مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7402 -تاریخ انتشار : یکشنبه 18 مهر 1395 -ساعت : 12:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
«سیاه پوشان» محرّم هوای «نارنجی پوشان» شهرمان را داشته باشند

توصیه زیست محیطی به عزاداران حسینی:

«سیاه پوشان» محرّم هوای «نارنجی پوشان» شهرمان را داشته باشند

مازندشورا: رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی از عزاداران حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) که در این روزهای عزیز در سوگ آن حضرت و یاران وفادارش جامه سیاه بر تن کرده اند، درخواست نمود تا بیش از سایر ایام هوای رفتگران نارنجی پوش شهرمان را داشته باشند.

مازندشورا: محمد حقّانی افزود: نارنجی پوشان عزیز شهر عموماً برای برداشتن هر یک عدد ظرف یک بار مصرفی که در کف خیابان ها و کوچه ها رها شده یا در سطح پیاده روها و داخل جوی ها ریخته می شود، مجبورند قامت خود را خم کنند تا نسبت به جمع آوری تک تک این ظروف و نظافت شهر اقدام نمایند.

وی با اشاره به این که استفاده از ظروف یک بار مصرف، نه تنها نسل حاضر که نسل های آینده را نیز با مخاطره رو به رو می کند، اظهار کرد: آثار و عوارض پلاستیک و ظروف پلاستیکی تا سال های سال در طبیعت بر جای می ماند و علاوه بر اثرات جبران ناپذیری که در حال حاضر بر محیط زیست شهری بر جای می گذارد، فرزندانمان تا چند نسل مجبورند تأثیرات غیر قابل جبران استفاده از این ظروف که امروز ما برای آنها به یادگار می گذاریم را نیز تحمل کنند.

 حقّانی با بیان این که استفاده از ظروف یک بار مصرف، علاوه بر آثار و پیآمدهای سوء زیست محیطی بر بهداشت عمومی جامعه، اثرات و مضرات نامطلوبی نیز بر سلامت فردی شهروندان بر جای می گذارد، تصریح کرد: نذوراتی که در ظروف یک بار مصرف توزیع می شود به ویژه مایعات داغ همچون چای و غذاهای گرم با توجه به ترکیبات این ظروف، می تواند تأثیرات مخربی بر سلامتی افراد بر جای بگذارد.

وی در پایان با تأکید بر این که کشورمان یکی از 10 کشور نخست دنیا در استفاده از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی محسوب می شود، خاطرنشان کرد: در ساخت ظروف یک بار مصرف از مواد پلیمری استفاده می شود و متأسفانه بخش قابل توجهی از این ظروف که مصرف آنها در دهه نخست محرم به ویژه تاسوعا و عاشورا به اوج می رسد، غیر استاندارد هستند و باعث بروز انواع بیماری های خطرناک می شوند و سلامت جامعه را به مخاطره می اندازند.
 


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استفاده - پوشان - گذارد - جبران - تأثیرات - جامعه - سلامت - اثرات - پلاستیکی - نارنجی - مجبورند - مخاطره - محیطی - علاوه -

نظر شما در مورد : «سیاه پوشان» محرّم هوای «نارنجی پوشان» شهرمان را داشته باشند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها