مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7493 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 21 مهر 1395 -ساعت : 09:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ساخت قرارگاه فرماندهی بحران کشور به مساحت ۱۰۰ هکتار

استاندار تهران خبر داد:

ساخت قرارگاه فرماندهی بحران کشور به مساحت ۱۰۰ هکتار

مازندشورا: استاندار تهران از ساخت قرارگاه فرماندهی بحران کشور به مساحت ۱۰۰ هکتار در محدوده مرقد امام خمینی(ره) خبر داد و گفت: این قرارگاه به عنوان انبار نگهداری تجهیزات ستاد بحران ملی و استانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از استانداری تهران، «سیدحسین هاشمی» روز دوشنبه در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تهران که با حضور «اسماعیل نجار» رئیس سازمان مدیریت بحران کشور برگزار شد، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری امام حسین (ع) گفت: در این جلسه موضوع روند جلوگیری و کنترل فرونشست زمین در استان با حضور اساتید، کارشناسان و مدیران دستگاه های مربوط بررسی شد.

وی افزود: در ستاد هماهنگی مدیریت بحران استان راه های کاهش خسارت ناشی از بحران ها با توجه به هماهنگ سازی دستگاه ها مورد توجه است تا در زمان وقوع حادثه و بحران، شاهد حضور به موقع و پیشگیری از وقوع حوادث باشیم.

هاشمی تصریح کرد: در این جلسه مصوبه ایجاد قرارگاه ستاد فرماندهی بحران کشور در محدوده مرقد امام خمینی (ره) بررسی و مقرر شد کارگروهی متشکل از وزارت کشور و استانداری تصمیمات لازم را برای مقدمات ایجاد این قرارگاه بررسی کنند.

استاندار تهران با بیان اینکه مساحت قرارگاه ستاد فرماندهی بحران کشور ۱۰۰ هکتار است تاکید کرد: این قرارگاه به عنوان انبار نگهداری تجهیزات ستاد بحران ملی و استانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه سخنانش به موضوع بررسی بهره برداری از چاه های غیرمجاز در جلسه ستاد بحران اشاره کرد و گفت: در این جلسه مصوب شد تا چاه های غیرمجاز حتی در باغ های افرادی که با نفوذ از این چاه ها بهره برداری می کنند بسته شود و میزان بهره برداری از چاه های مجاز نیز مشخص شود.

هاشمی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد با همکاری جهادکشاورزی استان احیای زمین های کشاورزی که با فرونشست مواجه شده اند در دستور کار قرار بگیرد و به شکل موقت برای کشت محصولات در این مناطق، محدودیت ایجاد شود.

استاندار تهران با مهم دانستن مصوبات جلسات شورای هماهنگی مدیریت بحران تاکید کرد: این جلسات به منظور دسترسی به وضعیت ایده آل در مدیریت بحران ها برگزار می شود تا همچون دو سال گذشته با وقوع طوفان در تهران دستگاه ها دچار ناتوانی نباشند و بتوان همچون مدیریت بحران سیل در سولقان به خوبی عمل کرد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بحران - مدیریت - تهران - قرارگاه - بررسی - استان - استاندار - برداری - ایجاد - دستگاه - فرماندهی - هماهنگی - هاشمی - همچون - جلسات - ادامه - غیرمجاز - تاکید - موضوع - استانداری - وزارت - شورای - مساحت - هکتار - برگزار - فرونشست -

مطالب مرتبط با : ساخت قرارگاه فرماندهی بحران کشور به مساحت ۱۰۰ هکتار
نظر شما در مورد : ساخت قرارگاه فرماندهی بحران کشور به مساحت ۱۰۰ هکتار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها