضوع سالمندان در مهدهای کودک از دیگر اقدامات هفته سالمند است.

موسوی با اعلام اینکه احترام به بازنشستگان و سالمندان در تمام اقشار جامعه باید نهادینه شود، خاطرنشان کرد: تکریم از سالمندان و ایجاد پیوند اجتماعی در همه رده‌های سنی به‌ویژه کودکان و نوجوانان برای بهبود فرهنگ عمومی مرتبط با سالمندان بسیار تأثیرگذار است.

وی به اقدامات انجام شده در روز جهانی نابینایان و ناشنوایان اشاره کرد و افزود: دیدار و بازدید از خانواده‌های نابینایان به‌ویژه افراد موفق و پیشکسوت، بازدید از معلولان ناشنوا و نابینا در مدرسه استثنایی باغچه‌بان، ارائه بروشور درباره راه‌های کمک به فرد نابینا و ناشنوا، تست قند خون و فشار خون رایگان از برنامه‌هایی بود که در این روز انجام شد.

موسوی با بیان اینکه پیشنهاداتی به شورای شهر و شهرداری به‌منظور اهتمام در امر تردد معلولان، ناشنوایان و نابینایان ارائه شد، گفت: مکاتبه با ستاد نماز جمعه برای بزرگداشت و تکریم معلولان ناشنوا و نابینا، مکاتبه با فرمانداری جهت ابلاغ به سازمان‌ها و نهادها درباره تقدیر از کارکنان ناشنوا و نابینا موفق، توزیع وسایل کمک توانبخشی ویژه این گروها در حین بازدید، تقدیر از معلولان ناشنوا و نابینا موفق در زمینه فرهنگی، ورزشی، هنری و...، نصب پوستر، موضوع نقاشی با محوریت عصای سفید در بین دانش‌آموزان معلول از دیگر اقدامات در این حوزه بوده است.

انتهای پیام/86037/ت40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سالمندان - تقدیر - ناشنوا - نابینا - بازدید - اینکه - معلولان - جامعه - کودکان - نقاشی - اقدامات - نابینایان - تکریم - موسوی - میاندورود - احترام - به‌ویژه - اجتماعی - موضوع - مکاتبه - ناشنوایان - درباره - بروشور - نهادینه - ارائه - توزیع - بزرگداشت - بهزیستی - بازنشستگان - ارسال - پوستر - فرهنگی - اشاره - محوریت - مهدهای - سالمند - ورزشی - افزود -

نظر شما در مورد : احترام به سالمندان در جامعه نهادینه شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها