مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7440 -تاریخ انتشار : دوشنبه 19 مهر 1395 -ساعت : 10:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند:

هر تهرانی روزانه ٧٩٠ گرم زباله تولید می‌کند

مازندشورا: «سرانه تولید روزانه زباله در تهران ٧٩٠ گرم است.» این را مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند اعلام کرد و گفت: «این میزان تولید زباله در مقایسه با کشورهای توسعه‌یافته ایران را در شرایط متوسطی قرار داده است. ما تلاش داریم تا این میزان را به ٦٠٠ گرم کاهش دهیم.»

مازندشورا:

بلدیه| حسین جعفری این را گفت و ادعای تولید زباله در تهران بیش از متوسط استاندارد جهانی را رد کرد:  «استاندارد تولید زباله براساس وضع اقتصادی کشورها سنجیده می‌شود. ما در تلاش هستیم که میزان تولید زباله از سوی هر نفر در تهران را از ٧٩٠ گرم به ٦٠٠ گرم برسانیم. رسیدن به این هدف جز با مشارکت عمومی میسر نمی‌شود. اگر مردم عادت کنند سبزی پاک‌شده بخرند، ٦٥٠تن از حجم زباله تهران کم می‌شود. همچنین اگر محتویات قوری چای خود را مستقیم روانه سطل زباله نکنند، بلکه آن را در سبد بریزند و دوساعت پس از آبگیری تفاله آن را داخل سطل زباله بیندازند، بیش از ٢٠٠تن از حجم زباله پایتخت کم می‌شود.» براساس اعلام شهرنوشت، او با بیان این‌که حدود ٩٥‌درصد زباله‌های تفکیک‌شده شهر تهران بازیافت می‌شود، گفت: «٥درصد باقیمانده، زباله‌هایی است که مردم به اشتباه تفکیک می‌کنند و قابل بازیافت نیست. میانگین تفکیک پسماند ‌تر و خشک در پایتخت ١٨,٦درصد است، به‌طوری که در بعضی مناطق این میزان بالای ٢٤درصد و در برخی دیگر نیز کمتر از ١٨درصد است.» به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، روزانه نزدیک به ١١هزار تن پسماند‌ تر و خشک از سطح شهر تهران و شهرک‌های اطراف آن جمع‌آوری و برای پردازش به مجتمع پردازش و دفع آرادکوه منتقل می‌شود. بخشی از آنها سوزانده و قسمتی هم به کمپوست تبدیل می‌شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله - تهران - تولید - پسماند - پایتخت - بازیافت - میزان - تفکیک - پردازش - استاندارد - روزانه - مدیریت - مدیرعامل - براساس -

نظر شما در مورد : هر تهرانی روزانه ٧٩٠ گرم زباله تولید می‌کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها