شورای اسلامی قائمشهر به محاق رفت/ گام محکم اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش‌رو

تاریخ انتشار : دوشنبه 26 مهر 1395 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 7699 چاپ به اشتراگ گذاشتن

حق‌نظر رئیس حزب اتحاد ملت مازندران در گفت‌وگو با مازندشورا:

شورای اسلامی قائمشهر به محاق رفت/ گام محکم اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش‌رو

اختصاصی مازندشورا: از «حضور قدرتمند محله‌های کوچکسرا و سیدمحله» تا «اثرگذاری ترک‌ها، سمنانی‌ها و شهمیرزادی‌ها» در انتخابات قائمشهر/ معضلات این شهر بی‌شمار است از جمله تعطیلی دردمندانه کارخانجات نساجی، معضل بزرگ زباله که هر روز بوی تعفن سوزاندن زباله بخشی از مردم شهرمان را می‌آزارد که مسلما موضوع بهداشتی و زیست محیطی را هم در بر دارد

اختصاصی مازندشورا: در ادامه گفتگوهای مازندشورا با فعالان احزاب و جریانات سیاسی شهرهای مختلف مازندران، امروز جهت آگاهی از آخرین وضعیت انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان قائمشهر، گفتگویی با جواد حق‌نظر (رئیس شورای اصلاح‌طلبان قائم‌شهر و رئیس حزب اتحاد ملت مازندران) انجام داده‌ایم که مشروح آن از نظرتان می‌گذرد:

 

تاثیرگذاری نگاه‌های محلی، قومی و طایفه‌ای در قائمشهر

جواد حق‌نظر در گفتگو با مازندشورا درباره فضای انتخاباتی این شهر، اظهار کرد: از آنجا که قائم‌شهر، شهری سیاسی است از مدت‌ها قبل (حتی زیرپوستی و چراغ خاموش) فعالیت انتخاباتی شروع شده بود و اخیرا این فعالیت‌ها شدت گرفته و برخی با ارسال پیامک‌های مناسبتی و یا دادن کارت ویزیت خود، به‌نوعی کاندیدا بودن خود را اعلام می‌دارند.

وی، با بیان اینکه در این دوره حضور جوان‌ترها مشهود است و با نشاط و انگیزه بیشتری فعال هستند، افزود: معمولا حدود 200 نفر کاندیدا و از این تعداد حدود 130 نفر تائید می‌شوند که قریب به 80 نفر آن‌ها برای پیروزی فعالیت می‌کنند ولی معمولا رقابت بین 20 تا 30 نفر خواهد بود و این دوره احتمالا 10 درصدی بیشتر از دوره قبل شرکت می‌کنند.

رئیس شورای اصلاح‌طلبان شهرستان قائم‌شهر، با اظهار اینکه در انتخابات شورا نگاه‌های محلی، قومی و طایفه‌ای تاثیر بسزایی دارد، تصریح کرد: هر طایفه‌ای با پیروزی کاندیدای خود چشم امید به کمک‌رسانی به منطقه خود را دارند و در قائم‌شهر علاوه بر محله‌های قدرتمند (کوچکسرا، سیدمحله، بهشی‌محله، کبریت‌محله، و...) به‌علت مهاجرپذیربودن از سال‌های دور ترک‌ها -علاوه بر پراکنده بودن- در سطح شهر محله‌ای بنام ترک‌محله را هم بخود اختصاص دادند و اغلب دوره‌ها نماینده‌ای در شورا دارند و البته سمنانی‌ها ، شهمیرزادی‌ها و.... بعلت سبقه کارگری و وجود کارخانجات متعدد در این شهر ساکن هستند.

 

برنامه‌ها و اهداف جریان اصلاحات

حق‌نظر، درباره برنامه‌ها و اهداف جریان اصلاحات برای انتخابات شوری اسلامی، بیان کرد: اصلاح‌طلبان قصد دارند در این دوره گامی محکم بردارند و ملاک انتخاب نامزدها تخصص، کارآیی، همفکری، مقبولیت و... خواهد بود که بعد از انتخاب آنها توسط مجمع عمومی در لیستی واحد قرار می‌گیرند.

وی، افزود: هدف شورا هم از انتخاب این افراد، توسعه عمرانی، فرهنگی و حتی اقتصادی در شهرستان است که آرزوی هر ایرانی است. امید است با انتخابی کارآمد از افراد توانمند در آبادانی و توسعه شهرمان بدور از هر گونه سیاست‌زدگی موفق باشیم.

 

بوی تعفن سوزاندن زباله مردم شهر را می‌آزارد

رئیس شورای اصلاح‌طلبان شهرستان قائم‌شهر، با اشاره به نارسایی‌ها و مشکلات شهری قائمشهر، گفت: معضلات این شهر بی‌شمار است از جمله تعطیلی دردمندانه کارخانجات نساجی، معضل بزرگ زباله که هر روز بوی تعفن سوزاندن زباله بخشی از مردم شهرمان را می‌آزارد که مسلما موضوع بهداشتی و زیست محیطی را هم در بر دارد. ضمن اینکه خیابان‌های تنگ و باریک با ترکم جمعیتی بالا و فرسودگی بخش بزرگی از ساختمان‌های مسکونی و دولتی از دیگر معضلات شهر ما هستند.

حق‌نظر، با اشاره به جدا شدن شهر با ریل راه‌آهن - به دو بخش برخوردار و عقب‌مانده- اظهار کرد: وجود راه آهن که می‌توانست فرصتی برای شهر باشد به معضلی بزرگ تبدیل شده است!

وی، با بیان اینکه معضل غم‌انگیز بیکاری آمار بالایی در شهر، استان و کشور دارد، تصریح کرد: تعطیلات کارخانه‌های قائمشهر در افزایش آمار بیکاران تاثیرگذار بوده است.

ظرفیت‌های قائم‌شهر

رئیس شورای اصلاح‌طلبان شهرستان قائم‌شهر، ادامه داد: البته در کنار این معضلات داشتن جوانان نخبه و تحصیل‌کرده، وجود ورزشکاران کشوری و بین‌المللی، منطقه‌ای استراتژک حد واصل تهران- شمال، وجود بزرگترین دانشگاه آزاد در منطقه، وجود تیم فوتبال نساجی با قدمت زیاد و.... از نقاط قوت و ظرفیت‌های این شهرستان است. امید است منتخبین مردم با رفع مشکلات مرهمی بر دل‌های خسته شهروندان خود بنهند.

حق‌نظر، در ادامه با اشاره به فعالیت‌های تیم مدیریت شهری قائم‌شهر، بیان کرد: شوراها معمولا نقاط ضعف و قوتی دارند ولی هنوز شورایی که بتواند در تحول چشمگیر شهر موثر باشد وجود نداشته و اگر بوده با وجود مسائلی که بوجود آمد به محاق رفت.

وی، گفت: نکته پایانی امید شرکت پررنگ مردم در صحنه انتخابات ۹۶ چه در شورا و چه ریاست جمهوری را آرزومندیم.

گفت‌وگو: مجید ساجدی‌فر

نویسنده :

برچسب ها : #جواد حق نظر #اصلاح طلبان قائمشهر #اتحاد ملت مازندران #شورای شهر قائمشهر #شهرداری قائمشهر #مدیریت شهری قائمشهر #شورای اسلامی قائمشهر #مشکلات قائمشهر #انتخابات شوراها قائمشهر #قائمشهر 96


شورای اسلامی قائمشهر به محاق رفت/ گام محکم اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش‌رو

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شورای اسلامی قائمشهر به محاق رفت/ گام محکم اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش‌رو

*

*


X https://sport45.site/