مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 768 -تاریخ انتشار : جمعه 21 شهریور 1393 -ساعت : 09:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هشدار معاون رئیس جمهور به شهرداران مازندران/ رد پیشنهاد شهردار کلاردشت

معصومه ابتکار در ساری

هشدار معاون رئیس جمهور به شهرداران مازندران/ رد پیشنهاد شهردار کلاردشت

مازند شورا: معاون رئیس جمهور گفت: شهرداری‌ها به صورت مستقیم در اجرای این سیاست‌ها، تکلیف دارند و اینکه برخی شهرداری‌ها در اجرایی نکردن این سیاست‌ها بگویند پول و اعتبار نداریم، فقط رفع تکلیف است.

مازند شورا: معصومه ابتکار پنج‌شنبه‌شب در نشست خبری در سالن اجتماعات اداره کل محیط زیست مازندران، اظهار داشت: 30 درصد از بیماری‌های کشورهای در حال توسعه، ناشی از آلودگی‌های زیست محیطی است.

وی با بیان اینکه دولت برای کاهش  آلودگی‌های زیست محیطی، اقدامات جدی در پیش گرفته است، افزود: نخستین اقدام در بحث کاهش آلودگی هوا است چرا که بیشترین آثار بر روی فعالیت‌های جسمی و سلامتی، از طریق آلودگی هوا است.

ابتکار با اشاره به اینکه تشکیل مجدد کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا از اقدامات دولت است، ادامه ‌داد: ارتقای کیفیت سوخت و حذف بنزین آلوده پتروشیمی از کل چرخه عرضه، در این راستا صورت گرفته است.

وی با اشاره به ارتقای کیفیت بنزین به یورو چهار و ارائه گازوئیل استاندارد، تصریح‌ کرد: نسبت به سال گذشته در وضعیت بهتری قرار داریم.

ابتکار با بیان اینکه بحث جدیدی درباره پالایشگاه مازندران اتفاق نیفتاده است، اظهار داشت: این پروژه مربوط به دولت گذشته است و دولت یازدهم هیچ تعهد و مکاتبه جدیدی درباره پالایشگاه مازندران نداشته است و ممکن است این موضوع به تاخیر افتاده باشد.

معاون رئیس جمهور درباره فعالیت محیط‌بانان زن با اشاره به اینکه به خاطر شرایط ویژه این شغل، سازمان محیط زیست در این زمینه برنامه‌ای ندارد، افزود: امیدواریم در شرایطی بهتری بتوانیم این موضوع را تعریف کنیم.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر پیشنهاد شهردار کلاردشت برای پذیرش مسئولیت شهردار افتخاری از سوی رئیس سازمان محیط زیست، اظهار داشت: مسئولیت‌ها و وظایفم اجازه نمی‌دهد شهردار افتخاری هیچ شهری باشم.

ابتکار درباره ساخت و سازهای بی‌رویه در کلاردشت، گفت: کلاردشت هم مانند دیگر نقاط کشور، دستخوش ساخت و ساز بی‌رویه و تخریب جنگل است و بحث زمین‌خواری و تغییر کاربری، محیط زیست را تهدید می‎کند اما دولت تدابیر ویژه‌ای در این زمینه دارد.

این مسئول یادآور شد: الگوی حفاظتی که در طی بیش از 40 سال اخیر برای جلوگیری از تغییر کاربری و حفاظت از  ذخایر ژنتیکی انجام می‌شود به نسبت موفق بوده است.

ابتکار درباره وضعیت زباله با بیان اینکه سیاست‎‌های کلان مدیریت پسماند بر عهده سازمان محیط زیست و وزارت کشور است، افزود: شهرداری‌ها به صورت مستقیم در اجرای این سیاست‌ها، تکلیف دارند و اینکه برخی شهرداری‌ها در اجرایی نکردن این سیاست‌ها بگویند پول و اعتبار نداریم، فقط رفع تکلیف است.

وی ادامه داد: شورایی که نتواند به تکلیف اولیه خود عمل کند چگونه می‌خواهد جوابگوی مسائل کلانی باشد که مردم بر عهده آنها گذاشته‌اند.

ابتکار با بیان اینکه برای استان‌های ساحلی دستورالعمل آماده کردیم، افزود: تسهیلات و حمایت‌های لازم در تبصره 5 بودجه سال 93 پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه در برخورد با شهرداران متخلف، اکنون زمان بازداشت و برخوردهای این چنینی نیست، ادامه داد: باید زیرساخت‌ها را فراهم کنیم و زمان بدهیم.

ابتکار خاطرنشان ‌کرد: برنامه چهارم تکلیف کرده بود که موضوع پسماند در استان‌های شمالی رفع شود اما اکنون در پایان برنامه پنجم هستیم و هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است./فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معصومه ابتکار - شهرداران - مدیریت پسماند - محیط زیست - زباله - -

مطالب مرتبط با : هشدار معاون رئیس جمهور به شهرداران مازندران/ رد پیشنهاد شهردار کلاردشت
نظر شما در مورد : هشدار معاون رئیس جمهور به شهرداران مازندران/ رد پیشنهاد شهردار کلاردشت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها