مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7576 -تاریخ انتشار : شنبه 24 مهر 1395 -ساعت : 11:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پدافند غیرعامل در ادارات شهرستان نور جدی گرفته شود

معاون فرماندار شهرستان نور:

پدافند غیرعامل در ادارات شهرستان نور جدی گرفته شود

مازندشورا: معاون فرماندار شهرستان نور گفت: با توجه به حساسیت موضوع، پدافند غیرعامل باید در ادارات این شهرستان جدی گرفته شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس  از نور، سعید یزدانی صبح امروز در جلسه پدافند غیرعامل این شهرستان، اظهار کرد: مرز باریکی بین پدافند عامل و غیرعامل وجود دارد و این تعریف شاید برای برخی مشخص نباشد.

وی افزود: پدافند غیرعامل امنیتی، سیاسی و  اجتماعی دارد با وجود اینکه عوامل طبیعی در آن دخیل است، اما عامل انسانی آن پر رنگ‌تر است و اقدامات مخل امنیتی را در بر می‌گیرد که عموماً برنامه‌ریزی شده است.

معاون فرماندار شهرستان نور تصریح کرد: نظام جهانی لیبرالی شد و نظام امنیتی هم لیبرالی و تغییر پیدا کرد، امروز بیو تروریسم بی‌سر و صدا میلیون‌ها انسان را نابود، عقیم و ... می‌کند و نوعی نسل‌کشی خاموش انجام می‌شود این اقدامات غیرمحسوس پدافند غیرعامل است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌ها در همه حوزه‌ها ممکن است در تهدید باشند که در پدافند غیرعامل قرار می‌گیرند که با شناسایی تهدیدات، راهکارهای مقابله و پیشگیری را آماده و همواره آمادگی لازم را داشته باشند.

یزدانی تأکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید، اطلاعات کامل داشته و در هفته پدافند غیرعامل، نتیجه اقدامات و آسیب‌شناسی و راهکار پیشگیری و مقابله‌ای را تهیه و به دبیرخانه پدافند غیرعامل در فرمانداری تحویل دهند.

وی افزود: با توجه به وجود فضای مجازی و سرویس‌های اطلاع‌رسانی اینترنتی و ارسال اطلاعات، نیازمند بررسی تهدیدات احتمالی و  اقدامات لازم برای ایمن‌سازی ارسال اطلاعات و جلوگیری از نفوذ سایر افراد غیرمجاز به سیستم است که ادارات باید اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون فرماندار شهرستان نور، از برگزاری مانور پدافند غیرعامل و حضور سرزده و اجرای عملیات از سوی دستگاه‌ها خبر داد و گفت: همه دستگاه‌ها باید آمادگی لازم را داشته باشند.

رئیس اداره مخابرات شهرستان نور نیز در این جلسه، اظهار کرد: نباید از فضاهای رسانه‌ای که سرور آن در کشور ما نیست، اطلاعات ارسال نشود، که از جمله آن تلگرام است که گاهی برخی از اقدامات و اطلاعات از این طریق ارسال و نیاز به جاسوس نیست.

عهد یزدی‌نژاد گفت: مخابرات در این زمینه بسیار حساس و فعال است و آمادگی لازم پیشگیری و مقابله دارد و در صورت بروز حادثه امکان استفاده از مسیر دیگر را دارد.

انتهای پیام/86023/صا30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پدافند - غیرعامل - شهرستان - اقدامات - اطلاعات - ارسال - دستگاه‌ها - باشند - پیشگیری - آمادگی - امنیتی - معاون - فرماندار - مخابرات - یزدانی - ادارات - امروز - مقابله - لیبرالی - افزود - اظهار - تهدیدات -

نظر شما در مورد : پدافند غیرعامل در ادارات شهرستان نور جدی گرفته شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها