مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7683 -تاریخ انتشار : دوشنبه 26 مهر 1395 -ساعت : 12:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فعالیت 2 هزار مربی پرورشی در مدارس مازندران

معاون آموزش و پرورش مازندران خبر داد

فعالیت 2 هزار مربی پرورشی در مدارس مازندران

مازندشورا: معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران، گفت: 2 هزار مربی پرورشی در 3 هزار مدرسه استان فعالیت دارند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد شعبانی پیش‌ از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امسال در اجرای ساماندهی پوشش مدارس دست تولیدی‌های کلان که بسیاری از کارگاه‌های دوزندگی را به بیگاری می‌بردند کوتاه شد.

وی با اشاره به اینکه در ساماندهی پوشش مدارس دانش‌آموزان بسیاری از تولیدی‌های پوشاک استان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار دیده شدند، افزود: با همکاری سازمان دانش‌آموزی ساماندهی پوشش دانش‌آموزان مدارس استان انجام شد.

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه در دو سال اخیر اقدامات خوبی در حوزه پرورشی انجام شد، تصریح کرد: در اعزام راهیان نور با اعزام 30 هزار دانش‌آموز رشد چندین برابری نسبت به مدت مشابه سال 92 داشتیم.

این مسؤول اردوی راهیان نور را تمرین زندگی دانست و گفت: مشکلاتی در اردوی راهیان نور غرب کشور است که تلاش می‌شود با زیرساخت‌های مناسبی که در جنوب کشور ایجاد شد دانش‌آموزان به این مناطق اعزام شوند.

شعبانی با بیان اینکه بحث هدایت تحصیلی در سال جدید جدی گرفته شده است، ادامه داد: در اجرای هدایت تحصیلی آموزش مربیان پرورشی، توجه به میل، رغبت، نیاز جامعه، انگیزه، نظر اولیا و رتبه تحصیلی دانش‌آموز مورد توجه قرار گرفت تا در سطح استان با حاشیه کمتری عملیاتی شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در افزایش سرانه مطالعه از سوی دانش‌آموزان تلاش می‌کند، تصریح کرد: یک‌هزار و 369 کتابخانه مستقل در مدارس مازندران فعال است که از این تعداد 4 هزار و 200 کلاس مقطع ابتدایی دارای کتابخانه کلاسی است.

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران، ادامه داد: 2 میلیون و 451 هزار جلد کتاب در مدارس مازندران داریم که 50 درصد نیازمند وجین هستند و این اقدام با همکاری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان انجام می‌شود.

این مسؤول با اعلام اینکه میزان مطالعه در دانش‌آموزان زیاد است، اظهار کرد: در نمایشگاه کتاب 247 میلیون کتاب از سوی دانش‌آموزان خریداری شد که در این بخش رتبه برتر کشوری را کسب کردیم.

شعبانی فعالیت پرورشی در مدارس مناطق محروم را از مهم‌ترین اقدامات آموزش و پرورش مازندران دانست و افزود: مدارسی که کمتر از 50 دانش‌آموز داشته باشد نمی‌توانیم معاون پرورشی اختصاص دهیم.

وی در پایان گفت: بیش از 3 هزار مدرسه و 2 هزار مربی پرورشی در استان داریم برای آموزش مربیان کتاب در مسیر تربیت به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/86006/ح40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پرورشی - مدارس - مازندران - آموزش - دانش‌آموزان - استان - پرورش - اینکه - معاون - اعزام - دانش‌آموز - تحصیلی - شعبانی - ساماندهی - راهیان - دانست - مناطق - هدایت - مربیان - میلیون - داریم - کتابخانه - مطالعه - اردوی - ادامه - افزود - تولیدی‌های - اجرای - اظهار - فعالیت - بسیاری - اشاره - تصریح - اقدامات - همکاری - مسؤول -

نظر شما در مورد : فعالیت 2 هزار مربی پرورشی در مدارس مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها