مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7365 -تاریخ انتشار : شنبه 17 مهر 1395 -ساعت : 16:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن
عملکرد ضعیف بابل در ثبت‌نام اینترنتی سرشماری مسکن

فرماندار بابل مطرح کرد

عملکرد ضعیف بابل در ثبت‌نام اینترنتی سرشماری مسکن

مازندشورا: فرماندار بابل عملکرد این شهرستان در ثبت‌نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن را ضعیف اعلام کرد و گفت: بابل از بین 22 شهرستان رتبه 21 را داراست.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از بابل، محمدتقی عباس‌پور بعدازظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان، اظهار کرد: واقعه کربلا در سال 61 هجری حدود هزار و 337 سال قبل اتفاق افتاد که ارادتمندان آن امام همام بعد از گذشت چندین سال به گونه‌ای مراسم عزاداری را برگزار می‌کنند که گویا این واقعه شهادت‌طلبی و انقلاب برای احیا دین ناب محمدی(ع) هم‌اکنون رخ داده است.

وی افزود: آنچه ما را با دین مبین اسلام پیوند داده و اساس انقلاب ما و سبب پیروزی و پیشبرد بقای انقلاب بوده در واقع خونی است که در شهر کربلا ریخته شد و رسمی ایجاد کرد که مردم و جوانان ما به تأسی از آن قیام، در این مسیر عاشقی قرار گرفتند و توانستند انقلابی را با عنوان و ماهیت اسلامی رقم بزنند و آن را حفظ کنند.

فرماندار بابل تصریح کرد: از سوم تا 24 مهرماه مرحله نخست سرشماری از طریق خود اظهاری است که رتبه بابل در این بخش پایین بوده که از 22 شهرستان مازندران بابل رتبه 21 دارد.

وی با اشاره به اینکه مازندران از بین 31 استان کشور رتبه هشتم را کسب کرد، خاطرنشان کرد: عملکرد ضعیف شهرستان بابل در ثبت‌نام اینترنتی سبب پایین آمدن رتبه استان شده و در حق دیگر شهرستان‌های مازندران به سبب عملکرد بد ظلم شده است.

عباس‌پور یادآور شد: فضاسازی شهر برای تبلیغات سرشماری نفوس و مسکن به شکل اینترنتی مناسب نبوده است.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی، که توجه به سرشماری نفوس و مسکن یک دستور اداری بوده و همه امکانات اداری باید در اختیار این طرح قرار گیرد، گفت: بابل در دوره قبل 500 نفر به عنوان آمارگیر گزینش کرده است در حالی که امسال تنها 200 نفر را انتخاب کرد زیرا پیش‌بینی شده بود که قسمت قابل توجه‌ای از ثبت‌نام‌ها به شکل اینترنتی انجام شود.

فرماندار بابل با اشاره به اینکه مهلت ثبت‌نام اینترنتی در این طرح قابل تمدید نیست، ادامه داد: مراکز بهداشت شهر و روستا، اصناف برای اتحادیه‌ها، بنیاد شهید برای خانواده شهدا، بهزیستی و کمیته امداد برای خانوار زیرپوشش، آموزش و پرورش، مدیران مدارس، دهیاری، بخشداری و تمام ادارات برای افراد تحت حوزه خود سرشماری اینترنتی انجام دهند و گزارش کار را در اختیار فرمانداری قرار دهند.

وی از برگزاری مراسم بزرگ تاسوعا در امامزاده قاسم(ع) بابل خبر داد و اضافه کرد: این مراسم در روز تاسوعا ساعت 8:30 دقیقه صبح به شکل متمرکز در امامزاده قاسم بابل(ع) ویژه آقایان برگزار می‌شود که حضور پررنگ همه آحاد مردم به‌ویژه مدیران ضروری است.

عباس‌پور با اشاره به اینکه جمع‌آوری و مبارزه با قاچاق کالا از سوی دستگاه‌های ذیربط ضروری است، گفت: یکی از توفیقات اقتصاد مقاومتی مبارزه با قاچاق کالا است که در این زمینه گشت‌زنی مشترک توسط دستگاه‌های کاشف در حوزه‌های مختلف به صورت فشرده صورت گیرد و با متخلفان برخورد جدی شود و لیست موارد کشف شده به فرمانداری اعلام شود.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینترنتی - سرشماری - اینکه - مراسم - انقلاب - اشاره - مدیران - فرماندار - اداری - ثبت‌نام - عملکرد - دستگاه‌های - عباس‌پور - شهرستان - مازندران - فرمانداری - ضروری - قاچاق - مبارزه - اختیار - امامزاده - تاسوعا - عنوان - واقعه - گزارش - کربلا - برگزار - پایین - استان -

نظر شما در مورد : عملکرد ضعیف بابل در ثبت‌نام اینترنتی سرشماری مسکن

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها