مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 757 -تاریخ انتشار : شنبه 22 شهریور 1393 -ساعت : 16:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
می توان با حرف درآوردن اسناد خاموش، نهان ها را عیان کرد! + اظهارات لطف الله آجدانی و یک توضیح

در واکنش به اظهارات لطف الله آجدانی

می توان با حرف درآوردن اسناد خاموش، نهان ها را عیان کرد! + اظهارات لطف الله آجدانی و یک توضیح

مازند شورا: پای سخن ها و مستندات و دلایل بسیاری برای گفتن و نوشتن را می توان به میان کشید و با حرف درآوردن اسناد خاموش، نهان ها را عیان کرد!

به گزارش مازند شورا به نقل از نگاه نیوز فرهاد عزیزی فعال سیاسی و اجتماعی و مدیر مسئول سایت تحلیلی و خبری نگاه نیوز با ارسال پیامی به تحریریه سایت؛ لطف الله آجدانی مدیر کل آموزش و پژوهش استانداری مازندران را به مناظره فراخواند. متن پیام ارسالی مهندس عزیزی بدین شرح میباشد:

إِنَّ مِمَّا أَعَانَ اللَّهُ بِهِ عَلَى الْكذَّابِينَ النِّسْيانَ

با سلام محضر جناب آقای لطف الله آجدانی

طی روزهای اخیر صحبت هایی به نقل از شما در نوشهر بر روی خروجی برخی از سایت ها قرار گرفت و در آن حضرتعالی به مواردی اشاره داشته اید که با مواضع گذشته شما در تناقضی آشکار قرار دارد. صحبت هایی به دور از انصاف که به عقیده بنده سعی کردید تا با تکیه بر آنها؛ بر روی اعمال گذشته تان سرپوش بگذارید و از خود شخصیتی متعدل و منصف به جامعه ارائه دهید!

فارغ از اینکه شما بعنوان سرپرست دفتر آموزش و پژوهش در استانداری مازندران مشغول به کار می باشید؛ گویا پس از ماه ها سکوت! باز هم اینروزها خودتان! در قامت سخنگو؛ شاید هم مشاور و بلکه مدافع استاندار محترم مازندران؛ وارد میدان شده و تیغ توهین را تیز کرده اید و در حالی برای منتقدان حق انتقاد قائل شده اید ! که با خط و نشانی زیرکانه آنها را به تخریب و تضعیف دولت متهم کرده اید.

در بخشی از صحبت های خود اشاره ای کوتاه به فرصت طلبی و سهم خواهی های نا مشروع داشته اید؛ سخن کوتاهی که نا خود آگاه بنده را به یاد تب تند حضرتعالی در ماجرای انتخاب فرماندار ویژه شهرستان آمل و  نامه نگاری های متعدد شما به نماینده محترم آمل و سایر مقامات می اندازد!!!

در قسمت دیگری از صحبتهایتان ضمن اشاره به اینکه تغییر مدیران به بهانه تغییر دولت ها دور از اعتدال است خطاب به فعالین ستادی دکتر روحانی فرمودید: نباید عده ای به صرف فعالیت در ستاد دکتر روحانی بدنیال سهم خواهی باشند! و شاید به همین دلیل بود که سال گذشته شما معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ! و همچنین مدیر کلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران! را نپذیرفتید و ترجیح دادید تا در ابتدای راه برای کمک به دکتر ربیع فلاح مشاور رسانه ای استاندار مازندران بشوید و بعد ها در بحث آموزشی و پژوهشی به مجموعه استانداری کمک کنید!

جناب آقای آجدانی

شما بعنوان استاد مسلم تاریخ؛ نیک میدانید شاید مردم یک سرزمین در کوتاه مدت بخشی از تاریخ خود را فراموش کنند؛ اما تاریخ نه نتها فراموش کار نیست بلکه به درستی افراد را قضاوت میکند. نامه نگاری های شما در زمان انتخاب فرماندار؛ بی حرمتی های مکرر شما به نماینده مردم یک شهر در مجلس شورای اسلامی؛ هتاکی شما و نردیکانتان به سایر کاندیدای انتخاباتی و حامیانشان؛ توسل به شیوه های نادرست برای حذف رقبا؛ بی حرمتی به مقام شامخ سلحشوران این خاک پاک و دندان تیز کردن برای تمام مناصب و پست های مدیریتی و این اواخر هم که ...... بگذریم..

تمام این موارد تنها گوشه ای از عملکرد یک سال اخیر شما و همراهانتان میباشد؛ عملکردی که در تناقض آشکار با منویات مقام معظم رهبری در بحث جذب حداکثری و دفع حداقلی قرار دارد.

تمام اعمالی که امروز دیگران را گاها به انجام آن متهم و یا دعوت به پرهیز از آن میکنید در روزگاری نچندان دور به گواه اسناد؛ مدارک و مستنداتی که وجود دارد به انجام آنها افتخار میکردید.  بنده پس از خواندن صحبت های اخیر شما بر خود لازم دیدم با آنکه مدت هاست در مورد شخص شما، بنا را بر سکوت گذاشته بودم؛ اما به احترام تقاضای گروه های مختلفی از هم اندیشان؛ خواص سیاسی و برخی از دوستان مشترک از جنابعالی دعوت مینمایم تا در فضایی آزاد و با حضور اصحاب رسانه و عموم مردم در راستای روشنگری و تنویر افکار عمومی؛ در مناظره ای صریح برای ثبت در تاریخ؛ ابهامات بیان و حقایق نمایان شود؛ چرا که گفتنی ها بسیار است.

جناب آقای آجدانی

این روزها که شما خود را حق مطلق میدانید و دیگران به دور باطل میگردند! بدیهی است که متهم کردن خیل عظیمی از فعالین سیاسی و دلسوزان انقلاب اسلامی به رانت خواری و فرصت طلبی شاید برای رسیدن به مقاصد مورد نظر در کوتاه مدت موثر باشد اما در بلند مدت میتواند خسارات چبران ناپذیری را متوجه کشور و استان نماید.

در پایان با آرزوی موفیقیت برای شما و سایر همکارانتان در استانداری مازندران؛ امیدوارم دعوت به مناظره ی اینجانب را بپذیرید. با تکیه بر سخن یک سال پیش شما:

بر آقای لطف الله آجدانی نباید پوشیده باشد که به گاه نقد عملکرد ها- یک نقد سالم اما شفاف و بی پرده -  پای سخن ها و مستندات و دلایل بسیاری برای گفتن و نوشتن را می توان به میان کشید و با حرف درآوردن اسناد خاموش، نهان ها را عیان کرد!  آزمونی که اگر لطف الله آجدانی نخواهد به آن تن دهد، مانع از نقد عملکرد وی و بازتاب آن در افکارعمومی نخواهد بود.

فرهاد عزیزی 22 شهریور 1393

 

آنچه خواندید نامه ای بود در واکنش به اظهارات لطف الله آجدانی در نوشهر. اما برای رعایت حقوق ایشان و تنویر افکار عمومی متن سخنان ایشان که به تاریخ 17 شهریور 93 در  خبرگزاری مهر مازندران انعکاس یافت نیز منتشر می گردد.

لطف الله آجدانی در نوشهر چه گفت؟

لطف الله آجدانی پیش از ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با تحلیل عملکردی یکساله استاندار مازندران گفت: در شرایطی که دکتر ربیع فلاح استاندار دولت تدبیر و امید در مازندران همه ی تلاش دلسوزانه خود را برای حل مشکلات و تنگناهای توسعه ای مازندران به کار گرفته است، باید از او حمایت کرد، هر چند این حمایت نافی حق منتقدان برای نقد نیست، اما نباید به بهانه نقد، به تخریب و تضعیف روی آورد.

سخنگوی کانون تدبیر و امید مازندران افزود: اعتدال به منظور برون رفت از وضع نامطلوب ناشی از بی تدبیری و افراط گری است و دولت دکتر روحانی در طول یکسال گذشته ثابت کرده که تحقق گفتمان عقلانیت و اعتدال دولت تدبیر و امید در راستای شایسته سالاری مدیران و افزایش اعتماد مردم بوده است.

آجدانی خاطرنشان کرد: عرصه مدیریت اجرایی استان مازندران بستر فرصت طلبی ها و سهم خواهی های نامشروع نیست و با حضور دکتر فلاح در مسند استانداری شاهد فصل جدیدی از توسعه یافتگی در استان هستیم و همین رویکرد باعث شده تا فرصت طلبی ها و سهم خواهی های نامشروع از این استان رخت بر بندد.

وی با اشاره به عزل و نصب ها در حوزه فرمانداران و مدیران کل استان گفت: تغییر مدیریت ها به بهانه تغییر دولت ها دور از اعتدال است و همین مساله باعث شده که عده ای از دوستان دولت روند تغییر مدیریت ها در استان را کند متصور کنند.

سخنگوی کانون تدبیر و امید مازندران افزود: دولت تدبیر و امید مبتنی بر اصلاح طلبان و اصولگرایان حرکت می کند و همه باید نسبت به تغییرات مدیریتی بردبار باشند.

وی متذکر شد: البته نباید عده ای به صرف فعالیت در ستاد دکتر روحانی بدنیال سهم خواهی باشند بلکه همه در هر جایگاهی باید کمک کنند تا توسعه استان و کشور صورت پذیرد.

آجدانی یادآور شد: تاریخ مصرف خشونت گرایی و افراطی گری به پایان رسیده است و دیگر زمان عقلانیت و اعتدال است و در این مسیر از نقد منصفانه باید استقبال کنیم.

مشاور پیشین فرهنگی و رسانه ای استاندار مازندران در بخش دیگر، با اشاره به ظرفیت های رسانه ای استان در حوزه پژوهش و سیاسی و مدیریتی گفت: متاسفانه برخی مدیران استان ظرفیت انتقاد رسانه ها را ندارند و این امر سبب می شود تا رسانه ها با کوچک ترین انتقاد، به دستگاه قضایی معرفی شوند.

آجدانی افزود: مسئولان اگر نتوانند ظرفیت نقدپذیری خود را بالا ببرند، ظرفیت لازمی برای توسعه در استان ایجاد نمی شود.

وی همچنین خواستار ارتقای دانش حرفه ای رسانه های مجازی در مازندران شد و افزود: نقد از ضرورت های رسانه هاست و رسانه های مجازی استان باید با بهره گیری از دانش و آگاهی، نسبت به توسعه استان بر مبنای جریان سازی و اثرگذاری باشند.

مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری مازندران همچنین در ادامه به ضرورت های آموزش و پژوهش در توسعه استان پرداخت و خاطرنشان کرد: حوزه آموزش و پژوهش در تلاش است تا با استفاده از فرصت ها وظرفیت های موجود و فراتر از آن با ایجاد فرصت ها و ظرفیت های جدید آموزشی و پژوهشی در مازندران، برای توسعه ی مطلوب و هرچه بیشتر گام بردارد و اجرای طرح جامع پژوهش با محور توسعه استان در دستور کار و اجرا قرار گرفته است.

 

توضیح مازند شورا: به دلیل رعایت امانت داری متن کامل نامه دریافتی خطاب به لطف الله آجدانی منتشر گردیده است لذا عنوان صحیح برای سرپرستی آموزش و پژوهش استانداری مازندران که در متن نامه درج گردیده با توجه به پست سازمانی لطف الله آجدانی و آنچه که از سوی سایت رسمی استانداری در معرفی پست ایشان بیان شده است عنوان «مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری مازندران» می باشد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : لطف الله آجدانی - فرهاد عزیزی - تدبیر و امید - مناظره - -

نظر شما در مورد : می توان با حرف درآوردن اسناد خاموش، نهان ها را عیان کرد! + اظهارات لطف الله آجدانی و یک توضیح

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها