مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7600 -تاریخ انتشار : شنبه 24 مهر 1395 -ساعت : 16:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مشارکت 13 هزار خانوار نوری در سرشماری نفوس و مسکن

معاون ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان نور خبر داد

مشارکت 13 هزار خانوار نوری در سرشماری نفوس و مسکن

مازندشورا: معاون فنی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان نور با اشاره به مشارکت 13 هزار خانوار نوری در این سرشماری، گفت: حدود 35 درصد جمعیت این شهرستان ثبت‌نام اینترنتی کردند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، قنبرعلی داداش‌پور بعدازظهر امروز در جلسه هماهنگی سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با اشاره به تمدید مهلت ثبت‌نام اینترنتی، اظهار کرد: این امر به دلیل حائز اهمیت بودن سرشماری به‌ویژه سرشماری اینترنتی است و با تلاشی که در تاسوعا و عاشورا صورت گرفت، به رتبه هفتم استان رسیدیم.

وی با اشاره به مشارکت 13 هزار خانوار نوری در سرشماری نفوس و مسکن، افزود: حدود 35 درصد جمعیت این شهرستان ثبت‌نام اینترنتی داشتند و انتظار داریم در فرصت باقیمانده و تلاش همکاران رتبه خوبی را کسب کنیم.

*سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن نیازمند فرهنگ‌سازی است

معاون فرماندار شهرستان نور نیز گفت: دولت همه دستگاه‌ها را برای انجام سرشماری عمومی نفوس و مسکن مجاب کرده است و همه باید در آن مشارکت داشته باشیم.

سعید یزدانی با بیان اینکه ایران جزو کشورهای پیشتاز در امر سرشماری است و براساس مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی و اعلام دولت با توجه به شرایط افزایش جمعیت و لزوم برنامه‌ریزی مناسب سرشماری از 10 سال به پنج سال کاهش پیدا کرد، اظهار کرد: سرشماری اینترنتی برای نخستین‌بار در کشور اجرا می‌شود که به‌عنوان فرهنگ، مردم مشارکت جدی در آن داشتند.

وی بیان کرد: سرشماری عمومی نفوس و مسکن که به‌صورت اینترنتی و در نخستین مرحله انجام می‌شود، سبب کاهش هزینه، سرعت بخشیدن به کار و صرفه‌جویی در وقت شده است.

یزدانی سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن را نیازمند فرهنگ‌سازی دانست و تصریح کرد: همه نهادها، دستگاه‌ها و روحانیون باید در این فرهنگ‌سازی مشارکت داشته باشند و باید به مردم  آگاهی دهند که این اطلاعات محرمانه است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: با برنامه‌های تشویقی و  استقرار دفتر ثبت‌نام اینترنتی رایگان و اطلاع‌رسانی این امر می‌توان مشارکت عمومی را در سرشماری نفوس و مسکن در نور ارتقا داد.

یزدانی با اشاره به بخش دوم سرشماری نفوس و مسکن، بیان کرد: در مرحله دوم که به‌صورت حضوری انجام می‌شود نیازمند تأمین امکانات به‌ویژه سخت‌افزاری و خودرویی هستیم که ادارات، دستگاه‌ها و نهادها باید خودروها و امکانات مورد نیاز را در اختیار ستاد سرشماری شهرستان قرار دهند و به این امر کمک کنند.

وی گفت: دهیاران در فرصت باقیمانده تلاش خود را افزایش و با اطلاع‌رسانی و ثبت‌نام اینترنتی به مردم آگاهی دهند و آنها را برای ثبت‌نام تشویق کنند.

سید صابر سجادی شهردار نور نیز، اظهار کرد: در شهرداری نور و دفتر خدماتی منطقه رستم‌رود ثبت‌نام اینترنتی رایگان انجام می‌شود که این موضوع از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری پیامک و بنر اطلاع‌رسانی شد.

حسن یحیی‌پور شهردار ایزدشهر نیز گفت: با توجه به اقدامات هماهنگ شهرستانی و انجام ثبت‌نام اینترنتی، امکانات خودرویی در اختیار ستاد قرار می‌گیرد.

رضا نائیج‌نوری بخشدار مرکزی شهرستان نور نیز در این جلسه از تشکیل جلسه با دهیاران و انجام ثبت‌نام اینترنتی توسط دهیاران بخش مرکزی خبر داد.

انتهای پیام/86023/صا40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سرشماری - اینترنتی - ثبت‌نام - شهرستان - مشارکت - اطلاع‌رسانی - عمومی - دستگاه‌ها - دهیاران - نیازمند - امکانات - فرهنگ‌سازی - اشاره - اظهار - خودرویی - رایگان - اختیار - خانوار - مرکزی - شهرداری - شهردار - آگاهی - نهادها - معاون - جمعیت - باقیمانده - به‌ویژه - افزایش - یزدانی - مرحله - به‌صورت - داشتند -

نظر شما در مورد : مشارکت 13 هزار خانوار نوری در سرشماری نفوس و مسکن

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها