مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 764 -تاریخ انتشار : جمعه 21 شهریور 1393 -ساعت : 10:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

واکنش رئیس شورای عالی استان‌ها به لایحه انتخاب مستقیم شهرداران

مازند شورا: رئیس شورای عالی استان‌ها با تأکید بر اینکه انتخاب شهردار وظیفه قانونی شوراهاست، گفت: کار شهرداری یک کار تخصصی است و باید شوراها بر اساس تخصص و کارآمدی، فرد مورد نظر را انتخاب کنند

مازند شورا: رئیس شورای عالی استان‌ها با تأکید بر اینکه انتخاب شهردار وظیفه قانونی شوراهاست، گفت: کار شهرداری یک کار تخصصی است و باید شوراها بر اساس تخصص و کارآمدی، فرد مورد نظر را انتخاب کنند.

به گزارش مازند شورا به نقل از مرکز اطلاع رسانی شورای عالی استان ها٬ مهندس مهدی چمران در حاشیه هشتمین اجلاس شورای عالی استان ها با حضور در جمع خبرنگاران با تأکید مجدد بر اینکه انتخاب شهردار وظیفه قانونی و از اختیارات شوراهاست، گفت: در حال حاضر طرحی در دولت در حال پیگیری است که می‌خواهند انتخاب شهردار را توسط مردم انجام دهند.

وی تصریح کرد: کار شهردار کاملا تخصصی است و نه سیاسی و اگر این انتخاب به عهده مردم گذاشته شود ممکن است فردی سیاسی یا صرفا مشهور را انتخاب کنند در حالی که شورا بر اساس تخصص و تفحص فرد را انتخاب می‌کند.

چمران با تأکید بر اینکه از طریق دولت پیگیری خواهیم کرد که این طرح مسکوت بماند، گفت: انتخاب شهردار وظیفه قانونی شوراهاست و دستگاهی نمی‌تواند این اختیارات را سلب کند.

رییس شورای عالی استان ها در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه در اجلاس مدیریت شهری روز گذشته صحبت از افزایش اختیارات شوراها بود، آیا این امر محقق می‌شود یا خیر؟ یاد آور شد: آنچه مطرح شد پیشنهادهایی مربوط به سیاست‌های کلی برای افزایش اختیارات شوراها بود که هنوز به تصویب نرسیده ولی سعی داریم پیش از برنامه ششم توسعه پیشنهادهای خود را تدوین و به دولت ارائه کنیم.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای عالی استان‌ها - چمران - انتخاب مستقیم شهردار - لایحه مدیریت شهری - -

نظر شما در مورد : واکنش رئیس شورای عالی استان‌ها به لایحه انتخاب مستقیم شهرداران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها