مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7454 -تاریخ انتشار : دوشنبه 19 مهر 1395 -ساعت : 14:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هیأت‌های ورزشی محمودآباد هر 3 ماه ارزیابی می‎شوند

سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد:

هیأت‌های ورزشی محمودآباد هر 3 ماه ارزیابی می‎شوند

مازندشورا: سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد گفت: ارزیابی هیأت‌ها هر سه ماه یک‌بار به‌صورت کارشناسی‌شده انجام می‎شود.

مازندشورا:مسعود یوسفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان محمودآباد، اظهار کرد: اولویت در این شهرستان افزایش سرانه فضای ورزشی است که نیاز به همکاری مسؤولان شهرستان و اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران است.

وی با بیان اینکه حمایت از ورزش قهرمانی، توسعه ورزش همگانی و توجه به برنامه‌های حوزه جوانان را در برنامه دارم، افزود: محمودآباد در چهار حوزه می‌تواند شاخص‌های فعالیت خود را گسترش دهد که راه‌اندازی اماکن ورزشی، خانه‌های ورزشی در روستاها، ارتقای سطح دانش و آگاهی ورزشکاران و مربیان، داوران، اهمیت به جوانان و ارتقاء و راه‌اندازی سمن‌های غیرفعال و جدید در حوزه ورزش از جمله موارد برای رسیدن به این اهداف هستند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد تصریح کرد: استفاده از ظرفیت ورزشکاران، پیشکسوتان و خیران در حوزه ورزش می‌تواند یکی از اصولی باشد که با عنایت به آن در زمینه پیوند توسعه و ورزش در راستای پیشبرد اهداف شهرستان می‎توانیم کمک بگیریم.

* هیأت‌های ورزشی با کمبود اعتبارات مواجه هستند

وی با بیان اینکه هیأت‌های ورزشی با کمبود شدید اعتبارات مواجه هستند، بیان کرد: با وجود این کمبودها برنامه‌ها و مسابقات خوبی در سطح شهرستان برگزار شده که این موفقیت‌ها جزء در سایه تعامل هیأت ورزشی میسر نبوده است.

یوسفی تصریح کرد: ورزش‌های بومی و محلی یکی از اموری است که با توجه به آن می‌توان به پویایی ورزش شهرستان امیدوار بود.

وی بحث آموزش را از جدی‌ترین برنامه‌های این اداره دانست و گفت: دوره‌های آموزشی با توجه به خواسته‌ای که داریم را تا پایان امسال‌‎ در دستور کار قرار می‌دهیم و سعی داریم دوره‌های مبارزه با دوپینگ، تغذیه، کلاس‌های تئوری مربیگری، داوری درجه سه و دو و ... را برگزار کنیم.

سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد افزود: ارزیابی هیأت‌ها هر سه ماه یک‌بار به‌صورت کارشناسی‌شده انجام می‎شود و هر هیأتی که در جایگاه نخست تا ششم قرار بگیرد، مورد توجه بیشتری است و از مسؤولان آنها نیز تجلیل می‌شود تا سایر هیأت‎ها به این کار ترغیب شوند.

وی ادامه داد: طرح استعدادیابی و نخبه‌پروری امری بسیار مهم بوده که رؤسای هیأت‌ها باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند و در این بخش برگزاری مسابقات دانش‌آموزی دارای اولویت است.

یوسفی با بیان اینکه اعتماد به جوانان و ورزشکاران سبب ایجاد روحیه خودباوری در آنها می‎شود، اظهار کرد: رشد ورزش‌های قهرمانی، ساحلی، استعدادیابی، توسعه زیرساخت‌های ورزشی و فعال کردن مداوم سازمان‌های مردم‌نهاد برای پویایی جوانان از مهم‌ترین برنامه‌های مورد نظر این اداره برای ارتقای سطح ورزش و تندرستی جامعه هدف است.

* ورزش با فرهنگ جامعه گره خورده است

وی بیان کرد: در بحث توجه به ورزش‌های بومی و محلی نیز چندین جشنواره بازی‌های بومی و محلی در فضایی سرشار از نشاط و شادابی در دو بخش آقایان و بانوان با مشارکت روستاهای همجوار، دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی و هیأت ورزش‌های همگانی برگزار کرده و این روند را ادامه می‎دهیم.

سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد افزود: ورزش با فرهنگ یک جامعه و شخصیت اجتماعی افراد گره خورده است، لذا توجه و هزینه کردن برای ورزش جوانان خود سرمایه‌گذاری برای داشتن جامعه‌ای سالم‌تر است.

یوسفی در پایان با قدردانی از اشخاص حقیقی و حقوقی که ورزش محمودآباد را حمایت می‌کنند، گفت: با ادامه این حمایت‎ها در تدوین برنامه عملیاتی و استراتژی مورد نظر، کارهای بزرگتری را در عرصه ورزش و جوانان این شهرستان انجام دهیم.

انتهای پیام/86038/ت40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جوانان - ورزشی - محمودآباد - شهرستان - اداره - سرپرست - یوسفی - ورزش‌های - برنامه‌های - افزود - برگزار - ورزشکاران - توسعه - ادامه - جامعه - هیأت‌های - اینکه - مسابقات - فرهنگ - پویایی - خورده - دوره‌های - داریم - مواجه - هیأت‌ها - پایان - استعدادیابی - می‎شود - راه‌اندازی - حمایت - قهرمانی - مسؤولان - اولویت - ارزیابی - اظهار - همگانی - برنامه - تصریح - کمبود - اهداف - ارتقای - می‌تواند - اعتبارات -

نظر شما در مورد : هیأت‌های ورزشی محمودآباد هر 3 ماه ارزیابی می‎شوند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها