مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7641 -تاریخ انتشار : یکشنبه 25 مهر 1395 -ساعت : 12:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شهرداری بهشهر بازار را رها کرده است

محمودجانلو مسئول هیات‌امنای بازار روز بهشهر در گفتگو با مازندشورا:

شهرداری بهشهر بازار را رها کرده است

اختصاصی مازندشورا: شهرداری بهشهر را رها کنید چون چیزی به نام شهرداری پیرامون ساماندهی دست فروشان، و بازار در بهشهر وجود ندارد. اعضای شورای شهر هم که مشغول نزاع‌ها و درگیری‌ها و حرف‌وحدیث‌های خود هستند و کاری به ما و معضلات موجود ندارند!

اختصاصی مازندشورا: بازار روز بهشهر مرکز اصلی فروش میوه و تره‌بار این شهر می‌باشد با این وجود اما طی گذشت سال‌ها با مشکلات متعددی از کیفیت بنا، زیبایی، امکانات بهداشتی، پارکینک و حتی مسائلی مربوط به مالکیت رنج می‌برد.

این بازار که ارتباط مستقیم و غیر مستقیم به معاش هزاران نفر از شهروندان، غرفه‌داران، رانندگان و سایر فعالان حوزه میوه و تره‌بار دارد اما آن طور که باید مورد توجه قرار نگرفته است. مسائل مربوط به اوقاف، شهرداری و حتی در مقطعی تعریض آن و الحاق باقی مانده آن به مصلی بهشهر سبب شهد ماهیت و وجود این بازار مهم به خطر افتد.

فعالیت 35 غرفه در بازار بهشهر

«جمشید محمودجانلو» در گفت‌وگو با موثق با اعلام اینکه در بازار روز بهشهر 35 غرفه داریم، اظهار کرد: مالکیت بازار روز بهشهر سال‌ها در سرگردانی به سر می‌بُرد. این واحدها در دو سه دهه پیش به صورت سرقفلی از شهرداری به اعضای اتحادیه ما واگذار شد. در آن زمان شهرداری مدعی بود که این مغازه‌ها را از اوقاف (99 ساله) اجاره کرده است و ما تا سال 80 زیر نظر شهرداری بودیم و اجاره‌بها و مسائل  خود را به این نهاد تحویل می‌دادیم و مطرح می‌کردیم. مشکلی که وجود داشت مبلغ اجاره همه مغازه‌ها یکسان بود که به سود یا زیان برخی منجر می‌شد و این مبلغ هر دو سه سال به صورت توافقی بالا می‌رفت.

14 سال بلاتکلیفی

وی، افزود: از سال 80، شهرداری اعلام کرد مالکیت رابه اوقاف واگذار کرده و دیگر مسئولیتی در قبال ما ندارد از طرفی اداره اوقاف هم این ادعای شهرداری را رد کرد و گفت: شهرداری مستاجر ما بود و حق واگذاری و فروش نداشت و حالا که واگذار کرد و فروخت پولش را به اوقاف نداده است بنابراین امروز که سرقفلی‌ها سنگین شده و مسائل دیگر، مالکیت شما هیچ ارتباطی با ما ندارد و ما هیچ مسئولیتی در این زمینه نداریم.

مسئول هیات‌امنای بازارروز بهشهر، با بیان اینکه این بلاتکلیفی‌ها تا 94 ادامه داشت، گفت: نهایتا ما با اوقاف از لحاظ مالی به توافق رسیدیم بدهی‌های معوقه را به اوقاف پرداخت کردیم که غالبا متضرر شدیم ضمن اینکه اجاره‌ها افزایش یافت و در نهایت طبق نظر کارشناسان بر اساس متراژ قرارداد 3 ساله بستیم.

محمودجانلو، با اظهار اینکه چیزی از حریم بازار روز به مصلای بهشهر اضافه نمی‌شود، افزود: برخی شایعات مبنی بر این موضوع وجود داشت که در زمان حیات مرحوم آیت‌ا... جباری (امام‌جمعه وقت) پیگیری شد و این موضوع منتفی شد.

چیزی به‌نام شهرداری در بهشهر وجود ندارد

وی، سد معبر را مهمترین مشکل اتحادیه دانست و گفت: در بهشهر مشکل سدمعبر فراگیر است و هرکسی می‌تواند حتی در بیخ گوش شهرداری و در وسط خیابان 20 متر داربست نصب و بارفروشی کند. اصلا کسی به کسی نیست! بنده چندین بار به آقای آزموده شهردار بهشهر این موضوع را مطرح کردم و تاکید کردم در هیچ شهری اینگونه نیست اما شهرداری در این رابطه اقدامی انجام نمی‌دهد. اصلا شهرداری بهشهر را رها کنید چون چیزی به نام شهرداری پیرامون ساماندهی دست فروشان، و بازار در بهشهر وجود ندارد. اعضای شورای شهر هم که مشغول نزاع‌ها و درگیری‌ها و حرف‌وحدیث‌های خود هستند و کاری به ما  و معضلات موجود ندارند!

مسئول هیات‌امنای بازار روز بهشهر، تصریح کرد: بهداشت هم با اینگونه فروش غیرقانونی و بدون مجوز کاری ندارد و فقط در مواجهه با ما همه قانونمند و بهداشتی می‌شوند. محمودجانلو با اشاره به قوانین نظام‌مهندسی، بیان کرد: قانون 27 نظام‌مهندسی مبنی بر مراجعه متقاضیان ایجاد واحد به اتحادیه، در بهشهر برعکس و اینگونه است: افراد متقاضی با پیدا کردن نخستین جای خالی داربستی بزرگ نصب کنند و مشغول شوند و نیازی به مراجعه و گرفتن مجوز از هیچ نهادی نیست!

وی، در پایان یادآور شد: امیدواریم مسئولان مربوطه صدای ما را بشنوند و اقدامات درخور را انجام دهند.

در همین رابطه بخوانید:

در گفت‌وگوی علی یوسفی با مازندشورا مطرح شد: ضرورت تاسیس سازمان میادین میوه و تره بار در بهشهر

نظرات شهروندان بهشهری پیرامون بازار روز + گزارش تصویری از بازار روز


شهرداری بهشهر بازار را رها کرده است

نویسنده :
منبع : موثق


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بازار روز بهشهر - شهرداری بهشهر - محمودجانلو - شهر بهشهر - اشرف البلاد بهشهر -

نظر شما در مورد : شهرداری بهشهر بازار را رها کرده است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها