مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7513 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 مهر 1395 -ساعت : 14:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
خانواده‌ها به فرزندان و جوانان کنترل نفس آموزش دهند

رئیس شعبه 108 کیفری دادگاه عمومی ساری:

خانواده‌ها به فرزندان و جوانان کنترل نفس آموزش دهند

مازندشورا: رئیس شعبه 108 کیفری دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان ساری گفت: خانواده‌ها به فرزندان و جوانان کنترل نفس آموزش دهند و جامعه نسبت به کودکان باید احساس مسؤولیت کند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام حمید حسینیان بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از سال 92 قانون نسبت به اطفال و نوجوانان رویکرد حمایتی دارد، اظهار کرد: تا سال 92 گرایش به نوجوانان در حد فرد بالغ بود و از آنها مانند یک فرد بالغ رفتار می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه در رابطه با مجازات اسلامی سال 92 تغییر نگرش پیدا کرد، افزود: مبانی که دنیا با آن سروکار دارد کنوانسیون حمایت از کودکان است و در جمهوری اسلامی توسط مجلس شورای اسلامی بر اساس مبانی اسلامی تصویب شد.

رئیس شعبه 108 کیفری دادگاه عمومی و انقلاب ساری با بیان اینکه کودکان یا بزه‌دیده و یا بزه‌کار هستند که باید حمایت و پرونده‌های آنها رسیدگی شود، ادامه داد: واکنش در برابر کودکان در حد تأمینی است.

حسینیان با بیان اینکه کودک‌آزاری جرم است و فرد مجرم مجازات می‌شود، تصریح کرد: کودک‌آزاری از سال 74 به بعد جرم شناخته شد حتی توسط پدر و مادر کودک‌آزاری صورت گرفت مجرم شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه کودک تا 9 سال شمسی هر اقدام مجرمانه‌ای انجام دهد مجرم شناخته نمی‌شود اما 9 سال به بالا مجرم شناخته می‌شود، عنوان کرد: اطفال پس از ارتکاب جرم به مراکز بازپروری اعزام می‌شود.

رئیس شعبه 108 کیفری دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان ساری با اعلام اینکه اگر کسی از کودکان برای مقاصد مجرمانه خود سوء‌استفاده کند مجرم شناخته و مجازات می‌شود، خاطرنشان کرد: کودکان دارای ضعف جسمانی و عقلی هستند و مجازات شامل آنها نمی‌شود.

حسینیان با بیان اینکه کودکان پس از ارتکاب جرم مانند حمل مواد مخدر به کانون اصلاح تربیت معرفی می‌شوند تا تربیت کامل در آن مرکز حضور دارند، افزود: مددکاران از وضعیت مالی و اجتماعی تحقیق می‌کنند و پس از آن پرونده شخصیت تشکیل می‌شود تا علت‌های آن در پرونده ذکر شود.

وی با بیان اینکه مقررات کنونی برای کودکان کامل است، اضافه کرد: اگر زن باردار یا دارای کودک در زندان به‌سر می‌برد تا زمان شیردهی بچه قصاص نمی‌شود.

رئیس شعبه 108 کیفری دادگاه عمومی و انقلاب ساری بیان کرد: بعضی از خانواده‌ها نسبت به تربیت فرزندان خود بی‌تفاوت هستند و حتی خوردن مشروب توسط فرزندان برای بعضی از خانواده‌ها اهمیتی ندارد.

حسینیان با تاکید بر اینکه فرزندان حرف پدر و مادر را گوش کنند و خانواده‌ها هم باید در رفتار و کردار صداقت داشته باشد، گفت: خانواده‌ها به فرزندان و جوانان کنترل نفس آموزش دهند و جامعه نسبت به کودکان باید احساس مسؤولیت کند.

انتهای پیام/86031/ن30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - کودکان - فرزندان - شناخته - خانواده‌ها - اسلامی - کیفری - مجازات - حسینیان - عمومی - دادگاه - تربیت - انقلاب - کودک‌آزاری - نمی‌شود - ارتکاب - دارای - پرونده - حمایت - رفتار - آموزش - کنترل - جوانان - شهرستان - اطفال - افزود - مانند - نوجوانان - مبانی -

نظر شما در مورد : خانواده‌ها به فرزندان و جوانان کنترل نفس آموزش دهند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها