مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7553 -تاریخ انتشار : جمعه 23 مهر 1395 -ساعت : 15:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برگزاری آئین سنتی عزاداری روحانیون و علمای ساری

در دوازدهمین روز از ماه محرم صورت گرفت

برگزاری آئین سنتی عزاداری روحانیون و علمای ساری

مازندشورا: جمعی از علما و روحانیون ساری با برگزاری آئین سنتی به عزاداری و دسته‌روی در روز 12 ماه محرم پرداختند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، امروز همزمان با دوازدهمین روز از ماه محرم جمعی از روحانیون و علمای ساری در آیینی سنتی با راه‌اندازی دسته عزاداری و نوحه‌خوانی و سینه‌زنی از بیت آیت‌الله شیخ عبدالله نظری خادم‌الشریعه به سمت بقاع امام‌زاده یحیی و سید زین‌العابدین حرکت کرده و در پایان به زیارت این امام‌زادگان پرداختند.

در احادیث و روایات آمده است در دوازدهمین روز از ماه محرم به جا آوردن غسل و طهارت، پوشش لباس تمیز، قرائت زیارت‌نامه ویژه ائمه معصومین بقیع و به جا آوردن ذکر و وداع با ائمه معصومین و شهدای راه خدا از دیگر فضائل معنوی این ایام در ماه محرم است.

از دیگر فضائل دوازدهمین روز از ماه محرم آئین گرامیداشت و عزاداری سومین روز شهادت امام حسین (ع) و یاران ایشان و همچنین شهادت امام سجاد (ع) را می‌توان از وقایع مهم دوازدهم ماه محرم سال هجری قمری عنوان کرد.

مردم ساری هم طبق آئین سنتی با خادم‌الشریعه مازندران همراه شدند و با حضور در جمع عزاداران روحانی در امام‌زاده یحیی و سید زین‌العابدین ارادت قلبی خود را به ائمه اطهار (ع) ابراز کردند.

انتهای پیام86006/صا10


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دوازدهمین - عزاداری - معصومین - شهادت - آوردن - فضائل - امام‌زاده - روحانیون - علمای - خادم‌الشریعه - زین‌العابدین -

نظر شما در مورد : برگزاری آئین سنتی عزاداری روحانیون و علمای ساری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها