مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7690 -تاریخ انتشار : دوشنبه 26 مهر 1395 -ساعت : 13:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تفاهم‌نامه شهرداری استان مرکزی و نظام مهندسی اراک لغو شد

سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک:

تفاهم‌نامه شهرداری استان مرکزی و نظام مهندسی اراک لغو شد

مازندشورا: سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک گفت:تفاهم نامه همکاری میان شهرداری اراک و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی که مورد اعتراض سازندگان ساختمان و تراکم سازها قرار گرفته بود، براساس مصوبه شورای اسلامی شهر اراک باطل شد.

مازندشورا:جمشید زند اظهار داشت: تفاهم نامه همکاری میان شهرداری اراک و سازمان نظام مهندسیساختمان استان مرکزی که چندی پیش منعقد شده و مورد اعتراض سازندگان ساختمان وتراکم سازها قرار گرفته بود، براساس مصوبه شورای اسلامی شهر اراک باطل شد.

وی افزود: براساس این مصوبه و در پی ابطال تفاهم نامه، از این پسنیازی نیست افرادی که در اراک قصد ساخت و ساز دارند به نظام مهندسی ساختمان مراجعهکنند.

زند بیان کرد: براساس مصوبه جدید شورای اسلامی شهر اراک، شهرداریمستقیما افراد را به دفاتر مهندسی ساختمان که مورد تایید و دارای مجوز از وزارتراه و شهرسازی هستند معرفی می کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک بیان داشت: این تصمیم در راستای تحققرونق کسب و کار و تسریع و تسهیل روند کاری افرادی که در حوزه ساخت و ساز فعالیتدارند اتخاذ شده و امیدواریم این اقدام مورد رضایت مردم قرار گیرد.

زند با اشاره به اینکه سایر مراحل مرتبط با لغو این مصوبه نیز انجامپذیرفته، تصریح کرد: این مصوبه به تایید فرمانداری اراک و کمیته انطباق رسیده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک ضمن بیان اینکه تمامی مصوبات شورا باتوجه به منافع شهروندان و آبادانی شهر اتخاذ می شود، گفت: موضوع مجری امور ساخت وساز نیز در کمیسیون ویژه شورای اسلامی اراک مطرح شد و اعضای کمیسیون براین نظرهستند، چنانچه کسی نیاز به مجری داشته باشد، می تواند مجری انتخاب کند و چنانچهنیاز به انتخاب مجری نباشد، پس از اخذ تعهد می تواند بدون مجری با توجه به رایدیوان عالی کشور و دستورالعمل های ابلاغ شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، اقدامکند.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع هنوز به صحن شورای اسلامی اراک نیامده وچنانچه در آینده این مصوبه به صحن بیاید به شهرداری اراک ابلاغ خواهد شد تا موضوعمجری هم تعیین تکلیف شود.

سازمان نظام مهندسی ساختمان، سازمانی غیردولتی است که در راستای تحقققانون نظام مهندسی کنترل و اجرای ساخت و ساز، مصوب سال ۷۴، در این سال به صورترسمی تاسیس شد.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای - اسلامی - مصوبه - مهندسی - ساختمان - شهرداری - سخنگوی - براساس - موضوع - اینکه - ابلاغ - کمیسیون - تواند - اتخاذ - افرادی - مرکزی - استان - تفاهم - تایید - شهرسازی - راستای -

نظر شما در مورد : تفاهم‌نامه شهرداری استان مرکزی و نظام مهندسی اراک لغو شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها