مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7450 -تاریخ انتشار : دوشنبه 19 مهر 1395 -ساعت : 13:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن
امنیت، اقتدار و ابهت کشورمان را مرهون شهدا هستیم

استاد صمدی‌آملی:

امنیت، اقتدار و ابهت کشورمان را مرهون شهدا هستیم

مازندشورا: وی با بیان اینکه بعد از یک هزار و 400 سال دینداری و سابقه وجود علما و حوزه‌های علمیه امروزه می‌بینیم در منطقه جهالت فراوان است، گفت: امام علی (ع) با 42 سال قیام ملت را از وادی جهالت به دیار علم کشاند و آگاهی‌های خاص حکومتی، سیاسی و جنبه ولایی اسلام را مطرح کرد

مازندشورا: استاد داوود صمدی‌آملی یک‌شنبه‌شب در بیستمین یادواره سرداران و 60 شهید دهستان میانرود شهرستان نور در مسجد امام حسین (ع) روستای انبارده بخش چمستان، اظهار کرد: امام حسین (ع) در ابتدای سال 61 هجری بعد 10 روز از سال جدید به دست افرادی به شهادت رسید که داعیه‌دار حق بودند.

وی افزود: آن امام هنگام شهادت 57 سال سن داشتند و هم در دوران امام علی (ع) و هم در دوران عمر میادین جنگی را دیده بودند و در سه جبهه صفین، جمل و نهروان شرکت داشتند.

این استاد حوزه علمیه با اشاره به شناخت امام سوم شیعیان از موقعیت مردم عراق و شناخت کامل از آنها، تصریح کرد: امروزه دو مرکز داعش در کشور عراق و سوریه مناطقی همانند موصل و رقه است که در زمان امام علی (ع) این شهرها مرکزیت داشتند.

وی با بیان اینکه بعد از یک هزار و 400 سال دینداری و سابقه وجود علما و حوزه‌های علمیه امروزه می‌بینیم در منطقه جهالت فراوان است، گفت: امام علی (ع) با 42 سال قیام ملت را از وادی جهالت به دیار علم کشاند و آگاهی‌های خاص حکومتی، سیاسی و جنبه ولایی اسلام را مطرح کرد.

صمدی‌آملی با اشاره به بیانات آن امام در مورد اینکه مردم بنده‌های دنیا هستند و با چنگ و دندان می‌خواهند آن را حفظ کنند، یادآور شد: دین برای آنها همانند چیزی لیسیدنی است که اگر به مزاج‌شان بچسبد به آن روی آورده و اگر نچسبد از آن روی برمی‌گردانند.

وی با تأکید بر اینکه مقام ولایت اهل بیت در نهضت انقلاب اسلامی احیا و بازسازی شد و با قیام امام راحل مردم بیدار شدند، ادامه داد: امام امت باعث شد تا ولایت اهل بیت از خاطر مردم فراموش نشود و در کنار پیروی از امام زمان خود مقابل دشمنان بایستند.

صمدی‌آملی با اشاره به اینکه امام امت نه طالب حکومت بود و نه تشنه رسیدن به مقام و دل بستن به دنیا، یادآور شد: امام امت عالمی فیلسوف، تمام عیار، متقی و زحمت‌کشیده بود که تدریس در حوزه‌ها بهترین خواسته‌اش محسوب می‌شد.

وی با اعلام اینکه مردم کشورمان با وجود مشکلات فراوان به خوبی پای نظام جمهوری اسلامی و انقلاب ایستادند، یادآور شد: در دفاع مقدس شهدا از بزرگانی بودند که جان خود را به کف گرفتند و با خداوند دست به معامله زدند.

صمدی‌آملی با بیان اینکه ولایت‌پذیری و اطاعت از رهبر دینی در شهدا موج می‌زد، گفت: امنیت، اقتدار و ابهت کشورمان را مرهون شهدا هستیم.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استاد صمدی آملی - صمدی آملی - شهدا -

نظر شما در مورد : امنیت، اقتدار و ابهت کشورمان را مرهون شهدا هستیم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها