مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7458 -تاریخ انتشار : دوشنبه 19 مهر 1395 -ساعت : 18:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تَشکُل آبزی‌پروری مازندران تقویت شود/ استانداردهای کشور هدف در تولید محصولات باید رعایت شود

رئیس اتاق بازرگانی مازندران:

تَشکُل آبزی‌پروری مازندران تقویت شود/ استانداردهای کشور هدف در تولید محصولات باید رعایت شود

مازندشورا: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران گفت: تَشکُل آبزی‌پروری در استان باید تقویت شود تا به صورت جدی‎تر دغدغه‌های آنها در استان و حتی کشور پیگیری شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عبدالله مهاجر عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت آبزی پروری استان مازندران در اتاق بازرگانی اظهار کرد: ظرفیت مناسبی برای توسعه پرورش آبزیان در استان وجود دارد.

وی تصریح کرد: تلاش‌های خوبی برای ایجاد رونق اقتصادی در این بخش انجام شد و برای بهره‌برداری بیشتر نیاز است که فعالان این عرصه در قالب تشکل‌های سازمان یافته مسائل، مشکلات و راهکارها را بررسی کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران در ادامه با اشاره به فرصتی که برای صادرات در استان نسبت به دیگر استان‌ها وجود دارد، افزود: از ظرفیت کشورهای حاشیه دریا خزر و عراق برای صادرات باید استفاده کرد.

وی با اعلام اینکه شرط توسعه صادرات رعایت استانداردهای مورد نیاز این کشورها است، افزود: در این زمینه باید مطالعات بیشتری انجام شود تا زمینه رضایت‌مندی کشورهای هدف به خوبی فراهم شود.

مهاجر با بیان اینکه در استان علاقه‌مندی برای توسعه فعالیت اقتصادی بخش خصوصی وجود دارد و از طرفی مسؤولان استانی نیز تلاش دارند که رونق اقتصادی مناسب انجام شود، گفت: این موضوع بستگی به تشکل مسؤولان آبزی‌پروری دارد که در کجا و به چه صورت مشکلات را مطرح و نسبت به رفع مشکلات راهکار مناسب و قانونی ارائه دهند تا نسبت به این‌گونه مباحث پیگیری مناسب انجام شود.

وی با اعلام اینکه اتاق بازرگانی از همه ظرفیت خویش برای توسعه فعالیت اقتصادی و کمک به بخش خصوصی به خوبی استفاده می‎کند، یادآور شد: تشکل‌ها دغدغه‌ها را مطرح کنند، با ایجاد هماهنگی بین مدیران نسبت به کاهش دغدغه‌ها از ظرفیت اتاق استفاده می‎کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اعلام اینکه به عنوان دبیر شورای گفت‎‌وگوی دولت و بخش خصوصی برای رفع مشکلات و موانع تلاش می‏‌کنم، افزود: وظیفه اتاق بازرگانی بررسی، انتقال، ارائه راهکار و در نهایت پیگیری برای رفع موانع توسعه اقتصادی فعالان اقتصادی استان است.

وی با بیان اینکه نگاه ما تقویت بخش خصوصی در استان است، گفت: مسؤولان استان برای رفع مشکلات و موانع واحدهای تولیدی وظیفه دارند، از طرفی علاقه‌مندی برای کمک به بخش خصوصی در بیان سازمان‌ها وجود دارد.

مهاجر در ارتباط با پیگیری برای ایجاد آزمایشگاه مناسب برای بخش خصوصی که مورد درخواست آنها بود، افزود: این موضوع نیاز به بررسی بیشتر دارد، رایزنی‌ها در این ارتباط انجام شد که باید سازوکار آن تهیه شود و از طرفی ظرفیت مناسبی در آزمایشگاه دامپزشکی استان وجود دارد که می‌شود از این ظرفیت استفاده مطلوب کرد.

انتهای پیام/86004/ج30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - ظرفیت - خصوصی - بازرگانی - اقتصادی - اینکه - مازندران - توسعه - مشکلات - بررسی - مناسب - استفاده - افزود - اعلام - مهاجر - مسؤولان - صادرات - ایجاد - موانع - پیگیری - دغدغه‌ها - ارائه - موضوع - وظیفه - آزمایشگاه - دارند - ارتباط - راهکار - کشورهای - رعایت - استانداردهای - تقویت - آبزی‌پروری - مناسبی - بیشتر - علاقه‌مندی - زمینه - فعالان - فعالیت -

نظر شما در مورد : تَشکُل آبزی‌پروری مازندران تقویت شود/ استانداردهای کشور هدف در تولید محصولات باید رعایت شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها