مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7517 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 مهر 1395 -ساعت : 17:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پیش‌بینی برداشت 300 هزار تن محصول از باغ‌های مرکبات قائم‌شهر

مدیر جهاد کشاورزی قائم‌شهر خبر داد

پیش‌بینی برداشت 300 هزار تن محصول از باغ‌های مرکبات قائم‌شهر

مازندشورا: مدیر جهاد کشاورزی قائم‌شهر گفت: پیش‌بینی می‌شود در حدود 300 هزار تن محصول از باغ‌های مرکبات شهرستان برداشت شود.

مازندشورا:فرزین فرهادی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان قائم‌‌شهر، با بیان اینکه با تلاش و همت باغ‌داران برداشت ارقام زودرس مرکبات آغاز شده است، اظهار کرد: با توجه به شرایط جوی در سال گذشته محصول مرکبات به بار نشست.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود در حدود 300 هزار تن محصول از باغ‌های مرکبات شهرستان برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی قائم‌شهر تصریح کرد: سطح زیر کشت باغ‌ها در شهرستان قائم‌شهر 15هزار و 200 هکتار است که در حدود 27 تن عملکرد تامسون در هر هکتار پیش‌بینی شده است.

فرهادی به سطح باغ‌ها به تفکیک اشاره کرد و گفت: 9 هزار هکتار از این باغ‌ها زیر کشت انواع پرتقال و حدود 2 هزار هکتار انواع نارنگی است.

وی خاطرنشان کرد: مراکز جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر در راستای بالابردن سطح علمی بهره‌برداران کلاس‌های آموزشی در رابطه با روش‌های نوین پرورش مرکبات، بیمه، آفات و بیماری‌های مرکبات برگزار کرده و می‌کند.

فرهادی در پایان از بهره‌برداران خواست برای افزایش تولید در واحد سطح و تداوم اشتغال‌زایی مولد و تولید پایدار در این کلاس‌های آموزشی حضور فعال داشته و از کارشناسان در عرضه تولید با کیفیت بهره ببرند.

انتهای پیام/86017/و20


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مرکبات - قائم‌شهر - شهرستان - هکتار - تولید - کشاورزی - باغ‌ها - فرهادی - پیش‌بینی - برداشت - محصول - آموزشی - کلاس‌های - انواع - باغ‌های - بهره‌برداران -

نظر شما در مورد : پیش‌بینی برداشت 300 هزار تن محصول از باغ‌های مرکبات قائم‌شهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها