مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7481 -تاریخ انتشار : سه شنبه 20 مهر 1395 -ساعت : 14:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
لزوم تأمل در قیام امام حسین(ع)

امام جمعه نور تاکید کرد

لزوم تأمل در قیام امام حسین(ع)

مازندشورا: امام جمعه نور گفت: تأمل در حیات و قیام امام حسین(ع)، ما را به ایشان و فضایلشان نزدیک می‌کند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام سید مهدی امیری‌ارجمند ظهر امروز در جمع عزاداران حسینی در اجتماع بزرگ عاشورائیان در گلزار شهدای مسجد جامع، اظهار کرد: امام حسین(ع) شهید شد تا دین جدش را زنده نگه دارد، دینی که مملوء از فضایل الهی است.

وی افزود: امام حسین(ع) شهید غیرت است، او شهید شد تا عفت، پاکدامنی، ایمان، تقوی، عدالت و ... در جامعه برقرار باشد.

امام جمعه نور تصریح کرد: تأمل در وصف امام حسین(ع) این است که ما را به امام حسین(ع) و فضایل او نزدیک کند، فضایلی چون وفا، ایمان، عدالت، ایثار، گذشت، عفت و پاکدامنی و ... که از دین جدش رسول‌‌الله (ص) فرا گرفت و برای آن شهید شد.

این مسؤول با بیان اینکه عزاداری بدون غیرت دینی، بدون انجام فرائض دینی، بدون نماز، خمس، زکات و ... سرگرمی بیش نیست، اضافه کرد: این فاصله با هدف و آرمان حسین(ع) و بی‌دینی است.

وی بیان کرد: عزاداری، سیاه‌پوش شدن، سینه و زنجیرزنی، گریه، دسته‌روی و شرکت در هیأت‌ها خوب است اما این فقط درصد کوچکی از ارادت است اما آنچه که امام حسین(ع) برای آن خود، فرزندان و یارانش را فدا کرد، دین، غیرت دینی، پاکدامنی، عفاف و حجاب، عدالت و برادری بود که شیعه و عزادار حسینی باید خود را با آن هماهنگ و همسان کند تا ادعای حسینی شدن داشته باشد.

به گزارش فارس، دسته‌جات عزاداری سینه‌زن و زنجیرزن از مساجد، تکایا، هیأت‌ها و خیمه‌ها به‌یاد تاسوعای کربلا با علم و کُتل در خیابان‌های شهرها و روستاهای شهرستان نور عزاداری و در پایان با اجتماع بزرگ در گلزار شهدای مسجد جامع شهرستان نور، گردهم آمدند و با شهدا بیعت دوباره کردند.

انتهای پیام/86023/ن20/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عزاداری - عدالت - پاکدامنی - حسینی - شهرستان - ایمان - هیأت‌ها - شهدای - اجتماع - گلزار - گزارش - فضایل -

نظر شما در مورد : لزوم تأمل در قیام امام حسین(ع)

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها