مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7624 -تاریخ انتشار : یکشنبه 25 مهر 1395 -ساعت : 09:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دومین سوگواره فرشته‌های آسمانی در فریدونکنار برگزار شد

رئیس کمیسیون بانوان شورای شهر فریدونکنار:

دومین سوگواره فرشته‌های آسمانی در فریدونکنار برگزار شد

مازندشورا: رئیس کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر فریدونکنار از برگزاری دومین سوگواره فرشته‌های آسمانی در این شهرستان خبر داد.

مازندشورا:نازبانو عزیزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار اظهار کرد: دومین سوگواره فرشته‌های آسمانی در فریدونکنار با برگزاری 9 ایستگاه اجرا شده است.


وی با بیان اینکه ایستگاه‌های سوگواره با محوریت فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی بوده است، افزود: این برنامه در دهه‌های اول و دوم محرم برگزار شده و ادامه دارد.


رئیس کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر فریدونکنار با اشاره به اینکه این برنامه ویژه کودکان 6 تا 10 سال است، تصریح کرد: سوگواره فرشته‌های آسمانی با شعار بزرگ‌ترین هدیه من خداست مورد استقبال دختران نونهال و نوجوان شهرستان قرار گرفته است.


عزیزی ادامه داد: جایزه ویژه این سوگواره در ماه محرم امسال سفر زیارتی به مشهد مقدس برای 25 فرشته آسمانی به همراه مادر است.


وی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ عفاف و حجاب برای دختران از کودکی، بیان کرد: اهدای چادر و مقنعه حجاب از طرف کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر فریدونکنار در این سوگواره و ایستگاه‌های 9 گانه از برنامه‌های مهم بوده است.


عزیزی خاطرنشان کرد: ایستگاه‌های وضو بگیر ثواب جمع کن، قرآن بخون ثواب جمع کن و نماز بخون ثواب جمع کن جزو سه ایستگاه پرطرفدار سوگواره فرشته‌های آسمانی در فریدونکنار بوده است.


رئیس کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر فریدونکنار از برگزاری ایستگاه نقاشی در این سوگواره خبر داد و افزود: این ایستگاه با استقبال بسیار خوب کودکان و موضوع حضرت رقیه(س) و به اسارت رفتن فرزندان اهل بیت و امام سجاد(ع) اجرا شده است.


وی با اشاره به اینکه ایستگاه حجاب برتر با حضور خانواده‌ها و مادران رونق خاصی داشته است، اظهار کرد: ایستگاه نامه به خداوند و امام زمان(عج) با ارائه آثار برجسته و قابل تقدیر به مرحله اجرا رسیده است.


عزیزی از اجرای ایستگاه از حفظ خواندن دعای فرج امام زمان ارواحناالفداه در این سوگواره خبر داد و تصریح کرد: ایستگاه نامه‌ای به امام حسین(ع) با این موضوع که اگر من در عاشورا بودم چه می‌کردم، با استقبال خوبی مواجه شد و متن و مطالب جالبی از این برنامه پرشور استخراج شده است.


رئیس کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر فریدونکنار با بیان اینکه کودکان 6 تا 10 سال حاضر در سوگواره با جمع‌آوری کارت‌های ثواب هدیه گرفتند، خاطرنشان کرد: 20 هدیه 50 هزار تومانی، 25 هدیه 30 هزار تومانی و 40 هدیه 25 هزار تومانی در این سوگواره اهدا می‌شود.


وی از دایر شدن ایستگاه فرشته‌های آسمانی فریدونکنار در حوالی مسجد امام سجاد(ع) خبر داد و افزود: برنامه‌ها از ساعت 15 تا 17:30 عصر و با همت جمعی از جوانان و خادمان امام حسین(ع) در شهرستان است.


عزیزی گفت: یکی از محوری‌ترین برنامه‌های این سوگواره محرمی مسابقه بهترین پلاکارت به یاد واقعه کربلا در ابعاد مقوایی 40 در 60 به صورت افقی و حضور باشکوه در دسته‌های عزاداری با عنوان پلاکارت کودکانه روز عاشورا بوده است.


انتهای/86022

 


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سوگواره - فریدونکنار - ایستگاه - آسمانی - کمیسیون - بانوان - عزیزی - فرشته‌های - شورای - اینکه - اسلامی - استقبال - تومانی - کودکان - برنامه - افزود - ایستگاه‌های - شهرستان - موضوع - خاطرنشان - عاشورا - پلاکارت - دومین - برنامه‌های - برگزار - اظهار - ادامه - اشاره - تصریح - برگزاری - دختران -

نظر شما در مورد : دومین سوگواره فرشته‌های آسمانی در فریدونکنار برگزار شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها