مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7380 -تاریخ انتشار : یکشنبه 18 مهر 1395 -ساعت : 00:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجرای طرح نذر خون در مازندران/ اعلام مکان‌ و زمان خون‌گیری در تاسوعا و عاشورا

مدیرکل انتقال خون مازندران خبر داد

اجرای طرح نذر خون در مازندران/ اعلام مکان‌ و زمان خون‌گیری در تاسوعا و عاشورا

مازندشورا: مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: طرح نذر خون امسال با شعار «‌تصمیم آگاهانه، اهدای خون مسؤولانه» از محرم تا اربعین حسینی اجرا می‌شود.

مازندشورا:اسماعیل پوریانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: امسال طرح نذر خون با شعار «‌تصمیم آگاهانه، اهدای خون مسؤولانه» از محرم تا اربعین حسینی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال نیز اهدا‌کنندگان تا اربعین حسینی می‌توانند در طرح نذر خون مشارکت کنند، اضافه کرد: افراد نباید اهدای خون را تنها به روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی موکول کنند.

مدیرکل انتقال خون مازندران بیان کرد: با توجه به اینکه این طرح تا اربعین ادامه دارد اهدا‌کنندگان با این اداره کل مشارکت کنند، چرا که امکانات لازم برای استفاده بهینه از این میزان خون اهدایی وجود ندارد.

این مسؤول تصریح کرد: با توجه به نیاز دائمی خون در مازندران و وجود 4 هزار و 500 بیمار خاص در استان لازم است افراد در پایگاه‌های انتقال خون به‌صورت مستمر حضور پیدا کنند تا به‌صورت بهینه از خون‌های اهدایی استفاده کنیم.

*فعالیت پایگاه‌های انتقال خون در تاسوعا و عاشورا

پوریانی از فعالیت پایگاه‌های انتقال خون در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و افزود: پایگاه انتقال خون ساری در روزهای سه‌شنبه 20 و چهارشنبه 21 مهر ماه مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی از ساعت 8 تا 12 فعال است.

وی با بیان اینکه اکیپ سیار خون‌گیری روز دوشنبه 19 مهر مصادف با هشتم محرم اکیپ سیار در خیابان 18دی ساری مستقر است، اضافه کرد: این اکیپ سیار روز تاسوعا در روستای اسرم، شب تاسوعا در خیابان جمهوری، صبح روز عاشورا در سورک، شب پنج‌شنبه روستای رکنی‌کلا و شب جمعه در داراب‌کلا مستقر است.

مدیرکل انتقال خون مازندران با اعلام اینکه در روز تاسوعا پایگاه انتقال خون بابل از ساعت 7:30 تا 13 پذیرای اهدا‌کنندگان است، گفت: اکیپ سیار خون‌گیری نیز در گلزار شهدای گنج‌افروز مستقر است.

پوریانی یادآور شد: اکیپ سیار خون‌گیری روز تاسوعا از ساعت 14 تا 21 در تکیه اسک آمل مستقر است.

وی با اشاره به اینکه پایگاه چالوس نیز روز تاسوعا از ساعت 7:30 تا 13:30 پذیرای اهداکنندگان است، افزود: پایگاه‌های انتقال خون تنکابن از ساعت 7:30 تا 13 و پایگاه رامسر نیز از ساعت 7:30 تا 12:30 روز چهارشنبه 21 مهر ماه مصادف با عاشورا فعال است.

مدیرکل انتقال خون مازندران ادامه داد: کانکس قائم‌شهر جنب میدان راه‌آهن از ساعت 7:30 تا 12 در روز عاشورا در خدمت اهدا‌کنندگان است.

پوریانی در مورد میزان خون اهدایی در پنج روز نخست ماه محرم، گفت: در این مدت 2 هزار و 81 نفر به پایگاه‌های انتقال خون مازندران مراجعه کردند که از این تعداد یک‌هزار و 774 نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی با اشاره به رشد هشت درصدی اهدای خون نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهار کرد: از میان اهدا‌کنندگان یک‌هزار و 18 نفر مستمر، 269 نفر‌ بار اولی و بقیه اهداکننده باسابقه خون بودند.

مدیرکل انتقال خون مازندران بیان کرد: همچنین در 6 ماهه نخست امسال 79 هزار و 44 نفر مراجعه کردند که از این تعداد 68 هزار و 61 نفر موفق به اهدای خون شدند.

پوریانی در پایان گفت: در 6 ماهه امسال بیش از 90 هزار واحد خون و فرآورده‌های خونی میان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مازندران توزیع شده است.

انتهای پیام/86034/آ ۴۰/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتقال - تاسوعا - مازندران - اینکه - حسینی - پایگاه‌های - اهدای - مدیرکل - اهدا‌کنندگان - پوریانی - عاشورا - امسال - خون‌گیری - پایگاه - مستقر - اهدایی - عاشورای - مصادف - اربعین - یک‌هزار - افزود - چهارشنبه - روستای - فعالیت - تعداد - مراجعه - اشاره - پذیرای - خیابان - ادامه - اضافه - افراد - مشارکت - اظهار - اعلام - روزهای - استفاده - به‌صورت - بیمار - میزان - بهینه - مستمر -

نظر شما در مورد : اجرای طرح نذر خون در مازندران/ اعلام مکان‌ و زمان خون‌گیری در تاسوعا و عاشورا

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها