مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7378 -تاریخ انتشار : شنبه 17 مهر 1395 -ساعت : 20:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کشف 30 کیلوگرم گوشت گراز هنگام فروش در ساری/ شکارچی و خریدار دستگیر شدند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ساری و میاندورود خبر داد

کشف 30 کیلوگرم گوشت گراز هنگام فروش در ساری/ شکارچی و خریدار دستگیر شدند

مازندشورا: رئیس اداره حفاظت محیط زیست ساری و میاندورود گفت: 30 کیلو گوشت گراز در هنگام فروش در ساری کشف و خریداران دستگیر شدند.

مازندشورا:بهرام فغانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری، با اعلام اینکه ماموران حفاظت محیط زیست با همکاری پاسگاه انتظامی هولار در گشت و کنترلی که داشتند 30 کیلوگرم گوشت غیرمجاز گراز را کشف کردند، اظهار کرد: روزهای اخیر علاوه بر کشف گوشت گراز دو قبضه سلاح و یک شکارچی به همراه یک خریدار در روستای سقندیکلا ساری توسط ماموران اجرایی هولار و همکاری پاسگاه انتظامی کشف و دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه مجوز شکار جانوران آسیب‌رسان به میرشکارها در مناطق مختلف داده شد، افزود: به پیشنهاد بخشداری، شورای روستا و دهیاری‌ها مجوز شکار حیوانات آسیب‌رسان به افرادی که مجوز شکار دارند داده شد تا با نظر محیط زیست شکار صورت گیرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ساری و میاندورود اضافه کرد: میرشکاران بعد از شکار باید گزارش لازم را به محیط زیست بدهند و لاشه را بعد از شکار دفن کنند.

این مسؤول با بیان اینکه میرشکاران بعد از شکار حق هیچ‌گونه خرید و فروش این حیوانات حرام گوشت را ندارند، گفت: میرشکاری که دارای مجوز شکار بود بر خلاف مقررات تعیین شده لاشه گراز شکار شده را به فروش رسانده است.

فغانی ادامه داد: با کشف گوشت گراز در هنگام فروش فروشنده و شکارچی دستگیر و بعد از تکمیل پرونده تخلف به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

وی با اعلام اینکه در 6 ماه نخست امسال برای چهار نفر مجوز میرشکاری صادر شد، تصریح کرد: در 6 ماه نخست امسال 473 دفترچه شکار صادر شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ساری و میاندورود با اشاره به اینکه امسال 113 مورد صید غیرمجاز، 12 مورد شکار غیرمجاز پرندگان در حوزه استحفاظی ساری و میاندورود انجام شد، افزود: دو مورد شکار پستانداران مثل مرال و گوزن انجام شد و 13 مورد هم زنده‌گیری و رهاسازی پرندگان و پستانداران به طبیعت انجام شد.

این مسؤول با اشاره به اینکه 17 مورد زنده‌گیری غیرمجاز خزندگان در اداره حفاظت محیط زیست ساری و میاندورود، انجام شد، خاطرنشان کرد: در 6 ماه نخست امسال دو مورد سلاح غیرمجاز، 9 مورد سلاح مجاز و 47 مورد ادوات و وسایل شکار و صید کشف شد.

فغانی گفت: در 6 ماه نخست امسال سه مورد اطفای حریق در منطقه جنگلی حوزه استحفاظی اداره حفاظت محیط زیست ساری و میاندورود انجام شده است.

انتهای پیام/86006/آ ۳۰/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - میاندورود - حفاظت - امسال - اداره - غیرمجاز - شکارچی - اشاره - فغانی - دستگیر - حیوانات - میرشکاران - مسؤول - پرندگان - زنده‌گیری - پستانداران - استحفاظی - افزود - میرشکاری - انتظامی - خریدار - هنگام - کیلوگرم - اعلام - ماموران - هولار - پاسگاه - همکاری - آسیب‌رسان -

نظر شما در مورد : کشف 30 کیلوگرم گوشت گراز هنگام فروش در ساری/ شکارچی و خریدار دستگیر شدند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها