مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7664 -تاریخ انتشار : دوشنبه 26 مهر 1395 -ساعت : 00:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برگزیدگان نخستین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی مازندران تجلیل شدند

رئیس پژوهشکده شمال انستیتوپاستور ایران:

برگزیدگان نخستین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی مازندران تجلیل شدند

مازندشورا: رئیس پژوهشکده شمال انستیتوپاستور ایران گفت: از برگزیدگان نخستین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی مازندران تحلیل شدند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، محسن آسوری یک‌شنبه شب در نخستین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی مازندران که در پژوهشکده شمال انستیتو پاستور کشور برگزار شد، اظهار کرد: پژوهشکده شمال انستیتو پاستور کشور با شعار تجمیع منابع برای همه و استفاده از مدل مدیریت شبکه‌ای و مجازی با تأکید بر توان بخش خصوصی به فعالیت‌های گسترده مشغول است.

وی افزود: این پژوهشکده از سال 1373 با تلاش گروهی از خیران شهرستان آمل در زمینی به مساحت 23 هزار متر مربع آغاز به کار کرده و در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، تولیدی، تشخیص تخصصی، مرکز رشد و رایانش زیستی به پنج استان مازندران، گیلان، گلستان، سمنان و اردبیل در شمال کشور خدمات می‌دهد.

رئیس پژوهشکده شمال انیستیتوپاستور ایران با اشاره به اینکه انستیتوپاستور ایران علاوه بر آمل، در تهران، شمیران، کرج و اکینلوی همدان به ارائه خدمات مختلف مشغول است، تصریح کرد: جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی استان مازندران برای نخستین بار توسط پژوهشکده شمال با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش استان مازندران با حمایت و هدایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

این مسؤول با اعلام اینکه برگزاری نخستین‌بار این طرح با سختی‌هایی همراه است، یادآور شد: یکی از مهم‌ترین اهداف این طرح، ترویج زیست فناوری در جامعه و حمایت از دانش‌آموزان علاقمند و مستعد در این حوزه است.

آسوری با بیان اجرای این طرح بین دانش‌آموزان پیش‌دبستانی تا پایان متوسطه سطح استان مازندران، تصریح کرد: امید داریم با حمایت‌ مسؤولان استانی، مدیران شهرستانی آموزش و پرورش و مشارکت مدارس و پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در شهرستان‌ها دانش‌آموزان علاقمند و توانمند در رشته‌ زیست‌فناوری شناسایی شده و با آموزش‌های نظری و عملی مهارت‌های لازم را کسب کنند و بتوانند در توسعه استان برای آینده نزدیک نقش مؤثری ایفا کنند.

رئیس پژوهشکده شمال انستیتو پاستور ایران خاطرنشان کرد: برگزیدگان نخستین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی مازندران آذر ماه سال جاری در جشنواره ملی به میزبانی تهران که از سوی ستاد توسعه زیست فناوری برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

انتهای پیام/86012/ذ30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فناوری - مازندران - پژوهشکده - دانش‌آموزی - استان - جشنواره - نخستین - دانش‌آموزان - توسعه - پاستور - برگزار - انستیتو - پرورش - حمایت - برگزیدگان - علاقمند - انستیتوپاستور - آموزش - تهران - مشغول - آسوری - شهرستان - خدمات - اینکه - تصریح -

نظر شما در مورد : برگزیدگان نخستین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی مازندران تجلیل شدند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها