مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7398 -تاریخ انتشار : یکشنبه 18 مهر 1395 -ساعت : 12:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

یک مقام مسئول کارگری مطرح کرد:

کار در استخر با لیسانس عمران!

مازندشورا: یک مقام مسئول کارگری می‌گوید: نمی‌توانیم هر کسی که دو ساعت در هفته کار کرد شاغل تلقی کنیم و آمار بیکاری را کم کنیم اگر می‌خواهیم آمار واقعی بیکاری را به دست بیاوریم باید در کف جامعه، خانواده‌ها و آدم‌هایی که سر کار هستند جست وجو کنیم.

مازندشورا:هادی ابوی‌ درباره مبنای تعریف مرکز آمار ایراناز شاغلان، اظهار کرد: علیرغم آنکه مسئولان ما تلاش می‌کنند تا استانداردهای جهانیرا رعایت کنند و مدل‌های مختلف را در کشور مورد آزمایش و پژوهش قرار بدهند امامتاسفانه بسیاری از این شاخص‌ها و مدل‌ها ناقص اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: بخش اعظمی از دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاهیامروز بیکارند و ما سالها به خطا موسسات آموزشی و مجموعه‌های غیر انتفاعی بازکردیم که در آنها مشغول تحصیل شوند اما پس از تحصیل نتوانستند متناسب با رشتهتحصیلی خود مشغول کار شوند و در بازار نامتعادل عرضه و تقاضا گم شدند به نحوی کهامروز مشاهده می‌کنیم که با مدرک لیسانس عمران در استخرها مشغول کارند و حقوق ودریافتی آنها با اضافه کاری و جمعه کاری‌ها به یک میلیون تومان می‌رسد.

به اعتقاد دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران، اشتغال و بیکاریاز جمله موضوعاتی است که دولتها همواره از زیر بار مسئولیت آن شانه خالی کرده‌انددر حالی که بی توجهی به این دو مقوله پیامدها و آسیب‌های اجتماعی بسیاری به دنبالدارد.

ابوی با بیان اینکه فردی که چند ساعت در هفته کار کند نمی‌تواند ضریببیکاری را کاهش دهد، گفت: ممکن است فردی برای جابه جا کردن وسایل به پدرش کمک کردهباشد ولی این شغل محسوب نمی‌شود چون وقتی از شغل صحبت می‌کنیم به دنبال مشاغلپایدار هستیم نه کاذب و پایداری در این گونه کارها دیده نمی‌شود.

این مقام مسئول کارگری در پایان با بیان اینکه موضوع اشتغال تنها بهدولت مربوط نیست و نظام باید در کلیت برای اشتغال برنامه‌ریزی کند، افزود: اگربرنامه‌های دولتها در مهار بیکاری جامه عمل نپوشیده نمی‌توان بلافاصله و برایجبران آن به آمار و ارقام و مدل‌هایی روی آورد که با شرایط روز و ملاک‌های کشور ماسازگار نیست.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اشتغال - مشغول - کارگری - دولتها - اینکه - نمی‌شود - می‌کنیم - تحصیل - عمران - بسیاری - مسئول - لیسانس -

نظر شما در مورد : کار در استخر با لیسانس عمران!

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها