مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7399 -تاریخ انتشار : یکشنبه 18 مهر 1395 -ساعت : 12:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اقامه نماز ظهر عاشورا میان عزاداران حسینی در مازندران

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران خبر داد

اقامه نماز ظهر عاشورا میان عزاداران حسینی در مازندران

مازندشورا: مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: هماهنگی برای برپایی نماز جماعت در دسته‌های عزاداری مازندران در روزهای تاسوعا و عاشورا انجام شده است.

مازندشورا:حجت‌الاسلام ناصر شکریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با اشاره به برگزاری تجمع عاشورایی در شهرهای مختلف مازندران، اظهار کرد: با هماهنگی ادارات تبلیغات اسلامی، دفاتر ائمه جمعه،‌ صدا و سیما،‌ مسؤولان استانی و شهری،‌ شورای هیأت‌های مذهبی تجمع عاشورایی در شهرهای آمل،‌ بابل، ساری، قائم‌شهر، بهشهر در روزهای هفتم،‌ هشتم،‌ نهم و دهم محرم و روز اربعین در چالوس با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در اماکن برگزاری تجمع با پخش مستقیم عزاداری از شبکه استانی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در سال‌های اخیر و با فرهنگ‌سازی که توسط خطبا،‌ مبلغان و ‌مداحان، شاهد اقامه باشکوه نماز جماعت در دسته‌های عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورا هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اعلام اینکه یکی از مهم‌ترین پیام نهضت امام حسین (ع)، نماز ظهر عاشورا است،‌ افزود: مهم‌ترین رسالت عاشوراییان احیا و زنده نگهداشتن فریضه مهم امر به معروف است و اقامه نماز یکی از مهم‌ترین معروفی است که توسط امام حسین (ع)‌ و اصحابش در آن شرایط سخت برپا داشته شد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران ادامه داد: امام حسین (ع)، در حدیثی خود را عاشق نماز معرفی می‌کند و به همین دلیل در بدترین وضعیت و در میدان جنگ و در میان هجوم دشمنان به همراه اصحابش نماز جماعت را اقامه می‌کند و به ما می‌آموزند که نماز معراج شهادت و بهترین وسیله برای تکامل بشری است.

این مسؤول فرهنگی با تا‌ٔکید بر اینکه هدف قیام امام حسین (ع) حفظ دین و احیای ارزش‌های دینی و الهی است، تصریح کرد: امام حسین (ع) در روز عاشورا به منظور برپایی نماز هجرت، جهاد، اسارت، سختی‌ها و مصائب را برای حفظ دین اسلام و همچنین نماز متحمل شدند.

شکریان ادامه داد: عزادار واقعی کسی است که به ظواهر و هم به باطن قیام عاشورا که همان حفظ دین، مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم و انحراف، احیای شعائر دینی از جمله امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز است،‌ توجه کند و نماز را که یک فریضه بزرگ الهی است سبک نشمارد.

وی با بیان اینکه برپایی نماز ظهر عاشورا توسط امام حسین(ع) در حساس‌ترین لحظه‌های حیات‌شان، حکایت از اهمیت و توجه به فریضه نماز دارد، افزود: هیأت‌های مذهبی و دسته‌های عزاداری با الگوگیری از سید و سالار شهیدان در این ایام به‌ویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی شکوه اقامه نماز را به رخ جهانیان خواهند کشاند.

امام جمعه بابل به برخی از فعالیت‌های ایام محرم اشاره کرد و گفت: اعزام مبلغ، برگزاری دوره‌های مهارت‌های زندگی قرآنی به صورت استانی،‌ برگزاری گردهمایی روحانیون و مبلغان شهرهای استان قبل از محرم، حمایت از هیأت‌های مذهبی، هماهنگی با مداحان برای استفاده از اشعار اصیل دینی و سایر از جمله اقدامات اداره کل تبلیغات اسلامی در ایام محرم است.

انتهای پیام/86034/ق30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اقامه - عاشورا - مازندران - تبلیغات - برگزاری - اسلامی - عزاداری - هیأت‌های - جماعت - فریضه - استانی - مهم‌ترین - اینکه - مذهبی - شهرهای - معروف - حسینی - افزود - اصحابش - ادامه - احیای - می‌کند - شکریان - برپایی - اشاره - روزهای - مدیرکل - هماهنگی - عاشورایی - مبلغان - تاسوعا - دسته‌های - شورای -

نظر شما در مورد : اقامه نماز ظهر عاشورا میان عزاداران حسینی در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها