مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7626 -تاریخ انتشار : یکشنبه 25 مهر 1395 -ساعت : 07:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رفع تصرف ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی و حریم راه‌های استان مرکزی

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی خبر داد:

رفع تصرف ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی و حریم راه‌های استان مرکزی

مازندشورا: سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: حجم رفع تصرفات و رفع تجاوز از حریم راه‌های استان مرکزی در ۶ ماهه نخست امسال به ۲۰۰ هکتار بالغ می‌گردد.

مازندشورا:​به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، مجید شارقی با اعلام این خبر گفت: یکی از تکالیف مهم اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی مقابله با ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم راه‌ها و نیز رفع تصرف از اراضی ملی است که به همت و همکاری مدیریت املاک و حقوقی، مدیریت راهداری و همچنین اکیپ‌های آموزش دیده یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن مستقر در اداره کل راه و شهرسازی است.

وی افزود: در طی ۲۱۷ عملیات جداگانه در حدود ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی و همچنین حریم راه‌های استان مرکزی به ارزش بالغ بر ۴۳۳ میلیارد ریال در شش ماهه نخست امسال رفع تصرف و یا آزادسازی شده است.

مجید شارقی اضافه کرد: بیشترین رفع تصرفات و آزادسازی حریم راه‌ها از حیث مساحت متعلق به شهرستان اراک به میزان ۴۴ هکتار بوده که از این حیث شهرستان‌های شازند با ۲۴ هکتار و همچنین شهرستان کمیجان با ۲۳ هکتار در رتبه بعدی قرار دارند.

وی در ادامه بیان داشت: از حیث ارزش ریالی بیشترین آمار رفع تصرفات از اراضی ملی و رفع تجاوز از حریم راه‌های استان مرکزی مربوط به شهرستان دلیجان به ارزش ۲۰۴ میلیارد ریال بوده که از این حیث شهرستان اراک با ۷۷ میلیارد ریال و همچنین شهرستان خنداب با ۴۷ میلیارد ریال در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مرکزی - استان - شهرستان - هکتار - اراضی - شهرسازی - میلیارد - اداره - همچنین - راه‌های - دارند - تصرفات - شارقی - راه‌ها - مدیریت - آزادسازی -

مطالب مرتبط با : رفع تصرف ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی و حریم راه‌های استان مرکزی
نظر شما در مورد : رفع تصرف ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی و حریم راه‌های استان مرکزی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها