مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7444 -تاریخ انتشار : دوشنبه 19 مهر 1395 -ساعت : 11:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مراجعه 450 هزار نفر در یک روز به سایت هواشناسی مازندران

رئیس سازمان هواشناسی مازندران خبر داد

مراجعه 450 هزار نفر در یک روز به سایت هواشناسی مازندران

مازندشورا: رئیس سازمان هواشناسی مازندران گفت: 450 هزار نفر در یک روز به سایت هواشناسی مازندران برای بیان آخرین وضعیت جوی مازندران مراجعه کردند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، داوود پرهیزکار صبح امروز در آئین تجلیل و معارفه مدیران سابق و جدید هواشناسی مازندران با بیان اینکه هواشناسی کشور بیش از 60 سال جایگاه دارد، اظهار کرد: موفقیت‌های امروز حاصل فعالیت‌های آنها است که ما امروز حرف برای گفتن داریم.

وی افزود: در سه سال گذشته با وجود اعتبارات اندک در بخش هواشناسی نسبت به سال‌های پیش از آن اما خروجی هواشناسی به‌علت تغییر نگرش و رویکرد سازمانی در ارائه خدمات بهینه بیشتر شده است.

رئیس سازمان هواشناسی تصریح کرد‌: سعی کردیم تا اطلاعات را به‎خوبی در طرح کاربردی این سازمان که از سال 92 تعریف شده است، با توسعه پایش، پردازش و پیش‌بینی و افزایش آگاهی‌های پیش‌هنگام و حضور در تصمیم‎سازی برای مردم و مسؤولان باشد و اکنون نتایج آن را در کاربرد نهایی به‎خوبی مشاهده می‎کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در بحث حضور برای تصمیم‌سازی مسؤولان به‌خوبی عمل کردیم و در حوزه مردمی نیز با توجه به اینکه بیشترین مراجعه‌کنندگان را در فصل زمستان داریم، عالی عمل شده است.

پرهیزکار تصریح کرد: در سال 92، 250 هزار نفر در یک روز به سایت هواشناسی مراجعه کردند، در سال 93 و در همان‎روز این رقم به 330 هزار و در سال 94 به 450 هزار نفر در یک روز رسید تا حدی که از ظرفیت سایت خارج بود و این سامانه به‎نوعی هنگ کرده بود.

وی با بیان اینکه این آمار نشان از اهمیت هواشناسی در تصمیم‎سازی مردم دارد، افزود: مردم بیش از دو برابر سال 92 به سایت هواشناسی مراجعه کردند.

رئیس سازمان هواشناسی مازندران داد: این موفقیت به‎دلیل تغییر نگرش در بخش هواشناسی نتیجه یک کار تیمی 2 هزار و 500 نفره است که از جنوب تا شمال و از شرق تا غرب کشور و در مسیرهای سخت و نفس‌گیر در مناطق سخت دیده‌بانی می‌کنند.

این مسؤول بیان کرد: تهک دریایی و جاده‌ای نیز بسیار مهم است، معمولاً ماهی‌ها براساس جریان و دمای آب حرکت می‌کنند و صیادان این اطلاعات را از هواشناسی می‌خواهند، در جاده نیز مردم می‌خواهند بدانند شرایط برای مسافرت خوب است یا خیر، لذا در نوروز امسال باران در سواحل زیاد بود و خیلی از مردم به گیلان نرفتند. 

انتهای پیام/86001/خ30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هواشناسی - مازندران - اینکه - امروز - مراجعه - تصمیم‎سازی - به‎خوبی - مسؤولان - می‌خواهند - اطلاعات - افزود - پرهیزکار - داریم - تغییر - تصریح - کردیم -

نظر شما در مورد : مراجعه 450 هزار نفر در یک روز به سایت هواشناسی مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها