مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7646 -تاریخ انتشار : یکشنبه 25 مهر 1395 -ساعت : 14:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
وجود 5 هزار نابینا در مازندران/ تلاش برای حل مشکلات نابینایان

استاندار مازندران مطرح کرد

وجود 5 هزار نابینا در مازندران/ تلاش برای حل مشکلات نابینایان

مازندشورا: استاندار مازندران تعداد نابینایان و کم‌بینایان استان را 5 هزار نفر عنوان کرد و گفت: درخواست می‌کنم همه نابینایان و کم‌بینایان استان در مرکز تخصصی کانون نابینایان عضو شوند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح‌جلودار ظهر امروز در گرامیداشت روز جهانی عصای سفید در مجموعه فرهنگی رفاهی باشگاه برق ساری با تبریک این روز به نابینایان و کم‌بینایان اظهار کرد: باید از این مناسبت و موقعیت استفاده کرده نیاز‌های قشر نابینا و کم‌بینا را توسط رسانه‌های مکتوب و مجازی به تصویر بکشیم.

وی افزود: در حال حاضر با پیشرفت علم و شکل‌گیری نوآوری‌های مختلف خیلی از مسائل و مشکلات قابل حل است.

فلاح با اشاره به اینکه در گذشته کم‌کاری‌هایی در این زمینه شده‌ است، تاکید کرد: دولت در زمینه حل مسائل مربوط به نابینایان که کودکان و سالخوردگان بیشترین جمعیت آن را تشکیل می‌دهند دستورالعمل و برنامه‌های خوبی دارد.

استاندار مازندران فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در زمینه مشاوره ژنتیک را مهم خواند و افزود: بحث پیشگیری از اولویت‌های هر کاری است و با مشاوره ژنتیک یک فرد از بینایی برخوردار می‌شود.

فلاح نابینایان و کم‌بینایان استان را 5 هزار نفر عنوان کرد و یاد‌آور شد: از همه نابینایان استان درخواست می‌کنم تا در مرکز تخصصی کانون نابینایان عضو شوند. 

وی با اشاره به اقدام مناسب غربالگری کودکان قبل از ورود به مدرسه تصریح کرد: نابینایان، کم‌بینایان و معلولان ظرفیت‌های زیادی دارند که باعث درخشیدن نام ایران در مسابقات پارالمپیک هم شده‌اند.

استاندار مازندران ادامه داد: می‌توان ظرفیت‌های معلولان را با مناسب‌سازی امکانات در تمام استان تسری دهیم.

وی توزیع عادلانه مسائل فرهنگی و کمک آموزشی و رفع نیاز‌های اولیه، موانع، مشکلات، کمبود معلولان و نابینایان را مهم خواند و خاطر نشان کرد: افراد در دور دست را که نیاز به خدمات دارند شناسایی کنیم و نیاز‌های آنان را برطرف کنیم. 

فلاح با بیان اینکه باید برای فرهنگ‌سازی و مناسب‌سازی و اشتغال و ازدواج قشر نابینا تلاش کنیم، بیان کرد: نهاد خیریه مربوط به امور ژنتیکی خانواده‌ها وجود دارد که می‌تواند با کمک آحاد مردم و مسؤولان نسبت به رفع مشکل‌ این قشر اقدام کند.

انتهای پیام /86029/صا20


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نابینایان - مازندران - استاندار - مسائل - استان - معلولان - نیاز‌های - زمینه - مشکلات - نابینا - کم‌بینایان - اقدام - خواند - ظرفیت‌های - مناسب‌سازی - دارند - ژنتیک - مشاوره - اینکه - اشاره - فرهنگی - مربوط - فرهنگ‌سازی - کودکان - افزود -

نظر شما در مورد : وجود 5 هزار نابینا در مازندران/ تلاش برای حل مشکلات نابینایان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها