مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7510 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 مهر 1395 -ساعت : 10:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اقامه نماز و حفظ حجاب از مسؤولیت‌های عزاداران حسینی است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سوادکوه:

اقامه نماز و حفظ حجاب از مسؤولیت‌های عزاداران حسینی است

مازندشورا: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سوادکوه، اقامه نماز و حفظ حجاب را از مسؤولیت‌های عزاداران حسینی توصیف کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت‌الاسلام نقی پور‌نوروز صبح امروز در جمع عزاداران حسینی در امام‌زاده عبدالحق زیراب سوادکوه با اشاره به اینکه عشق به امام حسین (ع) در دل عزاداران حسینی وجود دارد، گفت: شعار امام حسین (ع) برای قیام، امر به معروف و نهی از منکر بود و ما به عنوان رهروان امامان معصوم باید در این مسیر حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه عاشق امام حسین (ع)، اهل نماز بوده و اقامه نماز در اولویت او برای فعالیت‌هاست، افزود: عاشق امام حسین (ع) اهل گناه نیست و اهل گناه نبودن به معنای معصوم‌بودن، نیست، بلکه به معنای دوری از اصرار به گناه است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خواستار دوری عزاداران حسینی از آزار و اذیت صوتی عزاداری‌ها به مردم شد و خاطر‌نشان کرد: کسی که تا نیمه‌شب عزاداری می‌کند و مردم را با صدای بلند‌گو مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد و اقامه نماز را فراموش می‌کند در عشق و علاقه وی به امام حسین (ع) باید تردید کرد.

پور‌نوروز بر لزوم حفظ حجاب توسط بانوان در جامعه اشاره کرد و گفت: کسانی که عاشق امام حسین (ع) هستند و برای حضرت زهرا (س)، حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) سفره می‌گیرند باید حجاب خود را حفظ کنند تا از شفاعت آنان بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/86015/ی20/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حسینی - سوادکوه - عزاداران - اقامه - اینکه - معنای - می‌کند - اشاره - پور‌نوروز - اداره - اوقاف - خیریه -

نظر شما در مورد : اقامه نماز و حفظ حجاب از مسؤولیت‌های عزاداران حسینی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها