مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7590 -تاریخ انتشار : شنبه 24 مهر 1395 -ساعت : 13:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اعزام 4 کاروان دانش‌آموز دختر محمودآبادی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس

پیش از ظهر امروز انجام شد

اعزام 4 کاروان دانش‌آموز دختر محمودآبادی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس

مازندشورا: مراسم بدرقه چهار کاروان دانش‌آموزان دختر محمودآبادی به مناطق عملیاتی غرب کشور با حضور مسؤولان این شهرستان در نمازخانه سپاه ناحیه مقاومت محمودآباد برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، پیش از ظهر امروز مراسم بدرقه از چهار کاروان دانش‌آموزان دختر راهیان‌نور به مناطق عملیاتی غرب کشور با حضور قاسم موقر مسؤول اردویی راهیان‌نور سپاه کربلا مازندران، یحیی یوسف‌پور فرماندار محمودآباد، محمد رضایی مدیر آموزش و پرورش و سیدتقی کیا فرمانده سپاه محمودآباد در نمازخانه سپاه ناحیه این شهرستان برگزار شد.

فرماندار شهرستان محمودآباد در جمع دانش‌آموزان کاروان راهیان‌نور، اظهار کرد: در هشت سال دفاع مقدس بهترین جوانان این سرزمین در راه اعتلای کشور، دین، ایمان و برپایی امنیت به‌شهادت رسیدند.

یحیی یوسف‌پور با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران بر پایه اندیشه الهی استقرار یافت و دین‌مداری را در دستور کار خود قرار داد که این اندیشه با دنیای غرب تضاد کامل دارد، افزود: از عصر رنسانس به بعد بسیاری از کشورها و اندیشمندان آنها به‌سمت تفکر مادی‌گرایی رفتند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی پس از پیروزی تمامی معادلات دنیای شرق و غرب را تغییر داد، ادامه داد: انقلاب اسلامی ثابت کرد که دین راه سعادت و تعالی ما انسان‌ها را ترسیم می‌کند و باید از آن در زندگی خود به‌کارگیری کنیم.

فرماندار محمودآباد با بیان اینکه دین پایه و اساس انقلاب اسلامی ایران را تشکیل می‌دهد، تصریح کرد: دین‌مداری و اسلام‌محوری انقلاب اسلامی موجب شد تا دشمنان نسبت به کشور ما موضع گیرند.

یوسف‌پور با اشاره به اینکه دشمنان از اوایل انقلاب تاکنون با تحریم، ایجاد جنگ تحمیلی و ترور شخصیت‌ها به‌دنبال تضعیف نظام و براندازی آن هستند، عنوان کرد: سیاست‌مداران کشورهای غربی و شرقی صدام را برای حمله به ایران انتخاب و چندین کشور جهان از آن حمایت کردند.

وی با بیان اینکه فرزندان ایران اسلامی با اندیشه‌ای الهی و تفکر دینی هوشمندانه مقابل دشمنان نظام و انقلاب ایستادگی کردند و در جنگ تحمیلی پیروز شدند، خاطرنشان کرد: دفاع، پایه و اساس رزمندگان جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی بود که پیروزی‌‌های بزرگی کسب کردند.

فرماندار محمودآباد با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با تفکر الهی توانست در برابر هجمه‌های سنگین کشورهای مختلف در هشت سال دفاع مقدس ایستادگی کند، ادامه داد: جنگ تحمیلی برای جمهوری اسلامی ایران فقط انسان‌محور و تجهیزات‌محور نبود بلکه بر پایه و اساس تفکر الهی و دینی بود.

یوسف‌پور با اشاره به اینکه در هشت سال جنگ تحمیلی مدرن‌ترین سلاح‌ها در اختیار دشمن بعثی بود، اضافه کرد: اندیشه الهی، ایثار، شهادت و فداکاری سلاح رزمندگان اسلام بود که در برابر دشمنان مقاومت کردند.

وی با بیان اینکه شهدا با شهادت خود به ما امنیت بخشیدند و با سفر به راهیان‌نور باید از فرهنگ ایثار و شهادت رزمندگان درس گیریم و در زندگی از آنها الگوبرداری کنیم، گفت: امروز دشمنان به‌واسطه هراس از رزمندگان و جوانان انقلابی جرأت حمله به مرزهای ایران اسلامی را ندارند.

*بهره‌گیری از ارزش‌های فرهنگی در سفرهای راهیان‌نور

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان محمودآباد در این مراسم با بیان اینکه امنیت و آرامش امروز جامعه را مرهون رشادت‌ها شهدا هستیم، گفت: شهدا درس و تحصیل را رها کردند و به جنگ با دشمن رفتند تا ما امروز بتوانیم در مدارس به‌راحتی تحصیل کنیم.

سیدتقی کیا با بیان اینکه از شرکت‌کنندگان راهیان‌نور انتظار می‌رود بیشتر به فکر مسائل فرهنگی در این سفر معنوی باشند، اظهار کرد: پس از برگشت از این سفر خانواده و دوستان باید تغییر و معنویت را در شما حس کنند.

انتهای پیام /86038/صا40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - اسلامی - محمودآباد - انقلاب - راهیان‌نور - دشمنان - امروز - تحمیلی - شهرستان - فرماندار - یوسف‌پور - رزمندگان - شهادت - کاروان - جمهوری - اشاره - اندیشه - امنیت - دانش‌آموزان - ایستادگی - کشورهای - مراسم - برابر - تحصیل - فرهنگی - عملیاتی - ایثار - سیدتقی - زندگی - ناحیه - اظهار - جوانان - مناطق - دین‌مداری - دنیای - ادامه - تغییر - رفتند - فرمانده -

مطالب مرتبط با : اعزام 4 کاروان دانش‌آموز دختر محمودآبادی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس
نظر شما در مورد : اعزام 4 کاروان دانش‌آموز دختر محمودآبادی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها