مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7361 -تاریخ انتشار : شنبه 17 مهر 1395 -ساعت : 14:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو شورای شهر :

کمبود امکانات در شوراهای حل اختلاف

مازندشورا: محمد حقانی در حاشیه بازدید از شورای حل اختلاف شعب 12 و 13 شهر تهران با اشاره به مراجعه حدود 4 هزار نفری در این شوراها افزود: کمبود امکانات ، کمبود فضا و جا و نیز نبود ساختار اداری و نظام پرداخت حقوق از عمده مشکلات این شوراها است.

مازندشورا:

بلدیه| این عضو شورا با اشاره به اینکه بسیاری از اختلاف نظرها و درخواست های قضایی مردم به شیوه کدخدامنشی و بر اساس قوانین جاری در این شوراها پذیرش ، رسیدگی و به سرانجام می رسد، گفت : مسئولان قضایی باید توجه بیشتری به این شوراها بکنند . 
وی افزود : مشکلات و نیازمندی های شوراهای حل اختلاف در جلسات شورای شهر مطرح خواهد شد و از شهرداری تهران خواست که در زمینه های مختلف مانند ورزش و فرهنگ حمایت ها و اقدامات گسترده ای انجام دهد . 
در ادامه رئیس کل شوراهای حل اختلاف استان تهران نیز با اشاره به ورود حدود 48 درصد از کل پرونده های قضایی به این شوراها گفت : به طور متوسط ماهانه 3500 پرونده در شوراهای حل اختلاف بررسی می شود که حدود 30 درصد از آنها نیز خاتمه پیدا می کند و از مراجعه این مقدار به دادگستری های استان جلوگیری می شود. 
دریانی خاطرنشان کرد ؛ مسائل و مشکلات معیشتی کارکنان ساختار اداری و نیز کمبود فضا و ساختمان مهمترین مشکلات و محدودیت های شوراهای حل اختلاف است. 
وی همچنین گفت: کارکنان شوراهای حل اختلاف حقوق و مزایای ثابتی ندارند و صرفا با پرداخت حداقل پاداشها مشغول خدمت رسانی هستند. 
کمبود امکانات ، بالا بودن تعرفه ها و نیز شلوغی باجه ها از جمله مشکلات مراجعین به این شوراها نیز می باشد که تعدادی از مراجعه کنندگان خواهان رسیدگی بیشتر به آنها هستند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اختلاف - شوراهای - مشکلات - شوراها - قضایی - استان - پرونده - مراجعه - تهران - کارکنان - کمبود - اشاره - شورای - رسیدگی - امکانات -

نظر شما در مورد : کمبود امکانات در شوراهای حل اختلاف

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها