مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7607 -تاریخ انتشار : شنبه 24 مهر 1395 -ساعت : 18:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
لزوم تسریع در زمان‌بندی مناسب برای عملیاتی کردن آموزش‌ها و توانمندسازی زوج‌های جوان

فرماندار نوشهر تأکید کرد

لزوم تسریع در زمان‌بندی مناسب برای عملیاتی کردن آموزش‌ها و توانمندسازی زوج‌های جوان

مازندشورا: فرماندار نوشهر گفت: زمان‌بندی مناسب برای عملیاتی کردن آموزش‌ها و توانمندسازی زوج‌های جوان باید هرچه زودتر آغاز شود و صرف تصویب مصوبات دردی را دوا نمی‌کند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، علی شادمان امشب در چهارمین جلسه شورای اجتماعی این شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد با اشاره به اینکه توانمندسازی زوج‌های جوان بسیار مهم است و باید به آن توجه ویژه‌ای شود، اظهار کرد: زمان‌بندی مناسب برای عملیاتی کردن آموزش‌ها و توانمندسازی زوج‌های جوان باید هر چه زودتر آغاز شود و صرف تصویب مصوبات دردی را دوا نمی‌کند.

وی با بیان اینکه آموزش‌ها باید از مقاطع دبیرستان و دانشگاه‌ها آغاز شود، تصریح کرد: مهارت‌های زندگی نسل جدید کم است چرا که ارتباطات اغلب مجازی و این ارتباطات در زمان عینیت یافتن دارای تغییراتی است که سبب بروز مشکلات جدی می‌شود.

فرماندار نوشهر با اشاره به اینکه مداخله برخی خانواده‌ها از روی احساس است نه منطق، خاطرنشان کرد: مهارت از انواع رفتارهای قابل بیان و غیرقابل بیان است که باید آموزش داده شود.

شادمان با تأکید بر اینکه نوشهر باید پایلوت تهیه بسته صوتی و تصویری و نوشتاری در بحث آموزش مهارت‌های زندگی شود، اضافه کرد: دفترخانه‌های ثبت ازدواج باید قبل از ثبت، نسبت به گذراندن دوره آموزش مهارت‌های زندگی از سوی زوجین اطمینان حاصل کنند و به نوعی این امر الزام‌آور شود.

وی تصریح کرد: اداره بهزیستی نوشهر باید نسبت به تهیه بسته آموزشی صوتی و تصویری ظرف مدت یک هفته اقدام کند و آن را در اختیار شبکه بهداشت شهرستان قرار دهد و این شبکه نیز در زمان آزمایش خون از زوجین، این بسته را در اختیار آنها قرار دهد.

فرماندار نوشهر اظهار کرد: همچنین اورژانس اجتماعی بهزیستی باید ضمن خدمات‌دهی همیشگی به افراد آسیب‌پذیر در بخش طلاق، عوامل طلاق را شناسایی و در بسته مربوطه بهره‌برداری کند.

این مسؤول بیان کرد: دادگستری نوشهر هم باید به نحوی برنامه‌ریزی کند تا افرادی که به هیأت حل اختلاف می‌روند، همان افراد در بخش اورژانس اجتماعی هم از خدمات لازم آن در زمینه جلوگیری از طلاق بهره‌مند شوند.

شادمان در پایان درباره آخرین وضعیت سرشماری نفوس و مسکن در این شهرستان گفت: تاکنون 36.14 درصد ثبت نام اینترنتی کردند و از امروز برای شتاب‌بخشی به این روند، تعداد 40 نفر نیروی آموزش‌دیده را برای دریافت اطلاعات خانوار به درب منازل در مناطق مختلف شهری نوشهر اعزام کردیم و البته در این بخش از آموزش و پرورش که یک ظرفیت بسیار بزرگی است انتظار همکاری بیشتری داریم.

انتهای پیام/86019/ذ


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نوشهر - آموزش - شهرستان - اینکه - فرماندار - مهارت‌های - زندگی - شادمان - اجتماعی - آموزش‌ها - توانمندسازی - زوج‌های - تصویری - افراد - زوجین - بهزیستی - اختیار - اورژانس - تأکید - اظهار - زمان‌بندی - عملیاتی - اشاره - بسیار - تصریح - مناسب - ارتباطات -

نظر شما در مورد : لزوم تسریع در زمان‌بندی مناسب برای عملیاتی کردن آموزش‌ها و توانمندسازی زوج‌های جوان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها