مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7677 -تاریخ انتشار : دوشنبه 26 مهر 1395 -ساعت : 11:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
همایش «تبادل خدمات فنی و مهندسی در دوران پسا تحریم» برگزارخواهد شد

عضو هیئت‌مدیره مدیره نظام‌مهندسی تهران درگفت‌وگو با«صما» خبرداد:

همایش «تبادل خدمات فنی و مهندسی در دوران پسا تحریم» برگزارخواهد شد

مازندشورا: عضو هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان تهران بابیان این‌که صدور خدمات فنی و مهندسی با سه نوع مبحث و هدف روبرو است، گفت: در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی به‌صورت بین‌المللی به سه شکل پروژه، ارسال مهندس به‌صورت یک فرد حقیقی و صادرات کالای خدمات مهندسی مانند سیمان، سرامیک و ... روبرو است.

مازندشورا:به گزارش«صما»مهدی روانشادنیا با بیان مطلب فوق درگفت‌وگو با«صما» افزود: بازاربالقوه عظیم خدمات فنی و مهندسی که فراروی کشور قرارگرفته است با توجه به استعدادهاو امکانات موجود، مزیت نسبی را برای شرکت‌های ایرانی فراهم آورده است.

وی خاطرنشان کرد: ایران رتبه چهارم تعداد فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی رادارا است و استفاده از این منبع عظیم نه‌تنها می‌تواند راه‌حل مفیدی برای بیکاریخیل عظیم مهندسان باشد بلکه می‌تواند ارزآوری مطلوبی برای کشور داشته باشد.

عضو کمیسیون روابط بین‌المللی و صدور خدمات فنی و مهندسی گفت: نظام‌مهندسیدر چند ماه گذشته به‌صورت بسیار فعال در سه قالب ذکرشده وارد عمل شده است.

روانشادنیا بابیان این‌که برای ارتقای و فعالیت گسترده در این حوزهسازمان نظام‌مهندسی در پی برگزاری همایشی تحت عنوان "زمینه تبادل خدمات فنی ومهندسی در دوران پسا تحریم" در آذرماه سال جاری است تاکید کرد: در این همایشمدیران استانی از وزارت کار و تعاون، نظام‌مهندسی و وزارت امور خارجی با همکاریاتاق بازرگانی حضور خواهند داشت.

وی گفت: در صورت موفقیت اینهمایش، همایش ملی دیگری در اسفندماه با حضور سفرای کشورهای رأیزن اقتصادی نیزبرگزار خواهد شد.

عضو هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان تهران در مورد هدف اینهمایش گفت: هدف این همایش تسهیل صدور خدمات فنی و مهندسی، مهندسان و شرکت‌هایمهندسی به خارج از کشور است.البته سازمان نظام‌مهندسی استان تهران در این خصوصاقدامات ارزنده‌ای داشته است.

روانشاد نیا گفت: در حال حاضر سازمان نظام‌مهندسی استان تهران در حال جمع‌آوریبانک اطلاعاتی عرضه و تقاضا در قالب منطقه‌ای به کشورهای دور و نزدیک است.

عضو کمیسیون روابط بین‌المللی و صدور خدمات فنی و مهندسی در ادامه خاطرنشانکرد: سازمان نظام‌مهندسی پیگیر تفاهم‌نامه‌ای با استرالیا، آلمان و روسیه باالزامات مهندسی این کشورها و معادل‌سازی پروانه اشتغال مهندسان داخلی است.

وی گفت: با این معادل‌سازی پروانه اشتغال، مهندسان مهاجر ایرانی و شرکت‌هایخارجی می‌توانند به‌راحتی و سهولت در کشورهای خارجی و داخلی شروع به کار شوند.

انتهای پیام/

کدخبر:0227


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نظام‌مهندسی - مهندسی - خدمات - تهران - مهندسان - همایش - کشورهای - اینهمایش - خارجی - وزارت - پروانه - داخلی - اشتغال - بین‌المللی - معادل‌سازی - استان - می‌تواند - دوران - تبادل - درگفت‌وگو - تحریم - روانشادنیا - کمیسیون - هیئت‌مدیره - ایرانی - روابط -

نظر شما در مورد : همایش «تبادل خدمات فنی و مهندسی در دوران پسا تحریم» برگزارخواهد شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها