مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7572 -تاریخ انتشار : شنبه 24 مهر 1395 -ساعت : 11:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برنامه جامع سلامت مازندران تدوین می‎شود

تا 2 ماه آینده

برنامه جامع سلامت مازندران تدوین می‎شود

مازندشورا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: برنامه جامع سلامت استان مازندران تا دو ماه آینده تدوین می‌شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، قاسم جان‌بابایی صبح امروز در جلسه کارگروه سلامت استان مازندران اظهار کرد: برنامه جامع سلامت مازندران تا دو ماه آینده تدوین می‎شود.

وی تصریح کرد: برای بررسی بیشتر این موضوع انتظار است که در جلسه شورای اداری نیز تصویب شود و دیگر سازمان‌ها و نهادها نیز در این زمینه همکاری داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ارتباط با مصرف بی‌رویه سموم در برخی از محصولات کشاورزی استان اظهار کرد: با نمونه‌برداری انجام شده نگرانی‌های از این بابت وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: در دو تا سه سال اخیر تا حدودی وضعیت بهتر شد ولی با نمونه‌برداری از صیفی‌جات مصرف سم در برخی مواد از حد متعارف بالاتر است و انتظار است که تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شود.

جان‌بابایی با اعلام اینکه اولویت چالش سلامت در سطح استان چاقی و اضافه وزن، کم‌تحرکی و تغذیه نامناسب است، افزود: استفاده بی‌رویه از کود، سموم کشاورزی و دفع آفات نباتی از مواردی است که باید برای آن به صورت جدی برنامه‌ریزی کرد.

وی با اعلام اینکه دفع غیربهداشتی زباله و فاضلاب و آب آشامیدنی ناسالم از دیگر مواردی است که باید به آن به صورت جدی توجه شود، گفت: روند رو به رشد سرطان‌ها و حوداث ترافیکی از مسائل مهم است که باید در کارگروه سلامت استان به آن پرداخته شود.

جان‌بابایی یادآور شد: استرس و فشارهای روانی زندگی و وجود رفتارهای پرخطر جنسی نیز از دیگر مواردی است که باید حساسیت بیشتری در استان نسبت به اینگونه موارد ایجاد شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: برای تدوین برنامه جامع سلامت در استان نیاز است که نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌های اجرایی برای کمیته تدوین و معرفی شوند.

وی اضافه کرد: تشکیل کمیته‌های تخصصی برای تدوین برنامه جامعه سلامت در دستور کار قرار گیرد و این طرح در کارگروه سلامت استان نیز مصوب شود.

انتهای پیام/86004/صا20


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سلامت - استان - تدوین - مازندران - برنامه - کارگروه - جان‌بابایی - مواردی - نمونه‌برداری - کشاورزی - اعلام - اینکه - اضافه - بی‌رویه - انتظار - اظهار - می‎شود - آینده - زمینه - دانشگاه - پزشکی -

نظر شما در مورد : برنامه جامع سلامت مازندران تدوین می‎شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها