مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7347 -تاریخ انتشار : شنبه 17 مهر 1395 -ساعت : 11:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مازندرانی‌ها در ثبت‌نام اینترنتی سرشماری مانند انتخابات سرآمد کشور باشند

معاون استاندار مازندران:

مازندرانی‌ها در ثبت‌نام اینترنتی سرشماری مانند انتخابات سرآمد کشور باشند

مازندشورا: معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: مازندرانی‌ها در ثبت‌نام اینترنتی سرشماری مانند مشارکت در انتخابات سرآمد کشور شوند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علیرضا یونسی رستمی صبح امروز در نشست خبری که درباره سرشماری عمومی نفوس و مسکن کشور در استانداری مازندران برگزار شد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سرشماری امر مهمی است و هیچ جامعه‌ای بدون و آمار نمی‌تواند برنامه‌ریزی درستی برای کشور داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش اینترنتی از 3 تا 24 مهرماه جاری در کشور انجام می‌شود، افزود: سرشماری همیشه در کشور بوده و هست اما در این دوره به شکل اینترنتی انجام می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه اطلاعات ثبتی موجود به‌صورت نظام‌مند انجام می‌شود، اضافه کرد: مرحله دوم سرشماری از 25 مهر ماه تا 25 آبان ماه به‌صورت مراجعه حضوری از طریق ماموران آمارگیر انجام می‌شود.

این مسؤول با تاکید براینکه اولویت فعالیت در کشور برنامه‌ریزی بر اساس آمار متقن و دقیق است، گفت: مردم مازندران که در انتخابات سرآمد کشور بودند با رتبه بیش از 2 میلیون مشارکت رتبه برتر کشور را به‌دست آوردند لازم است در سرشماری اینترنتی هم شرکت داشته باشند.

یونسی ثبت‌نام اینترنتی را در اجرای سرشماری  عمومی نفوس و مسکن به همه خانوار مازندرانی تاکید کرد و افزود: بخشی از برنامه‌ریزی دولت بر عهده مردم است لازم است با ثبت‌نام اینترنتی کمک حال مسؤولان باشند.

وی تصریح کرد: مازندرانی‌ها باید بپاخیزند و در سرشماری اینترنتی با الکترونیکی شدن کارها آشتی کنند، تصریح کرد: ممکن است انتخابات به‌صورت اینترنتی انجام شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با تاکید براینکه مردم مازندران با همه ظرفیت پای کار باشند، افزود: در حوزه دسترسی به اینترنت مازندران از لحاظ زیر ساخت بعد از تهران دومین استان کشور است.

 رئیس سازمان برنامه و بودجه استانداری مازندران نیز با بیان اینکه رتبه مازندران در سرشماری اینترنتی با توجه به ضریب نفوذ اینترنت 13 و به صورت عادی هشت است، گفت: مهم‌ترین روش در ثبت‌نام اینترنتی تبدیل شرایط سنتی آمارگیری به روش مدرن است.

محمود نوربخش افزود: در اجرای سرشماری اینترنتی و مشارکت مردم در این طرح نوعی آزمون برای اقدامات دیگر کشور است.

وی اجرای ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن را استفاده از زمان، هزینه و به نتیجه رسیدن مطلوب دانست و ادامه داد: آموزش و پرورش هم در اجرای ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن وارد شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استانداری مازندران، گفت: مدیران مدارس باید از دانش‌آموزان بخواهند تا کد آماری را با خود به همراه داشته باشند تا ثبت‌نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن با کمک آموزش و پرورش انجام شود.

انتهای پیام/86006/ق30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینترنتی - سرشماری - مازندران - عمومی - باشند - ثبت‌نام - افزود - اجرای - تاکید - معاون - برنامه‌ریزی - به‌صورت - اینکه - استاندار - انتخابات - استانداری - تصریح - اینترنت - برنامه - پرورش - آموزش - بودجه - براینکه - سرآمد - یونسی - سیاسی - امنیتی - مازندرانی‌ها - مشارکت -

مطالب مرتبط با : مازندرانی‌ها در ثبت‌نام اینترنتی سرشماری مانند انتخابات سرآمد کشور باشند
نظر شما در مورد : مازندرانی‌ها در ثبت‌نام اینترنتی سرشماری مانند انتخابات سرآمد کشور باشند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها