مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7551 -تاریخ انتشار : جمعه 23 مهر 1395 -ساعت : 15:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح آب‌رسانی 9 کیلومتری روستای زربوت بندپی شرقی بابل افتتاح شد

با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین

طرح آب‌رسانی 9 کیلومتری روستای زربوت بندپی شرقی بابل افتتاح شد

مازندشورا: با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین طرح آب‌رسانی 9 کیلومتری حضرت ابوالفضل العباس(ع) روستای زربوت بندپی شرقی بابل افتتاح شد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از بابل، ظهر امروز با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین طرح آب‌رسانی 9 کیلومتری حضرت ابوالفضل العباس (ع) روستای زربوت بندپی شرقی بابل افتتاح شد.

این طرح که با حضور طلاب غیرایرانی از 18 ملیت، در بندپی بابل با حضور مردم، مسؤولان کشوری، استانی و شهرستانی افتتاح شد با نوحه‌خوانی و سینه‌زنی عاشقان اهل بیت (ع) همراه بوده است.

*در حوزه جاده با مشکل اساسی مواجه هستیم

رئیس شورای روستای زربوت بندپی شرقی بابل در حاشیه این مراسم به فارس گفت: این روستا با 48 خانوار و 320 نفر جمعیت دارای محرومیت شدید است.

عسگری عرب افزود: اگرچه با مشارکت مردم و همت این جوانان گروه جهادی، آب‌رسانی منطقه انجام شده ولی هنوز شبکه‌گذاری نشده است که امیدواریم اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه جاده نیز با مشکل اساسی مواجه هستیم، تصریح کرد: با توجه به اینکه منطقه ما جنگلی است ولی روشنایی معابر انجام نشده و خواستار انجام آن هستیم.

 این مسؤول با اشاره به اینکه این روستا هنوز گازرسانی نشده است خواستار احداث زمین ورزشی برای جوانان این منطقه شد.

عرب گفت: حضور گروه جهادی در منطقه در کنار مردم در رفع محرومیت‌زدایی اقدام ارزشمندی است که امیدواریم بازهم شاهد حضور آنها در منطقه برای رفع محرومیت دیگر حوزه‌ها باشیم.

 

*اقدام گروه جهادی ایران الگوی جهان برای خدشه‌دار کردن چهره داعش است

 طلاب جامعه المصطفی نیز در گفت‌وگو با فارس گفت: در این گروه جهادی آموختم که چگونه می‌توان مبلغ اسلام با سلاح عشق و مهربانی بود.

ابوالفضل ابراهیمی از کشور افغانستان افزود: محبت تنها سلاحی است که همه بشریت با آن مأنوس بوده و پیامبر توانسته با آن جهان اسلام را متحد کند.

وی با اشاره به اینکه در این طرح جهادی آب‌رسانی برای مردم این منطقه را به عهده گرفتیم، تصریح کرد: آنچه امروز آموختم و باید مسؤولان به آن توجه کنند طبیعت زیبا و سبز این منطقه جنگلی است در حالی که مردم آن از محرومیت و فقر رنج می‌برند و با صحه صدر منتظر کمک مسؤولان هستند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: اگرچه علم نظری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما امروز یک طلاب باید درس عملی را صد بار بیشتر از دروس نظری بیاموزد که آن هم در دل مردم و با مردم امکان‌پذیر است تا با لمس مشکلات آنها راه نفوذ به قلب‌های مردم را بیاموزیم تا ندای ما در آنها تاثیرگذارتر باشد.

این شاگرد جامعه المصطفی ادامه داد: امروز حضور ما در این منطقه زمینه‌ای شد تا بتوانیم این حرکت جهادی را بعدها برای کشور خود و تمام کشورهای مسلمان منطقه برای رفع محرومیت‌زدایی انجام دهیم.

وی با اشاره به تاثیر این اقدام ارزشی برای جامعه اسلامی بویژه شیعیان گفت: امروز داعش به نام دین چهره اسلام و شیعه را خدشه دار کرده است انجام چنین اقدامی در جهان می‌تواند نقشه داعش و تکفیری را باطل و چهره واقعی اسلام را تبلیغ کند.

 

*حضور مسؤولان بی‌اعتنا به محرومیت منطقه را نمی‌پذیریم

به گزارش فارس، این افتتاحیه حاشیه‌ای هم داشته است.

در این مراسم حضور حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در کنار دیگر مسؤولان کشوری و استانی برای مردم منطقه چندان خوش آیند نبوده است تا جایی که مردم منطقه خواستار علت حضور این نماینده شدند.

نیازآذری با بیان اینکه از سوی جهاد سازندگی به این مراسم دعوت شده است با مخالفت مردم مواجه شد و درگیری لفظی بین مردم و این نماینده بالا گرفت.

علت مخالفت مردم منطقه از حضور این نماینده به سبب عملکرد وی و عدم حمایت‌های وی در دوران نمایندگی بوده است و معترض این امر شدند که این اقدامات ارزنده با مشارکت مردم بوده و نباید مسؤولانی که بی‌اعتنا به دغدغه مردم هستند حضور یابند.

انتهای پیام/86009/ب


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - جهادی - امروز - مسؤولان - اینکه - محرومیت - اسلام - نماینده - بندپی - آب‌رسانی - اشاره - اقدام - مراسم - خواستار - جامعه - مواجه - هستیم - افتتاح - زربوت - روستای - مخالفت - جنگلی - نیازآذری - محرومیت‌زدایی - آموختم - تصریح - ابراهیمی - المصطفی - اسلامی - بی‌اعتنا - اگرچه - کشوری - استانی - ابوالفضل - گزارش - کیلومتری - اساسی - شورای - مشارکت - جوانان - مستضعفین - افزود - روستا - امیدواریم -

نظر شما در مورد : طرح آب‌رسانی 9 کیلومتری روستای زربوت بندپی شرقی بابل افتتاح شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها