مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7364 -تاریخ انتشار : شنبه 17 مهر 1395 -ساعت : 15:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حضور 3 هزار دانش‌آموز مازندرانی در سوگواره نوجوانان عاشورایی/ فعالیت 400 هیأت مذهبی در مدارس

معاون آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد

حضور 3 هزار دانش‌آموز مازندرانی در سوگواره نوجوانان عاشورایی/ فعالیت 400 هیأت مذهبی در مدارس

مازندشورا: معاون آموزش و پرورش استان مازندران گفت: امسال 3 هزار دانش‌آموز مازندرانی در سوگواره نوجوانان عاشورایی که در مصلی نماز جمعه مرکز مازندران برگزار شد مشارکت کردند.

مازندشورا:محمد شعبانی در حاشیه مراسم سوگواره نوجوانان عاشورایی «احلی من‌العسل» که در مصلی ساری برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری اظهار کرد: 400 هیأت مذهبی در مدارس مازندران فعال شده است.

وی با اشاره به اینکه هر ساله در ششم ماه محرم به‌مناسبت پاسداشت شهادت حضرت قاسم (ع) و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، مراسم عزاداری ویژه دانش‌آموزان با عنوان«احلی من‌العسل» برگزاری می‌شود، افزود: آیین دسته‌روی عزاداری از سوی دانش‌آموزان مازندرانی امروز همزمان با کشور در ساعت 10 صبح در شهرهای استان برگزار شد.

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران بیان کرد: مرکز مازندران دارای 40 هیأت مذهبی در مدارس است که امسال شاهد تجمع 3 هزار نفری دانش‌آموزان نوجوان در مصلی نماز جمعه شهرستان ساری بودیم.

این مسؤول از افزایش هیأت مذهبی در مدارس و کیفی بخشی فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی در سال تحصیلی جاری اشاره کرد و گفت: تاکنون در مراسم سوگواره نوجوانان عاشورایی دانش‌آموزان مداح با قدرت وارد شدند که در این زمینه مداحان نوجوان مازندرانی در مسابقات مداحی رتبه دوم و سوم کشوری را از آن خود کردند.

شعبانی با اشاره به اینکه امسال در فعالیت‌های پرورشی  مدارس به تقویت تشکل‌ها پیش می‌رویم، افزود: برای جان بخشیدن به برنامه‌های مذهبی تمام فعالیت‌ها به تشکل‌های دانش‌آموزی واگذار می‌شود.

وی تصریح کرد: آنچه در برنامه‌های پرورشی مؤثر است برجسته شدن مراسم آغازین در مدارس است که به تناسب موضوعات مختلف از سوی دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه دبیرخانه اجرای نماز به آموزش و پرورش واگذار شد، ادامه داد: در اجرای فعالیت‌های پرورشی فراخوان نماز و کاهش آسیب‌های اجتماعی صادر شد.

این مسؤول از تالیف و چاپ کتاب در مسیر تربیت با همت آموزش و پرورش مازندران خبر داد و خاطرنشان کرد: این کتاب ویژه مدیران مدارس در بحث پرورش فرهنگی است که برای نخستین‌بار در مازندران تألیف شد.

شعبانی با بیان اینکه امسال کتاب سال از سوی آموزش و پرورش مازندران معرفی می‌شود، گفت: نویسندگان کتاب‌های تربیتی شناسایی می‌شوند و کتاب سال فرهنگیان هم معرفی می‌شود.

انتهای پیام/86006/ذ30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - پرورش - مدارس - آموزش - دانش‌آموزان - مذهبی - پرورشی - اینکه - مراسم - اشاره - فعالیت‌های - امسال - معاون - شعبانی - سوگواره - عاشورایی - مازندرانی - نوجوانان - معرفی - برنامه‌های - اجرای - مسؤول - واگذار - فرهنگی - شهرستان - من‌العسل - اعلام - برگزار - شهادت - افزود - عزاداری - نوجوان -

مطالب مرتبط با : حضور 3 هزار دانش‌آموز مازندرانی در سوگواره نوجوانان عاشورایی/ فعالیت 400 هیأت مذهبی در مدارس
نظر شما در مورد : حضور 3 هزار دانش‌آموز مازندرانی در سوگواره نوجوانان عاشورایی/ فعالیت 400 هیأت مذهبی در مدارس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها