مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7556 -تاریخ انتشار : جمعه 23 مهر 1395 -ساعت : 16:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
وجود بیش از 4 هزار عدد کلنی زنبورعسل در میاندورود

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود اعلام کرد

وجود بیش از 4 هزار عدد کلنی زنبورعسل در میاندورود

مازندشورا: مدیر جهاد کشاورزی میاندورود گفت: با آمارگیری زنبورعسل توسط کارشناسان به تعداد 4 هزار و 763 عدد کلنی در این شهرستان شمارش شده است.

مازندشورا:سیدشبر موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود با اشاره به اینکه باغداران و کشاورزان به‌خوبی از نقش زنبورعسل در باروری گیاهان و افزایش محصولات کشاورزی آگاه هستند، اظهار کرد: جمع‌آوری شهد، گرده، آب، بره موم،  پاسبانی از کندو، تولید عسل، رسیدگی به ملکه، پرورش نوزادان، رسیدگی به کندو و پاکیزگی آن از بیشترین وظایف زنبورهای کارگر می‌باشد.

وی با بیان اینکه از سوم تا هشتم مهرماه به‌طور همزمان آمارگیری زنبورعسل در سراسر کشور انجام شده است، افزود: در شهرستان میاندورود هم آمارگیری توسط کارشناسان این مدیریت صورت گرفت و به تعداد 4 هزار و 763 عدد کلنی شمارش شده است.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود با اعلام اینکه میزان تولید عسل بیش از 37 هزار کیلوگرم بوده است، تصریح کرد: محصولات دیگر شامل موم، گرده، بره موم نیز از این کانی‌ها برداشت شده است.

موسوی با بیان اینکه عسل برای تقویت سطح ایمنی بدن بسیار مفید است، گفت: این خوردنی درمانگر و معجزه‌آسا دارای خواص آنتی اکسیدان و ضد باکتریال قابل توجهی است که برای حفاظت از سیستم گوارشی مفید هستند.

انتهای پیام/86037/ک10/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : میاندورود - اینکه - کشاورزی - زنبورعسل - آمارگیری - تولید - رسیدگی - شهرستان - اعلام - موسوی - محصولات -

نظر شما در مورد : وجود بیش از 4 هزار عدد کلنی زنبورعسل در میاندورود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها