مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7545 -تاریخ انتشار : جمعه 23 مهر 1395 -ساعت : 14:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس مجتمع آموزش عالی امام خمینی خبر داد

مشارکت طلاب 18 کشور جهان در طرح آبرسانی ابوالفضل‌العباس(ع) بابل

مازندشورا: رئیس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) گفت: اجرای طرح آبرسانی 9 کیلومتری حضرت ابوالفضل العباس(ع) روستای زربوت بندپی شرقی بابل با حضور طلاب غیرایرانی از 18 ملیت در قالب اردوهای سازندگی امام موسی صدر آغاز شد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حجت‌الاسلام محمدجواد زارعان امروز در اردوی سازندگی امام موسی صدر، طرح آبرسانی 9 کیلومتری حضرت ابوالفضل العباس(ع) روستای زربوت بندپی شرقی بابل با حضور طلاب غیرایرانی از 18 ملیت، اظهار کرد: تلاش در راه خدا، ایثار و اهتمامی که در مسیر رضای خدا می‌شود برای انسان موفقیت ارزنده‌ای است که باید قدر دانست.

وی با اشاره به اینکه شادی زمانی ارزشمند است که با رضای خداوند همراه باشد، افزود: این اقدام ارزنده طلاب از اقصی نقاط جهان برای رضای خداوند زمینه رشد و تعالی را فراهم کرده و می‌تواند الگوی برای همه جوامع باشد.

رئیس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) تصریح کرد: ایمان به خداوند مجموعه‌ای از شناخت و گرایش قلبی ما است که اگر با باور به قدرت الهی و ضعف بشر همراه باشد بخشی از ایمان ما را تامین می‌کند.

زارعان توجه به بعد عمل را در کنار گرایش قلبی و ایمان از محورهای اصلی برشمرد و خاطرنشان کرد: ایمان زمانی کامل می‌شود که به مرحله عملی برسد زیرا عمل صالح نقطه تکمیلی ایمان است.

این مسؤول با اشاره به اینکه عمل صالح انسان دو بعدی است، یادآور شد: یک بعد رفتار ما در ارتباط با خدا همان عبادت پروردگار است و بعد دیگر خدمت به خلق خدا بوده که در تعامل با خلق خدا و فداکاری در مسیر رشد سایر انسان‌ها است.

رئیس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) ادامه داد: جامعه المصطفی مثلث علم و معنویت است که در راه خدا و مجاهدت در مسیر خدمت به مردم تلاش می‌کند.

وی افزود: این دانش‌آموزان مکتب عشق و اهل بیت(ع)، از معارف عاشورا درس گرفتند و خود را مزین به ایمان کرده و با عمل صالح، خود را وقف مردم کردند.

این مسؤول اضافه کرد: این طلاب امروز در چهار دیواری و انزوای مدرسه نماندند و در آغاز طلبگی خود یاد گرفتند که طلبه و عالم دین بودند یعنی بخشی از وجود آنها باید در وقف به مردم باشد.

وی با تقدیر از اقدامات ارزنده رهبر کبیر انقلاب تصریح کرد: امروز مفاهیمی در بین ما عادی شده که در گذشته نبود، هر آنچه از حیات و زندگی داریم در صلوات به روح امام (ره) خلاصه می‌شود.

وی ادامه داد: امام به ما آموخت همه با هم باشیم و در مسیر خدا برای رشد هم گام برداریم تا موفق شویم.

وی با اشاره به اینکه آبرسانی برای شیعیان گذشته از بخش حیاتی به اشک و آه شیعه در ماه محرم گره خورده و مفاهیم دیگری گرفته است، گفت: آب در ماه محرم برای شیعیان یادآور دلاور مردی حضرت عباس(ع)، تشنگی اصغر و ظلم دشمنان اهل بیت(ع) است.

انتهای پیام/86009/ن30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ایمان - اینکه - خداوند - مجتمع - امروز - اشاره - آموزش - خمینی - آبرسانی - مسؤول - می‌کند - یادآور - ادامه - گذشته - شیعیان - گرفتند - همراه - انسان - زارعان - زمانی - افزود - تصریح - ارزنده - گرایش -

نظر شما در مورد : مشارکت طلاب 18 کشور جهان در طرح آبرسانی ابوالفضل‌العباس(ع) بابل

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها