مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7438 -تاریخ انتشار : دوشنبه 19 مهر 1395 -ساعت : 09:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اسناد و خزانه اسلامی می‌تواند به عنوان وثیقه مورد استفاده قرار گیرد/ ۱۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی بافت فرسوده دوگنبدان

هیات دولت تصویب کرد:

اسناد و خزانه اسلامی می‌تواند به عنوان وثیقه مورد استفاده قرار گیرد/ ۱۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی بافت فرسوده دوگنبدان

مازندشورا: هیئت دولت مقرر کرد مبلغ یک هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای نوسازی بافت فرسوده شهر دوگنبدان در استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یابد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، جلسه هیئت دولت، امروز یکشنبه ۱۸ مهر به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

در این جلسه، معاون اول رییس‌جمهور ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهار داشت: پیوند عمیق و باطنی مردم مسلمان ایران با اهل بیت عصمت و طهارت به گونه‌ای است که هیچ مناسبتی نمی‌تواند در بزرگداشت این ایام و اظهار ارادت مردم به امام حسین(ع) و یاران شهیدش و حفظ حریم‌ها خللی ایجاد کند و همگان شاهد خواهند بود که جای جای این سرزمین بزرگ تجلی‌گاه عاشقان و شیفتگان حسینی خواهد بود.

جهانگیری خاطرنشان کرد: ارادت مردم به امام حسین(ع) و حساسیت‌شان نسبت به تاسوعا و عاشورای حسینی به گونه‌ای است که حتی اقلیت‌های مذهبی نیز همگام و هماهنگ با مسلمانان احترام این ایام را حفظ می‌کنند.

هیئت دولت در ادامه این جلسه مقرر کرد که اسناد خزانه اسلامی را می‌توان از این پس به عنوان وثیقه مورد استفاده قرار داد.

بر این اساس دستگاه‌های اجرایی مجاز شدند در زمان پرداخت یا تسویه مطالبات قطعی شده طلبکار ان غیردولتی برای کسر سپرده حسن اجرای کار، اسناد خزانه اسلامی صادر و نزد رکن مزبور و بازار سرمایه توثیق کنند، این اسناد در قالب مقررات در شرایط عمومی پیمان‌های مربوط تا قبل از سررسید قابل استرداد به ذی‌نفع است.

این مصوبه به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی به این دلیل ارایه شد که بتوان از ظرفیت اسناد خزانه اسلامی برای تسویه بدهی‌های دولت به طلبکاران غیردولتی بابت کسورات قانونی حسن انجام کار و همچنین ایجاد بستر لازم برای استفاده از این اسناد به عنوان تضمینی استفاده کرد.

یک هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی بافت فرسوده «دوگنبدان»

در ادامه، هیئت دولت مقرر کرد مبلغ یک هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای نوسازی بافت فرسوده شهر دوگنبدان در استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یابد.

هیئت دولت با اختصاص ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار و یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای نوسازی و مقاوم‌سازی بافت فرسوده شهر دوگنبدان استان کهگیلویه و بویراحمد موافقت کرد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اسناد - میلیارد - اعتبار - فرسوده - نوسازی - دوگنبدان - استفاده - خزانه - اسلامی - حسینی - عنوان - تسهیلات - تسویه - ادامه - غیردولتی - استان - اختصاص - ایجاد - بویراحمد - کهگیلویه - بانکی - معاون - ریاست - وزارت - پایگاه - وثیقه - جهانگیری - تاسوعا - گونه‌ای - اظهار - عاشورای - ارادت -

مطالب مرتبط با : اسناد و خزانه اسلامی می‌تواند به عنوان وثیقه مورد استفاده قرار گیرد/ ۱۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای نوس...
نظر شما در مورد : اسناد و خزانه اسلامی می‌تواند به عنوان وثیقه مورد استفاده قرار گیرد/ ۱۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای نوس...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها