مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7692 -تاریخ انتشار : دوشنبه 26 مهر 1395 -ساعت : 15:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شناسایی 650 هکتار زمین‌ شیبدار در قائم‌شهر

مدیر جهاد کشاورزی قائم‌شهر اعلام کرد

شناسایی 650 هکتار زمین‌ شیبدار در قائم‌شهر

مازندشورا: مدیر جهاد کشاورزی قائم‌شهر از شناسایی 650 هکتار از زمین‌های شیبدار در این شهرستان خبر داد.

مازندشورا:فرزین فرهادی امروز در گفت‌و‌‌گو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: برای جلوگیری از فرسایش خاک، تبدیل زمین‌های شیبدار و کم‌بازده به باغ و اجرای طرح‌های توسعه باغ در این شهرستان انجام شد.

وی با بیان اینکه گونه‌های باغی با ریشه دواندن، سبب تثبیت خاک و فراهم شدن شرایط  افزایش نفوذ آب در خاک می‌شوند، افزود: اجرای طرح احداث باغ با رقم‌های سازگار سیاه ریشه در زمین‌های شیبدار و بالادست از فرسایش خاک جلوگیری کرده و سبب نفوذ بیشتر آب به داخل زمین می‌شود و منابع آبی بالادست حوزه ها را تقویت می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی قائم‌شهر ادامه داد: اراضی کم‌بازده‌ای که در حال حاضر با هر شرایطی زیر‌کشت می‌روند در آینده تخریب خاک و عرصه را به دنبال دارد.

این مسؤول یادآور شد: بیش از 650 هکتار از زمین‌های شیبدار واجد شرایط احداث باغ در شهرستان قائم‌شهر شناسایی شد.

فرهادی از انجام 140 مورد تله‌گذاری جهت مبارزه با مگس میوه در سطح باغ‌های شهرستان قائم‌شهر خبر داد و افزود: در راستای تامین امنیت غذایی از سوی واحد حفظ نباتات و کارشناسان مراکز چهارگانه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر، اقدامات ردیابی، شناسایی و مبارزه با مگس میوه مدیترانه‌ای انجام شد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات پیشگیرانه در قالب شبکه‌های ردیابی و مبارزه با مگس میوه برای جلوگیری از ایجاد خسارت در محصولات مرکبات انجام شد، ادامه داد: برای مبارزه با مگس میوه تله مک فیل حاوی سراتراپ و فرمون در سطح باغ‌های این شهرستان تله‌گذاری شد.

مدیر جهاد کشاورزی قائم‌شهر با بیان اینکه با سرکشی‌های مداوم کارشناسان این مدیریت در موقعیت تله مگس میوه در باغ‌های این شهرستان مشاهده شد، گفت: با تله‌گذاری در سطح باغ‌ها و سرکشی‌های منظم اکیپ در شبکه مراقبت و پیش آگاهی از امکان خسارت‌زایی آفت مگس میوه پیشگیری می‌شود.

فرهادی از بهره‌برداران خواست نسبت به برداشت میوه‌های رسیده در باغ‌ها اقدام کنند.

انتهای پیام/86035/خ30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قائم‌شهر - شهرستان - مبارزه - شیبدار - کشاورزی - زمین‌های - اینکه - باغ‌های - جلوگیری - تله‌گذاری - شناسایی - فرهادی - کارشناسان - مدیریت - سرکشی‌های - باغ‌ها - ردیابی - اقدامات - شرایط - فرسایش - هکتار - اجرای - افزود - بالادست - احداث - ادامه -

نظر شما در مورد : شناسایی 650 هکتار زمین‌ شیبدار در قائم‌شهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها