مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 74 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 دی 1394 -ساعت : 07:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

قانون جلوگیری ازتجاوز به منابع ملی و حریم حدی برای کسی قایل نیست

مازند شورا :معاون شهر سازی و معماری وزیر راه و شهر سازی با تاکید بر این نکته که اگر جرات انتشار و اطلاع رسانی از تخلفات را نداشته باشیم از وظیفه خود دور شده ایم ، گفت: قانون برای جلوگیری از تجاوز به عرصه های ملی و حریم حدی برای کسی قایل نیست.

مازند شورا :پیروز حناچی شامگاه چهارشنبه در همایش روز جهانی شهر سازی در محل سالن دانشکده شهر سازی دانشگاه مازندران در بابلسر افزود: در رویکرد جدی وزارت راه و شهر سازی دولت یازدهم حتی به حوزه علمیه ، روحانیت و افراد ذی نفوذ اجازه تعرض به منابع ملی و حریم را نمی دهد.
وی اصلی ترین وظیفه در دبیرخانه شورای عالی شهر سازی را مدیریت خردمندانه فضای سبز عنوان کرد و ادامه داد: وزارت راه شهر سازی به شدت برای حل مشکلات تجاوز به حریم و تغییر کاربری های غیر قانونی وارد عمل شده است.
وی با بیان اینکه منافع جمعی را باید به منافع شخصی ارجحیت بدهیم، خاطر نشان کرد: تاریخچه شورای عالی شهر سازی در قانون که در سال 51-52 تاسیس شده است وظایفی را ترسیم کرد که عمده کیفی است و توجه به معماری بومی و مزیت های منطقه ای دارد.
وی اظهار داشت: اکنون نگاه نقادانه به شهر های کشور نشان می دهد که همه مناطق شهری و روستایی بدون توجه به قابلیت های بومی و محلی ،شبیه هم شده اند.
**شهرنشینی مقدم بر شهر سازی شده است
معاون وزیر راه و شهر سازی گفت: اکنون فارغ ازبالا رفتن تراکم ساخت و استفاده از حداکثری زمین در ساخت و ساز که عارضه جدی شهرهای کشور است،شهرنشینی مقدم بر شهر سازی شده است.
حناچی گفت: تقدم شهر نشینی بر شهر سازی در واقع بی توجهی به طرح های تفصیلی وزارت راه و شهر سازی است .
وی بر لزوم رعایت و صیانت از حریم شهرهاتاکید کرد و گفت: این مقوله در مازندران باید به صورت جدی نظارت شود.
معاون شهر سازی و معماری وزیر راه و شهر سازی تصریح کرد: جلوگیری از تجاوز و رعایت حریم باید به خواست عمومی تبدیل شود و فقط در حد پیگیری ادارات قابل حل نیست ،همه باید مشارکت کنند.
وی گفت: باید فضایی را درست کنیم تا مانع سوء استفاده در مدیریت شهری ، اقتصاد زمین و بی توجهی به معماری شهری شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قانون جلوگیری ازتجاو - -

نظر شما در مورد : قانون جلوگیری ازتجاوز به منابع ملی و حریم حدی برای کسی قایل نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها